Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 9d. 10:04

Autobiografiją išleidusi Ruta Lee gailisi, kad joje daugiau nepapasakojo apie į Sibirą ištremtą močiutę

Ruta Lee jaunystėje ir 2019 m. (centre)
Vida Press ir Josvydo Elinsko/15min nuotr. / Ruta Lee jaunystėje ir 2019 m. (centre)
Net pačioje savo įspūdingos karjeros pradžioje lietuvių kilmės Ruta Lee Holivude buvo laikoma viena stipriausių aktorių. Užtenka pažiūrėti, kaip ji vaidina filme „Marjorie Morningstar“ arba Holivudo žvaigžde ją pavertusiuose serialuose „Perry Mason“, „Maverick“ bei kituose taip vadinamo auksinio televizijos amžiaus projektuose ir bet kokios net menkiausios abejonės išgaruoja.

Rutos Lee daugiau nei 70 metų trunkanti karjera tikrai nestovi vietoje. Aktorė nebijo iš naujo atrasti save pasinerdama į įvairius projektus.

Ruta taip pat yra garsi filantropė, vadovaujanti nepelno siekiančiai Holivudo organizacijai „The Thalians“, besirūpinančiai karo veteranų problemomis ir psichologine sveikata.

Na o naujausiu jos pasiekimu tapo autobiografijos išleidimas. Knygoje nusišypsoti priverčiančiu pavadinimu „Consider Your Ass Kissed“, kuris, išverstas pažodžiui, reiškia „Laikykite savo užpakalį nubučiuotu“, ji pasakoja apie savo gyvenimą, spalvingą ir įvairią karjerą, taip pat pažintis ir draugystes su žvaigždėmis, apie kurias daugelis gali tik pasvajoti.

Kaip rašoma Journeysinclassicfilm.com, apie tai, kad prisiminimus vertėtų sudėti į knygos puslapius, Ruta Lee galvojo 10 metų.

„Visą gyvenimą žmonės man sakė, kad turiu labai daug įdomių istorijų. Visi bent šiek tiek mėgstame gandus, tačiau aš niekada neturėjau kantrybės prisėsti ir tai padaryti“, – pasakojo aktorė, galiausiai prisiminimus išsaugoti knygoje įtikinta gero bičiulio iš Teksaso, pas ją atvykusio su diktofonu.

Iššifravus Rutos Lee pasakojimus ir juos pradėjus dėlioti į juodraštį, jį skaitydama moteris vis prisimindavo tai, apie ką pamiršo pakalbėti. Skaitydama paskutinį memuarų juodraštį prieš jam iškeliaujant į spaustuvę, aktorė pasakojo besigailinti, kad daugiau nepapasakojo apie močiutę ir jos Sibire praleistą laiką.

„Į Sibirą ji buvo ištremta su savo vyru, kurio kojos per šešias savaites trukusią kelionę galvijams skirtais vagonais nušalo. Kai stotyje jam numovė batus, kartu su jais nusilupo oda – buvo prasidėjusi gangrena“, – sakė Ruta Lee.

„Ši terorizmo, panikos istorija gilesnė. Ir aš nekalbu apie inteligentiją Lietuvos, kur jie gyveno. Jie buvo smulkūs ūkininkai. Jei auginai kiaulę ir karvę, buvai turtingas. Tokie buvo tremiami į Sibirą“, – tęsė aktorė.

Ties tuo Rutos Lee pasakojimas apie močiutę nesustojo. Holivudo garsenybė prasitarė apie skambutį Nikitai Chruščiovui, kurį pavadino tikru nuotykiu.

„Po 12 metų bandymų teisėtai močiutę išgabenti iš Sovietų Sąjungos turėjau padaryti kažką labai dramatiško. Ir man pavyko. Po šio nuotykio, kai ji pagaliau atvyko čia, tuo metu nebuvo uždarų išėjimų iš lėktuvų, vedančių į oro uostą, ta nedidelė 95 metų amžiaus moteris parkrito ant kelių, pabučiavo žemę, ir pasakė „Labas, Amerika“ – pasakojo aktorė.

Dar anksčiau pasidalydama keliomis detalėmis iš memuarų „Consider Your Ass Kissed“, aktorė atskleidė ir jų pavadinimo reikšmę.

„Nuoširdžiai turiu tai omenyje ir tiesiog sprogstu meile visiems, kuriems bent kiek rūpėjau aš, ką dariau, mano karjera. Esu dėkinga ir galiu tik pasakyti „Ei! Laikykite savo brangius užpakalius išspardytais“, – sakė Ruta Lee.

Daugiau ištraukų iš legendinės lietuvių kilmės Holivudo aktorės memuarų skaitykite ČIA.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Holivudas Ruta Lee

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:41
02:30
14:13

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką