Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 24, 13:57

Aktorė I.Dapkūnaitė – apie išvykimą iš Rusijos ir karą palaikančius kolegas

Po kurį laiką trukusios pauzės aktorė Ingeborga Dapkūnaitė, dalyvaudama internetinėje laidoje „Radio Dolin“, papasakojo žurnalistui Antonui Dolinui apie išvykimą iš Rusijos, politinę poziciją ir atskleidė nuomonę apie kolegas, palaikančius Rusijos valdžią.
Ingeborga Dapkūnaitė
Ingeborga Dapkūnaitė / Stop kadras

Lietuvių aktorė daugelį metų filmavosi Rusijoje, dirbo su žinomais režisieriais Nikita Michalkovu, Aleksejumi Balabanovu, Aleksejumi Učiteliu ir kitais. Nepaisant to, laidoje ji atskleidė, kad Rusijoje visada jautėsi kaip svečias.

„Rusijoje visada jaučiausi kaip svečias. Nemaniau, kad galiu išreikšti vienokią ar kitokią poziciją dėl to, kas vyksta“, – laidos pradžioje patikino ji.

Stop kadras/Ingeborga Dapkūnaitė
Stop kadras/Ingeborga Dapkūnaitė

Vis dėlto, prasidėjus Rusijos invazijai Ukrainoje, ji pasisakė prieš karą ir su 5-erių sūnumi Aleksu išvyko iš šalies.

„Kiekvienam žmogui susiklosto skirtingos aplinkybės. Man nepaprastai gaila, kad turėjau ten palikti didžiąją dalį savo gyvenimo ir žmones, kuriuos myliu. Aš esu dėkinga už visus tuos metus, kuriuos čia pragyvenau. Tikiuosi, kad viskas pasikeis ir bus galima mąstyti kitaip.“

Ingeborga Dapkūnaitė prisipažino, kad labai sunku kalbėti apie įvykius, kurie dabar vyksta Ukrainoje.

„Praėjo nemažai laiko. Pradedu kalbėti, bet man sunku. Tai yra bėda. Ne mano asmeninė, bet apskritai bėda ir ši bėda palietė absoliučiai visus. Ir niekam nuo to nepasidarė geriau. Pasaulis pasikeitė. Sakau tai ne kaip politikas – gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis“, – neslėpė ji.

Aktorė pažymėjo, kad jos darbas – linksminti žmones, tačiau ji nesutinka, kad vieši asmenys turėtų tylėti apie politiką.

„Visi aktoriai skirtingi: vieni veikėjai pasirengę išreikšti savo politinę poziciją, kiti mieliau tyli. Noriu, kad žmonės suprastų, ką galvoju. Daugelis žmonių sako: kokią teisę menininkas turi kalbėti apie politiką? Aš – žmogus. O jūs sprendžiate, ar pirkti bilietus į mano pasirodymus. Šiuo metu mano pasirinkimas yra toks“, – sakė I.Dapkūnaitė.

Aktorė prabilo ir apie kolegas, kurie remia Rusijos valdžią ir su kuriais anksčiau bendradarbiavo. Tiesa, apie juos ji nebuvo linkusi kalbėti negatyviai. „Apie šiuos žmones nekalbėsiu. Turiu apie juos šviesių ir gerų prisiminimų. Visa kita – jų reikalas.“

Laidos metu I.Dapkūnaitė sulaukė svarbaus klausimo – ar ji sugrįš į Rusiją? „Man nesvarbu, kur mane palaidos. Aš dar per jauna, kad galvočiau apie tai, jog turiu būti palaidota ten, kur guli mano protėviai. Galite mane išmesti į šiukšlių dėžę, koks skirtumas“, – atsakė aktorė.

Ingeborga Dapkūnaitė ilgą laiką gyveno Rusijoje: ne tik filmavosi kine, bet ir dirbo Maskvos teatre. Karjerą ji derino su motinyste, Rusijoje gimė jos sūnus Aleksas. Dirbdama aktorė daug keliavo, dalyvavo užsienio kino projektuose.

Rusijoje A.Dapkūnaitė taip pat užsiėmė labdaringa veikla, be kita ko, buvo viena iš rusiško fondo „Vera“, teikiančio paramą hospisams, pirmininkių.

VIDEO: «Хочу, чтобы люди понимали, что я думаю о войне». Ингеборга Дапкунайте

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką