Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Anna Wintour: ir „Vogue“ imperijos despotė moka mylėti

Annai Wintour svarbu, kad jos dukra Katherine ir sūnus Charlesas būtų laimingi.
AOP nuotr. / Annai Wintour svarbu, kad jos dukra Katherine ir sūnus Charlesas būtų laimingi.
Šaltinis: „Privatu“
0
A A

Ko reikia, kad taptumei mados pasaulio simboliu – aukštojo išsilavinimo ar tobulos išvaizdos? Anna Wintour negali pasigirti nei vienu, nei kitu, tačiau mados pasaulį kol kas valdo būtent ji. Ši moteris priklauso tai žmonių kategorijai, kuri mano, jog gali būti tik dvi nuomonės: jos arba neteisinga.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vardas, pavardė: Anna Wintour.
Gimimo data, vieta: 1949 11 03, Londonas, Anglija. 60 m.
Šeima, kurioje gimė: mama – namų šeimininkė, tėvas – laikraščio „Evening Standart“ redaktorius Charlesas Wintouras (1917–1999). Manoma, kad griežtą charakterį ir žurnalistės talentą Anna paveldėjo iš savo mylimo tėvo.
Šeiminė padėtis: buvo ištekėjusi už vaikų gydytojo Davido Shafferio (74), su kuriuo susilaukė dviejų vaikų: sūnaus Charleso (23) ir dukters Katherine (21). Nuo 1999 m. Anna gyvena su milijonieriumi Shelby Bryanu (64).
Pasiekimai: viena iš įtakingiausių mados pasaulio asmenybių. Nuo 1988 m. vadovauja žurnalui „Vogue“, kuris vadinamas mados biblija. Už nuopelnus mados žurnalistikai Anglijos karalienė Elizabeth II 2008 m. A. Wintour įteikė Britų imperijos ordiną.

Scanpix nuotr./Anna Wintour su savo tėvu
Scanpix nuotr./Anna Wintour su savo tėvu

Visą gyvenimą laikosi griežto dienos režimo

Ši moteris gyvena Manhatane ir jau daugelį metų laikosi itin griežto dienos režimo. Kiekvieną rytą Anna keliasi 5.45 valandą, išgeria puodelį stiprios kavos ir keliauja žaisti teniso. „Tenisą žaidžiu nuo vaikystės. Per treniruotę praskaidrėja mintys, gaunu teigiamos energijos. Žaidžiu tik su profesionalais, kad lavinčiau savo kūną. Su vaikais galiu žaisti per atostogas užmiesčio viloje“, – sako Anna.
7.00 valandą „Vogue“ vadovės namuose jau bruzda būrys kirpėjų, vizažistų ir stilistų. Jie apie valandą kuria vienos iš stilingiausių moterų įvaizdį. Po to Anna sėda į prabangų mersedesą, kuriuo asmeninis vairuotojas ją veža į „Vogue“ redakciją.
A. Wintour nevartoja alkoholio, vakarėliuose neužsibūna ilgiau nei 20 minučių ir į lovą visuomet stengiasi atsigulti 22 valandą.

Ką ji slepia po tamsiais akiniais?

A. Wintour išsiskiria unikaliu stiliumi: ji visuomet atrodo nepriekaištingai, puošiasi madingiausiais ir pačiais brangiausiais drabužiais (dievina prekės ženklo „Prada“ kūrinius). Sklinda kalbos, kad A. Wintour – velnio įsikūnijimas, mat jos akių obuoliai visada paraudę, todėl akis Anna slepia po tamsiais „Chanel“ akiniais. Yra tvirtinančių, jog moteris akinius priversta nešioti dėl akių ligos, kurią paveldėjo iš tėvo.
Mados diktatorė niekada nenešioja rankinės. Paklausta, kodėl, atšauna: „Aš visada turiu galvą ant pečių ir „BlackBerry“ rankose!“ Ši moteris neslepia, jog, rinkdamasi vieną iš dviejų lygiaverčių, tačiau skirtingų dizainerių kurtų suknelių, ji pirmenybę teiktų tai, iš kurios išpeštų daugiau komercinės naudos savo žurnalui. „Komercija man niekada neatrodė purvinas dalykas“, – mėgsta kartoti A. Wintour.

Redakcijoje apkūnioms moterims – ne vieta

„Vogue“ redakcijoje Anna įvedė daugybę nerašytų taisyklių. Pirmiausia čia negali būti jokio maisto. Žemesnes pareigas užimantys darbuotojai negali kalbėti su Anna tol, kol į juos nebus kreiptasi. Vienas iš darbuotojų, atsitiktinai susidūręs su savo viršininke lifte, su ja pasisveikino. Už tai jis gavo pylos nuo asmeninio A. Wintour asistento. Kitas, išvydęs, kaip jo griežtoji darbdavė, aukštakulniui užkliuvus už kilimo, išsitiesė visu ūgiu, abejingai praėjo pro šalį. Už tokį elgesį šis redakcijos darbuotojas vėliau sulaukė pagyrų.
Visos „Vogue“ darbuotojos (vadinamos „Wintour’s girls“ – aut. past.) – ypač lieknos, simpatiškos ir stilingos. Kartą Anna prasitarė, kad niekada į darbą nepriimtų apkūnios moters, net jei ji būtų geniali redaktorė. „Man labai svarbu, kad čia dirbantys žmonės atrodytų taip, jog pašaliniai iš karto suprastų – jie „Vogue“ darbuotojai“, – sako mados diktatorė.

Ištekėjo ne už to vyro

Su savo vaikų tėvu Anna pragyveno daugiau nei 15 metų. Tačiau šie metai nebuvo patys laimingiausi, kadangi vaikų gydytojas su ponia Tobulybe neturėjo beveik nieko bendra. Kartą atsitiktinis žmogus, stebėjęs šią porą paplūdimyje, vėliau papasakojo, kad per septynias drauge praleistas valandas sutuoktiniai nepratarė vienas kitam nė žodžio.
Nenuostabu, kad nepriekaištinga ir itin padori mados pasaulio Sniego Karalienės reputacija pradėjo klibėti. Anna, būdama ištekėjusi moteris ir dviejų vaikų mama, užmezgė romaną su vedusiu Teksaso valstijos telefonų tinklo magnatu Shelby Bryanu. Kalbama, kad A. Wintour vyras paskambino magnato žmonai ir pasakė: „Labas, turiu gerų naujienų: tavo vyras dulkinasi su mano žmona.“
„Vogue“ imperijos darbuotojai netrukus suvokė, kad jų viršininkės gyvenime vyksta permainos: kalbėdama telefonu, ji vis dažniau užsidarydavo kabineto duris, per pietus užtrukdavo ilgiau nei įprasta, o jos šukuosena nebebuvo tokia tobula kaip anksčiau. Kaip tik tuo metu „Vogue“ vadovės lūpose atsirado šypsena, kurios jos pavaldiniai niekada anksčiau nebuvo regėję. Šiuo romanu mėgavosi visa geltonoji spauda. Anna dėl to labai išgyveno: ji baiminosi, kad tėvų skyrybos bus didžiulis smūgis jos vaikams. Šis nuotykis sugriovė abi santuokas – Shelby ir Anna kartu iki šiol.

Visos „Vogue“ darbuotojos – ypač lieknos, simpatiškos ir stilingos. Kartą Anna prasitarė, kad niekada į darbą nepriimtų apkūnios moters, net jei ji būtų geniali redaktorė.

Įdomūs faktai:

• Wintour uždirba daugiau nei 2 mln. JAV dolerių (apie 5 mln. litų) per metus. Jai skiriami 200 tūkst. JAV dolerių (apie 500 tūkst. litų) „profesionaliai drabužinei atnaujinti“. Annai priklauso asmeninis automobilis ir asmeninis vairuotojas.
• Jos pravardės: Kalė iš didžiosios raidės, Atominė Wintour, Cruela (iš anglų k.  „cruel“ – žiaurus), Velnias.
• Anna nemėgsta Kalėdų Senelio, vaikų, storulių, skurdžių, tų, kurie važinėja metro, ir moterų, kurios nemoka vaikščioti 15 cm aukštakulniais.
• Wintour buvo išmesta iš mokyklos dėl nevaldomo būdo ir dėl to, kad atsisakė vilkėti uniformą.
• „Vogue“ vadovės bob kirpimo šukuosena nesikeičia nuo keturioliktojo jos gimtadienio.
• Kai Anna 1988 m. tapo „Vogue“ vyriausiaja redaktore, per kelerius metus šio žurnalo tiražas išaugo dvigubai. 
• Ji atsisakė spausdinti Jennifer Lopez (41) nuotraukas žurnalo „Vogue“ viršelyje dėl to, kad popatlikėja Annai pasirodė  „pernelyg vulgari“.
• Wintour dievina kailius, todėl dažnai tampa už gyvūnų teises kovojančių organizacijų taikiniu.
 

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką