Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 21, 10:40

Aktorius B.Stilleris Ukrainoje susitiko su V.Zelenskiu: „Jūs – mano didvyris“

Vykstant karui Ukrainoje, siekdama atkreipti dėmesį į šalyje vykdomus žiaurus ir skatindama nesustoti remti kenčiančios tautos, čia viešėjo ir ne viena garsenybė, pavyzdžiui, Angelina Jolie ar Seanas Pennas. Dabar Rytų Europoje lankosi ir Holivudo aktorius Benas Stilleris. Jis susitiko su karu pabėgėliais ir Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.
Benas Stilleris, Volodymyras Zelenskis
Benas Stilleris, Volodymyras Zelenskis / „Scanpix“/AP nuotr.

JAV aktorius Benas Stilleris (56), kuris nuo birželio 18 d. lankosi karo pabėgėlių centruose Lenkijoje ir Ukrainoje, Kyjive susitiko ir su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Prezidentui B.Stilleris pasakė: „Man tai didelė garbė. Jūs esate mano didvyris. Dėl to metėte puikią aktoriaus karjerą“.

„Ne toks puikus kaip jūs“, – atsakė šis.

„Tai, ką jūs padarėte, kaip sutelkėte šalį ir pasaulį, tikrai įkvepia“, – primygtinai tvirtino B.Stilleris.

Aktorius V.Zelenskiui pasakojo apie savo apsilankymą karo nuniokotoje šalyje ir pamatytus vaizdus.

„Jaučiu, kad sunku suprasti, kas čia vyksta, jei nesi čia buvęs. Kalbėjome apie tikrąjį atvykimo čia poveikį. Šį rytą kaip tik buvau Irpinėje ir pamačiau, kaip viskas yra sugriauta. Jūs matote tai per televiziją, socialiniuose tinkluose, bet visai kas kita tai iš tikrųjų pamatyti ir pajusti, o paskui kalbėtis su žmonėmis. Mes kalbėjomės su daugybe žmonių.“

Netoli Kyjivo esanti Irpinė karo pradžioje buvo smarkiai bombarduojama Rusijos kariuomenės, tačiau nuožmi Ukrainos karių gynyba užtikrino, kad Kremliaus pajėgos nepriartėtų prie sostinės.

B.Stilleris ir V.Zelenskis aptarė sunkumus, su kuriais susiduriama siekiant, kad karas Ukrainoje po tiek mėnesių kovų vis dar liktų matomas.

„Neįdomu kasdien kalbėti apie karą įvairioms auditorijoms, tačiau mums tai labai svarbu. Kai žmonės pamiršta kalbėti apie karo įtaką ir apie tai, kaip stumti Rusiją, tampa labai sunku“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Benas Stilleris, Volodymyras Zelenskis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Benas Stilleris, Volodymyras Zelenskis

Žvelgdamas į B.Stillerį, jis pridūrė: „Tokių žmonių kaip jūs dėka mes galime tai padaryti“.

Vizito Rytų Europoje metu B.Stilleris paviešino vaizdo pranešimą, kuriame ragino pasaulį paremti Ukrainos pabėgėlius ir 100 mln. pabėgėlių visame pasaulyje.

„Karas ir smurtas žlugdo žmones visame pasaulyje. Niekas nesirenka bėgti iš savo namų. Ieškoti saugumo yra kiekvieno žmogaus teisė ir ji turi būti užtikrinta“, – kalbėjo aktorius.

Praėjusią savaitę Stilleris, kuris yra Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro (UNHCR) geros valios ambasadorius, skrido į Žešuvą pietryčių Lenkijoje.

Sekmadienį jis taip pat buvo pastebėtas vaikštinėjantis Lvivo mieste, kuris, nors ir buvo puolamas Rusijos pajėgų, ne tiek daug nenukentėjo, palyginus su įnirtingais puolimais šalies rytuose.

Savo „Instagram“ puslapyje Stilleris rašė, kad susitiko su šeimomis, „kurių gyvenimus sugriovė karas ir smurtas Ukrainoje“.

B.Stilleris pridūrė, kad atvyko čia mokytis, dalytis istorijomis, kurios iliustruoja karo poveikį žmogui ir skatinti solidarizuotis.

„Kiekvienas turi teisę ieškoti saugumo. Kad ir kas būtų. Kad ir kur. Bet kada“, – ragino Holivudo garsenybė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką