Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gegužės 14d. 09:16 , Atnaujinta: 2013 gegužės 14d. 18:38

Dėl padidėjusios rizikos susirgti vėžiu Angelina Jolie ryžosi abiejų krūtų pašalinimui

Angelina Jolie
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Angelina Jolie

Viena gražiausių pasaulio moterų aktorė Angelina Jolie ryžosi abiejų krūtų pašalinimui, nes atlikus sudėtingą genetinį tyrimą paaiškėjo, kad dėl jos genų labai tikėtina susirgti krūties vėžiu.

37-erių Angelina Jolie parašė atvirą laišką „New York Times“, kuriame paaiškina savo apsisprendimo motyvus.

„Nusprendžiau sumažinti riziką tiek, kiek įmanoma, – atvirai „New York Times“ rašė aktorė. – Nutariau pasidaryti dvigubą mastektomiją. Pradėjau nuo krūtų, nes tikimybė susirgti krūties vėžiu man yra didesnė, nei susirgti kiaušidžių vėžiu. Be to, kiaušidžių operacija yra kur kas sudėtingesnė.“

„Apie tai rašau, nes noriu pasakyti kitoms moterims, kad pasiryžimas mastektomijai nebuvo lengvas. Tačiau tai yra vienintelė išeitis, ir aš esu labai laiminga, kad tai padariau, – toliau rašė Angelina. – Dabar man tikimybė susirgti krūtų vėžiu sumažėjo nuo 87 iki 5 procentų. Galiu pasakyti savo vaikams, kad jie nebijotų, nes savo motinos nepraras dėl krūties vėžio.“

„Esu labai laiminga, kad turiu tokį nuostabų partnerį, Bradą Pittą, kuris mane labai myli ir palaiko. Taigi visi, kieno žmona ar mergina patiria tą patį, ką ir aš, žinokite, kad jūs esate labai svarbūs šiuo sunkiu laikotarpiu. Bradas buvo ligonėje visą laiką, kol man buvo atliekama operacija. Mes sugebėjome atrasti akimirkų kartu pasijuokti. Žinojome, kad tai yra teisingas sprendimas dėl mūsų šeimos ir tai mus suartins. Ir suartino“, – rašė Angelina.

Angelina Jolie ir Bradas Pittas
Angelina Jolie ir Bradas Pittas

„Dar vienas dalykas, – savo istoriją tęsia Angelina. – Nesijaučiu mažiau moteriška negu buvau. Jaučiuosi stipri, kad priėmiau tokį sunkų sprendimą, ir tai nė kiek nesumažina mano moteriškumo.“

„Noriu, kad kiekviena moteris, skaitanti mano laišką, žinotų, jog turi galimybių. Noriu paskatinti visas moteris, ypač jeigu jūsų šeimoje yra buvę krūtų arba kiaušidžių vėžio susirgimų, ieškoti informacijos ir medikų, kurie jums padėtų. Pasirinkau nepalikti savo istorijos paslaptyje, nes yra daugybė moterų, kurios nė nenutuokia, jog gyvena vėžio šešėlyje. Viliuosi, kad ir jos turės galimybę pasidarys genetinius tyrimus, ir jeigu paaiškės, kad tikimybė susirgti yra labai didelė, žinos, jog turi pasirinkimą“, – atvirai kalbėjo aktorė.

Angelina Jolie su mama Marcheline Bertrand 2001-aisiais
Angelina Jolie su mama Marcheline Bertrand 2001-aisiais

Genetiniai tyrimai dėl krūties ir kiaušidžių vėžio JAV kainuoja apie 3 000 dolerių. Angelina savo laiške apgailestauja, kad tokia suma daugeliui moterų yra didelė kliūtis.

„Gyvenime patiriame daugybę iššūkių, tačiau nereikia bijoti tų, kuriuos galime kontroliuoti“, – atvirą laišką užbaigia Angelina Jolie.

Krūtų šalinimo operaciją Angelina Jolie pasidarė vasario mėnesį, paskutinės procedūros buvo atliktos balandžio pabaigoje. Dabar aktorė gyvens su krūtų implantais. Genetinis tyrimas rodo, kad taip pat yra 50 proc. tikimybė, jog Angelina gali susirgti kiaušidžių vėžiu. 2007-aisiais Angelinos mama Marcheline Bertrand, būdama 56-erių, mirė pralaimėjusi kovą kiaušidžių vėžiui – moteris šią klastingą ligą gydėsi 10 metų.

Su Bradu Pittu aktorė augina šešis vaikus: Maddoxą (11 m.), Paxą (9 m.), Zaharą (8 m.), Shiloh (6 m.) bei dvynius Knoxą ir Vivienne (4 m.).

B.Pittas pareiškė palaikymą

Kiek vėliau apie šį mylimosios sprendimą prabilo ir pats B.Pittas. Jis išplatino viešą pranešimą, kuriame sako: „Būdamas šio sprendimo liudininku, Angie sprendimą, kaip ir kitų moterų, laikau absoliučiai herojišku. Aš dėkoju mūsų medicinos komandai už jų rūpestį. Viskas, ko aš noriu, kad ji nugyventų ilgą ir sveiką gyvenimą su manimi ir mūsų vaikais. Tai yra laiminga diena mūsų šeimai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

46:42
12:44
01:01

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką