Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 21, 22:44

Aktoriui Morganui Freemanui uždrausta atvykti į Rusiją

Aktorius Morganas Freemanas yra vienas iš beveik 1000 JAV piliečių, kuriems taikomos Rusijos sankcijos, įskaitant draudimą atvykti į Rusiją, praneša BBC.
Morganas Freemanas
Morganas Freemanas / Imago / Scanpix nuotr.

Visą sąrašą šeštadienį paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministerija, į jį įtraukti JAV prezidentas Joe Bidenas, jo sūnus Hunteris, JAV viceprezidentė Kamala Harrris, „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas, aktorius Morganas Freemanas ir t.t. Visiems jiems draudimas atvykti į Rusija galioja iki gyvos galvos.

„Garsus aktorius 2017 m. įrašė vaizdo kreipimąsi, kuriame apkaltino Rusiją rengiant sąmokslą prieš Jungtines Valstijas ir paragino kovoti su mūsų šalimi“, – paaiškino Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Tai nuoroda į M.Freemano pasirodymą vaizdo įraše, kuriame Rusija kaltinama kišimusi į 2016 m. JAV prezidento rinkimus, kuriuos laimėjo Donaldas Trumpas.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, pridėtame prie sankcionuotų asmenų sąrašo, taip pat teigiama: „Pabrėžiame, kad priešiški Vašingtono veiksmai, kurie bumerangu grįžta prieš pačias Jungtines Valstijas, ir toliau sulauks deramo atkirčio“.

„Rusija nesiekia konfrontacijos ir yra atvira sąžiningam, abipusiai pagarbiam dialogui, atskiriant Amerikos žmones, kuriuos mes labai gerbiame, nuo rusofobiją kurstančių JAV valdžios institucijų ir jiems tarnaujančių asmenų. Būtent šie žmonės ir yra įtraukti į Rusijos „juodąjį sąrašą“, – rašoma pranešime.

Sankcijas taikančių asmenų sąraše yra 963 JAV piliečiai, įskaitant kelis politikus, gydytojus, aktyvistus ir žurnalistus. Į sąrašą įtrauktas ir „Meta“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas. Sąraše yra ir penki jau mirę žmonės, jame atsidūrė ir lietuvis politologas Linas Kojala.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką