Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 gruodžio 11d. 12:43

Amerikos policija boikotuoja naująjį Quentino Tarantino filmą „Grėsmingasis aštuonetas“

Filmas „Grėsmingasis aštuonetas“
Kadras iš filmo / Filmas „Grėsmingasis aštuonetas“
Kultinis kino režisierius Quentinas Tarantino garsėja ne tik puikiais filmais, bet ir aštriu liežuviu, kuris nuolat įvelia jį į skandalus. Nemalonumai dėl pernelyg atvirų kalbų lydi ir naująjį režisieriaus filmą – įtempto siužeto vesterną „Grėsmingasis aštuonetas“ (The Hateful Eight).

Quentinas Tarantino kuria filmus, kuriuose gausu žiaurumo ir kraujo, tačiau pats režisierius griežtai pasisako prieš smurtą kasdienybėje. Šių metų spalio mėnesį Quentinas Tarantino dalyvavo mitinge, surengtame dėl pastaruoju metu Amerikoje vis dažniau nuskambančių gėdingų istorijų apie policininkų smurtą. Quentinas Tarantino negailėjo griežtos kritikos Amerikos policijos sistemai ir pareigūnus skambiai išvadino žudikais. 

„Kai matau žiaurumą ir žudynes, negaliu likti nuošalyje. Žmogžudžius reikia vadinti tikraisiais jų vardais, o žmogžudystes – žmogžudystėmis“, – kalbėdamas apie policininkus mitinge pareiškė režisierius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Quentinas Tarantino mitinge prieš nepagrįstą policijos smurtą
AFP/„Scanpix“ nuotr./Quentinas Tarantino mitinge prieš nepagrįstą policijos smurtą

Šie žodžiai įsiutino daugelį Amerikos policijos pareigūnų, todėl įsižeidę dėl Quentino Tarantino kaltinimų jie paskelbė boikotuosiantys naujausią jo filmą „Grėsmingasis aštuonetas“ ir paragino jų pavyzdžiu sekti kitus amerikiečius. Policijos nuovados ne tik pažadėjo aplenkti šį filmą kino teatruose, bet ir atsisakė saugoti filmo premjerose dalyvausiančių svečių saugumą.

Sužinojęs policijos reakciją į jo kalbą, Quentinas Tarantino neišsižadėjo savo žodžių, tačiau išreiškė nuostabą, kad jis buvo ne taip suprastas: „Esu laisvas žmogus, turintis Amerikos man suteiktą teisę sakyti savo nuomonę. Tai, kad dalyvavau mitinge prieš policijos smurtą, reiškia, kad aš esu prieš policijos smurtą, o ne prieš pačią policiją.“

Kadras iš filmo/Filmas „Grėsmingasis aštuonetas“
Kadras iš filmo/Filmas „Grėsmingasis aštuonetas“

Nepaisant policijos boikoto „Grėsmingasis aštuonetas“ jau dabar yra laikomas daugiausia žadančia šių metu premjera. Filmas, pasak paties Quentino Tarantino, pasakojantis apie baltųjų viršenybę prieš kitas rases, žiūrovus nukelia į XIX amžiaus pabaigą ir supažindina su aštuoniais įtartinais nepažįstamaisiais, suvienytais lauke siaučiančios sniego pūgos ir... godumo.

Žvarbus vėjas ir užpustyti keliai aštuonis įvairaus plauko prašalaičius, keliaujančius į Red Roko miestelio smuklę. Ką tik vieni kitus sutikę aštuoni nepažįstamieji jau nėra tokie tikri ar pasibaigus audrai jiems pavyks iš čia ištrūkti gyviems...

Filme vaidina Quentino Tarantino filmuose jau nes sykį matyti aktoriai Samuelis L. Jacksonas, Timas Rothas, Michaelas Madsenas, Jennifer Jason Leigh, Kurtas Russelas ir kiti.

Įtempto siužeto vesternas „Grėsmingasis aštuonetas“ Lietuvoje kino teatruose bus rodomas nuo sausio 8 d.

VIDEO: Filmo „Grėsmingasis aštuonetas“ anonsas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

17:27
02:58
18:16

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką