Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 17d. 21:02

58-ąjį gimtadienį švenčiančio Jimo Carrey kelias link pripažinimo: dirbo valytoju, gyveno spintoje

Jimas Carrey
Vida Press ir „Scanpix“ nuotr. / Jimas Carrey

Dėl įsimintinų vaidmenų ir parodijų žinomas, šiandien, sausio 17 d. 58-ąjį gimtadienį švenčiantis Jimas Carrey sėkmingu netapo po pirmo išėjimo į sceną. Garsiausi jo personažai, tarp kurių Eisas Ventura, žaliaveidis Kaukė ir vienas iš „Buko ir bukesnio“ veikėjų, gimė tik aktoriui įveikus likimo siųstus išbandymus, tarp kurių – gyvenimas gatvėje, o vėliau – spintoje, nušvilpti pasirodymai ir net valytojo darbas.

„The Loop“ atskleidė, kokius duobėtus kelius aktorius turėjo įveikti, kad dabar būtų vadinamas vienu žinomiausiu komiku ir komedijų žvaigžde.

Jis buvo benamis

J.Carrey vaikystė buvo nelengva. Aktoriaus mama turėjo psichologinį sutrikimą ir negalėjo dirbti, tad žmona ir keturiais vaikais privalėjo rūpintis jo tėtis. Kai J.Carrey buvo 12 metų, jo tėvas neteko darbo ir šeima kurį laiką buvo priversta gyventi automobilyje.

Po pirmo pasirodymo buvo nušvilptas

J.Carrey visada žinojo, kad užaugęs jis rengs pasirodymus ant scenos, vaidins prieš kameras. Galbūt todėl mokytojai po kiekvienos pamokos jam leido kelias minutes bendraklasiams pasakoti linksmas istorijas. Žinoma, prieš tai jaunas J.Carrey turėjo juos įtikinti, kad anekdotai ir juokas yra naudingi vaikams.

Šios treniruotės po pamokų padėjo, nes jau ankstyvoje paauglystėje J.Carrey buvo pakviestas pasirodyti Toronto „Yuk Yuk’s“ komedijos klube. Jam į pagalbą atėjo tėtis – juodu paruošė medžiagą, tačiau ji, pasirodo, nebuvo tokia gera, kaip atrodė pačiam komikui. Pirmą kartą juokingi pasakojimai buvo nušvilpti ir J.Carrey turėjo palikti sceną nieko nesužavėjęs.

Vida Press nuotr./Jimas Carrey
Vida Press nuotr./Jimas Carrey

Dirbo valytoju

Kadangi J.Carrey šeimą finansiškai aprūpino tik vienas asmuo – tėvas, prie jos gerovės turėjo prisidėti ir jis. Būdamas 16-kos J.Carrey metė mokslus ir įsidarbino valytoju. Nepaisant to, puikaus humoro jausmo žinoma kino ekranų žvaigždė tada neprarado. Atvirkščiai – šis darbas tapo motyvacija tapti geresniu komiku.

Taip ir nutiko. Gavęs antrą šansą pasirodyti tame pačiame Toronto komedijos klube, prie mikrofono tada J.Carrey stojo jau su savo medžiaga ir tai atsipirko. Komikas vis dažniau ir su kaskart kokybiškesniais juokeliais lipo į sceną, kol galiausiai jį pastebėjo kitas garsus to meto stand-up komikas Rodney Dangerfieldas, paprašęs J.Carrey prisijungti prie jo gastrolėse ir jį „apšildyti“.

Vida Press nuotr./Jimas Carrey
Vida Press nuotr./Jimas Carrey

Los Andžele gyveno spintoje

„Pirmą kartą atvykus į Los Andželą, gyvenau spintoje. Improvizacijų pamokose susipažinau su kai kuo, kas pasakė turintis laisvą kambarį. Pasirodo, tai buvo spinta (į kurią galima įeiti – red. past.) Taigi, pirmuosius metus gyvenau toje spintoje. Pirmą rytą tuose namuose virtuvėje sutikau be kelnių šoninę kepančią gražią merginą“, – priežastį, kodėl neskubėjo ieškoti kitos gyvenamosios vietos, Televizijos kritikų asociacijos gastrolėse atskleidė J.Carrey.

Išsipildyti turėjusi svajonė greitai subliuško

Vakaro pokalbių laida „The Tonight Show“, kurios vedėjas buvo Johnny Carsonas, tada J.Carrey atrodė kaip aukščiausias galimas pasiekimas. Tad akivaizdu, kad gavęs pakvietimą į ją, komikas buvo itin laimingas. Deja, džiaugsmas per kraštus liejosi neilgai.

Prieš pasirodant „The Tonight Show“, J.Carrey Los Andžele surengė stand-up pasirodymą vietiniame komedijos klube. Prie mikrofono stovo J.Carrey tąkart nepasisekė. Apie tai sužinojo ir J.Carsonas, kuris, nenorėdamas rizikuoti savo laida, atšaukė J.Carrey pakvietimą.

„Tai galėjo būti mano pabaiga ir galėjau būtent taip į tai ir žiūrėti, tačiau mano smegenys visada sugebėdavo mane įtikinti, kad, nors nežinau, kaip, bet tai įvyks kitokiu būdu, – pasakojo J.Carrey. – „The Tonight Show“ pasirodžiau po šešių mėnesių – joje pristačiau kitą televizijos projektą.“

„Garsų pasaulio įrašai“ nuotr./Jimas Carrey ir Jeffas Danielsas komedijoje „Bukas ir bukesnis 2“
„Garsų pasaulio įrašai“ nuotr./Jimas Carrey ir Jeffas Danielsas komedijoje „Bukas ir bukesnis 2“

Šis pasirodymas tapo tramplynu J.Carrey karjeroje ir padėjo jam gauti pirmą pagrindinį vaidmenį televizijos seriale „The Duck Factory“. Po to jis nusifilmavo siaubo komedijoje „Once Bitten“ ir kituose projektuose, kol galiausiai 1990-aisiais jam patikėtas gyvūnėlių detektyvo Eiso Venturos vaidmuo. Nuo tada aktoriaus veidas kino ekranuose dominuoti ėmė vis dažniau, už savo darbą jis sulaukė ir ne vieno prestižinio apdovanojimo – du auksinius gaublius J.Carrey pelnė už pagrindinius vaidmenis filmuose „Trumeno šou“ ir „Žmogus mėnulyje“.

Šiuo metu J.Carrey vaidina „Showtime“ seriale „Kidding“, jo balsą bus galima išgirsti ir šiemet pasirodysiančiame vaidybiniame filme „Sonic the Hedgehog“ – aktorius įgarsino viena jo personažų.

Temos: 1 Jimas Carrey

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką