Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 26d. 12:18

Dainininkė Sinead O'Connor tapo musulmone: pakeitė ne tik tikėjimą, bet ir vardą

Sinead O'Connor
„Twitter“ ir „Scanpix“ nuotr. / Sinead O'Connor

Airių dainininkė Sinéad O'Connor pranešė, kad tapo musulmone. Hito „Nothing Compares 2 U“ atlikėja ne tik pakeitė tikėjimą, bet ir vardą – nuo šiol ji yra Shuhada Davitt.

Apie tai airių dainininkė paskelbė tviteryje. Toje pačioje žinutėje ji padėkojo savo bičiuliams musulmonams už palaikymą bei pasidžiaugė, kad tapo viena iš jų.

Sinéad O'Connor sakė, kad jos sprendimas pakeisti religiją buvo „natūrali bet kokios teologinės kelionės pasekmė“ ir dar pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame ji dainuoja adhaną – Islamo šauksmą maldai.

„Visos Šventojo Rašto studijos veda į islamą. Todėl visi kiti šventieji raštai nebereikalingi. Man bus suteiktas naujas vardas. Būsiu Shuhada“, – pridūrė atlikėja.

Savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ ji nurodo gyvenanti mįslingoje vietovėje „Direland“, kurio pavadinimas anglų kalba reiškia „Rūpesčių kraštas“.

Sinead O'Connor pasaulinę šlovę pelnė jos 1990 metais įspūdingai sudainuota baladė „Nothing Compares 2 U“, kurią jai parašė dainininkas Prince'as. Ne mažiau įspūdingas buvo dainos vaizdo klipas: jame plikai nusiskutusi dainininkė jautriai atlieka šį kūrinį su ašaromis akyse.

Tačiau Sinead O'Connor karjera pradėjo byrėti netrukus to, kai kategoriškais pasisakymais garsėjanti atlikėja 1992 metais sukėlė tarptautinį skandalą, per vieną JAV televizijos laidą suplėšiusi popiežiaus Jono Pauliaus II atvaizdą.

S. O'Connor paaiškino taip protestavusi prieš lytinį išnaudojimą Katalikų Bažnyčioje, tačiau tuomet žiniasklaida pasmerkė šį jos žingsnį ir galiausiai ji buvo priversta atsiprašyti.

Vis dėlto atlikėja nenutraukė savo kovos su Katalikų Bažnyčia. 1999 metais ji buvo įšventinta į vienos atsiskyrusios Bažnyčios kuniges Prancūzijos Lurdo mieste.

Katalikų Bažnyčia nepripažįsta moterų kunigystės.

2014 metais interviu žurnalui „Billboard“ S. O'Connor sakė, kad tebėra įšventinta, tačiau pasitraukė iš kunigystės, nes „nėra suinteresuota prisidaryti daugiau problemų nei turi dabar“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką