Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 30, 12:00

E.Muskui įsigijus „Twitter“ C.Blanchett įžvelgia pavojų, žvaigždės palieka tinklą

„Oskarų“ laureatė aktorė Cate Blanchett viešai išsakė nuogąstavimus dėl to, kad milijardierius Elonas Muskas perima „Twitter“. Protestuodamos prieš naują šio socialinio tinklo savininką kai kurios įžymybės netgi svarsto pasitraukti iš platformos.
Cate Blanchett ir Elonas Muskas
Cate Blanchett ir Elonas Muskas / Scanpix nuotr.

50 metų verslininkas E.Muskas praėjusią savaitę įsigijo socialinių tinklų milžiną „Twitter“ už 61 mlrd. JAV dolerių ir pažadėjo išplėsti platformą, kad būtų tinkamai išnaudotas jos, kaip pasaulio „skaitmeninės miesto aikštės“, potencialas.

„Tai pavojinga“, – dalyvaudama „Chaplin Award Gala“ apdovanojimų ceremonijoje „Variety of Musk“ apie tokius pokyčius sakė aktorė C.Blanchett. – Tai viskas, ką galiu pasakyti. Tai labai labai pavojinga.“

C.Blanchett nėra vienintelė Holivudo žvaigždė, nepatenkinta tuo, kad E.Muskas į savo rankas perima minėta socialinį tinklą. Kelios kitos įžymybės, įskaitant Jameela Jamil, protestuodamos netgi grasina apskritai atsisakyti „Twitter“ naudojimo, rašo dailymail.co.uk.

Aktorė J.Jamil tviteryje paskelbė, kad E.Musko kalbos apie „žodžio laisvę“ platformoje sukels „neapykantą ir fanatizmą“.

Pažadėdama daugiau neberašyti tviteryje, J.Jamil pridūrė: „Ak, dabar jis turi „Twitter“. Norėčiau, kad tai, ką dabar parašiau, būtų mano paskutinis įrašas čia.“

Scanpix nuotr. /Jameela Jamil
Scanpix nuotr. /Jameela Jamil

Socialinio tinklo „Twitter“ perėmimu taip pat pasipiktinusi ir aktorė Mia Farrow.

Ji rašė: „Na, jei „Twitter“ taps dar toksiškesnis... Į jį bus žiūrima ne taip rimtai, o tokie žmonės kaip aš pasitrauks – dėl ramybės.“

Scanpix nuotr. /Mia Farrow
Scanpix nuotr. /Mia Farrow

Prie žvaigždžių protesto jungiasi ir Didžiosios Britanijos televizijos laidų vedėjas Phillipas Schofieldas . Jis trečiadienį pareiškė, kad iš savo telefono jau ištrynė „Twitter“ programėlę, nes nenorėjo, kad jo gyvenime būtų bent dalis E.Musko.

Jis dabartinę platformą pavadino „bjaurių, šlykščių“ trolių „išpylimo duobe“.

Negana to, susirūpinimą dėl naujojo savininko požiūrio išreiškė ir aktorius George'as Takei, tačiau vyras kol kas nepasitraukė iš platformos dėl moralinių priežasčių.

Vietoj to 85 metų aktorius pažadėjo padvigubinti savo pastangas, kad „Twitter“ taptų civilizuotų diskusijų vieta.

„Aš niekur neisiu. Jei ši vieta taptų nuodingesnė, pasižadu dar labiau stengtis puoselėti čia protą, mokslą, užuojautą ir teisinę valstybę. Kovai su fašizmu, dezinformacija ir neapykanta reikia kietų kovotojų“, – tviteryje rašė G.Takei.

Scanpix nuotr. /Phillipas Schofieldas
Scanpix nuotr. /Phillipas Schofieldas

Teigiama, kad E.Musko, turtingiausio pasaulyje žmogaus ir produktyvaus „Twitter“ vartotojo, sprendimas priimti įmonę privačiai greičiausiai turės didelių pasekmių paslaugai, kurią naudoja daugiau nei 300 milijonų žmonių, įskaitant daugelį pasaulio lyderių.

„Tesla“ ir „SpaceX“ vadovas tvirtina, kad jo perėmimas nebuvo motyvuotas ekonominės nauda – tai labiau noras apsaugoti „Twitter“ kaip žodžio laisvės, o ne cenzūros vietą.

„Vieša platforma, kuria būtų kuo labiau pasitikima, yra nepaprastai svarbi civilizacijos ateičiai. Man visiškai nerūpi ekonomika“, – neseniai savo kalboje teigė jis.

Pastarosiomis savaitėmis E.Muskas pasiūlė sušvelninti „Twitter“ turinio apribojimus, kartu išlaisvindamas platformą nuo netikrų „spamo“ (liet. nepageidaujamos masiškai siunčiamos žinutės) paskyrų ir atsisakydamas reklamos kaip pagrindinio pajamų modelio.

Scanpix nuotr. /Elonas Muskas
Scanpix nuotr. /Elonas Muskas

E.Muskas mano, kad jis gali padidinti pajamas pasiūlydamas prenumeratas, kurios mokantiems klientams suteiktų geresnę patirtį – galbūt bus net „Twitter“ versija be reklamų.

Tuo metu ligšiolinė „Twitter“ vadovybė garantavo savo darbuotojams darbą ateinančius šešis mėnesius ir patvirtino, kad „jokie atleidimai neplanuojami“. Tačiau kai tik naujasis verslininkas perims valdžią, bet kokie žmogiškųjų išteklių sprendimai taip pat priklausys nuo jo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką