Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Coliną Firthą karo filme „Atpildas“ persekios Mirties geležinkelio prisiminimai

Colinas Firthas filme „Atpildas“
„ACME Film“ archyvo nuotr. / Colinas Firthas filme „Atpildas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vieną įtaigiausių šių dienų aktorių Coliną Firthą Lietuvos publika jau šią liepą išvys karo filme „Atpildas“ (angl. „The Railway Man“). Pagal Didžiosios Britanijos karininko Erico Lomaxo autobiografiją sukurtoje Jonathano Teplitzky juostoje pasakojama kario, patyrusio neišdildomų psichologinių sukrėtimų Antrojo pasaulinio karo metu, istorija. Į japonų nelaisvę patekusiam jaunam britui tenka dirbti statant geležinkelį į Birmą, geriau žinomą Mirties geležinkelio vardu.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jaunojo Erico Lomaxo vaidmenį atliko Jeremy Irvine‘as, pažįstamas iš filmo „Karo žirgas“. Vyresnį, karą jau išgyvenusį E.Lomaxą įkūnijo C.Firthas. Pastarąjį iki šiol persekioja karo metu patirtas siaubas, tad padedamas žmonos Pati (akt. Nicole Kidman) ir geriausio draugo Finlėjaus (akt. Stellanas Skarsgardas), jis nutaria surasti ir akis į akį susidurti su vienu jo užgrobikų. Pagrindinis herojus sugrįžta į savo kankinimų vietas susekęs japonų generolą Takashi Nagase (akt. Hiroyuki Sanada). Jis nori pažvelgti susitikti su juo akis į akį ir pagaliau išsivaduoti nuo jį kaustančios neapykantos ir siaubo.

Dauguma išgyvenusiųjų liūdnai pagarsėjusio Mirties geležinkelio statybas niekuomet viešai neprabilo apie patirtas kančias. Skaičiuojama, kad dirbdami ten žuvo daugiau nei 100 tūkst. žmonių, kurių gyvybes pasiglemžė neįtikėtinai sunkios gyvenimo ir darbo sąlygos bei bombardavimai. Košmarų persekiojamas E.Lomaxas galiausiai nutraukė tylą ir ryžosi prabilti 1995-aisiais išleisdamas knygą.

„ACME Film“ archyvo nuotr./Colinas Firthas filme „Atpildas“
„ACME Film“ archyvo nuotr./Colinas Firthas filme „Atpildas“

Bestseleriu tapusioje autobiografijeje pasakojama apie jo gyvenimo kelią. Ironiška, kad būdamas berniukas Ericas dievino traukinius, kuriuos jis noriai stebėdavo Edinburgo stotyje. Tačiau vėliau tapęs jaunu karininku jis pateko į nelaisvę, buvo išsiųstas į karo belaisvių stovyklą, kurioje buvo verčiamas dirbti ir kankinamas. Jis matė, kaip žmonės greta jo miršta išsekinti alinančio darbo. Karo veterano gyvybė užgeso 2012-ųjų rudenį, kai jam buvo 93-eji. Nors vyras buvo susitikęs su filmo scenarijaus autoriais, premjeros sulaukti jam nepavyko.

„Dažnai pamirštama, kokią įtaką žmogui ilgainiui turi patirti išgyvenimai. Reta kine pamatyti istoriją apie tai, kaip jaučiasi kariai ne tuoj pat grįžę namo, o po dešimčių metų. Šiame filme žiūrovai išvys ne tik kančios paveikslą, bet ir tai, kaip ši patirtis pakeitė žmogaus santykius su aplinkiniais, kokios įtakos turėjo jo meilei ir asmeniniam gyvenimui“, – apie filmą „Atpildas“ sakė C.Firthas.

Jautri ir sukrečianti juosta „Atpildas“ buvo filmuojama Škotijoje, o vėliau Tailande ir Australijoje. Lietuvos kino teatrus naujoji karo ir prisiminimų drama su C.Firthu pasieks jau liepos 18 dieną.

VIDEO: Filmo „Atpildas“ anonsas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką