Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Electro-svingo meistras Parovas Stelaras: „Lady GaGa – mūsų visuomenės veidrodis“

Parov Stelar band
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Parovas Stelaras.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą Vilniuje įsikūrusiame menų fabrike „Loftas“ įvyko ilgai lauktas electro-svingo žanro išradėjo, Austrijos muzikos prodiuserio ir kompozitoriaus Parovo Stelaro (36 m.) ir grupės koncertas. Prieš pat koncertą kompozitorius sutiko atsakyti į keletą klausimų apie savo kūrybą, kelią į šlovę bei požiūrį į šiuolaikinę popmuzikos sceną.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į klausimus atsakė Parovas Stelaras (tikrasis vardas Marcus Fureder) ir grupės vokalistė Gianna Charles.

Kodėl nusprendėte antram gyvenimui prikelti svingo muziką? Ar tai buvo sunku įgyvendinti?

P.S.: Tai nebuvo sprendimas. Žinote, geri dalykai, pavyzdžiui, juokingos situacijos, nutinka visai netikėtai. Tai taip pat buvo atsitiktinumas, tam nebuvo specialios priežasties.

Ar sunku šiais laikais atrasti ką nors nauja muzikoje?

G.C.: Visai ne. Įkvėpimas, mintys atsiranda iš išorės, tai yra nenutrūkstantis procesas ir jis niekada nesustos.

P.S.: Žinoma, būna tokių etapų, kuomet muzikantas yra pasinėręs į kūrybą, kai jam viskas puikiai sekasi, tuomet jis negali lengvai sustoti. Tačiau menininkams, artistams kartais yra būtina stabtelėti, „pasikrauti baterijas“ ir pasisemti naujų idėjų.

Savo kūriniuose maišote electro ir svingo muziką. Kokie buvo klausytojų atsiliepimai jūsų karjeros pradžioje, kai jie pirmą kartą išgirdo jūsų muziką?

G.C.: Aš žinau, kad dėl šios muzikos klausytojai dabar eina iš proto, kaip jie reagavo į Parov muziką jo karjeros pradžioje man sunku atsakyti. Manau, kad turėjo reaguoti panašiai. Sudėtinga būtų rasti tokį muzikos prodiuserį, kuris taip meistriškai sugebėjo ir sugeba sumaišyti skirtingų stilių muziką.

P.S.: Dėkoju, Gianna. Klausydami mūsų muzikos žmonės nori linksmintis. Kuriant muziką neužtenka vien maišyti stilius, kartais reikia į melodiją įlieti organiškumo. Mūsų muzika išsiskiria ir tai patinka klausytojams.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Parov Stelar band
Parovas Stelaras: „Muzika yra kalba“

Kaip manote, ką jūsų muzika suteikia klausytojams?

P.S.: Aš nežinau, ką ji suteikia ir ką jaučia kiekvienas žmogus jos klausydamas, tačiau aš pastebiu, kad muzika žmones daro laimingesnius. Klausytojai užsuka į mūsų koncertus po darbo savaitės, jie nori pamiršti visus rūpesčius. Muzika suteikia jiems jėgų.

G.C.: Tai – savotiška komunikacija: su savo muzika mes žiūrovams suteikiame jėgų, o jie koncerte grąžina visą energiją atgal.

Kaip manote, ar tapti žinomu visame pasaulyje kompozitoriumi buvo sunkiau ar lengviau dėl to, jog esate kilęs iš Austrijos?

G.C.: Jis niekada nekūrė Austrijoje – jis nuo pat pradžių buvo tarptautinis kūrėjas.

P.S.: Svarbu ne tai, iš kur aš esu kilęs, svarbiausia yra tai, kad daugelis austrų nežino, kad aš esu jų tėvynainis. Kartais būna tokių juokingų atvejų, kai austrai rašo mums elektroninius laiškus anglų kalba ir kviečia pas juos atvykti. Kai pasakome, kad esame iš Austrijos, jie dažniausiai labai nustemba. Muzika nekalba jokia kalba. Pati muzika yra kalba, todėl visi žmonės, klausydami mūsų žinios-muzikos supranta, ką mes norime pasakyti. Ši žinia nepaiso jokių sienų.
Visados yra sunku sulaukti pripažinimo savoje šalyje. Karjeros pradžioje buvo šiek tiek liūdna, kad iš savo šalies nesulaukiau tokio atgarsio, kokio tikėjausi. Šiuo metu tuo didžiuojamės – tautiečiai visų pirma mus vertina kaip muzikantus, menininkus, o tik po to kaip tos pačios šalies gyventojus.  

Muzika yra kalba, todėl visi žmonės, klausydami mūsų žinios-muzikos supranta, ką mes norime pasakyti. Ši žinia nepaiso jokių sienų.

Kas jus įkvepia kurti muziką?

P.S.: Muzika yra visas mano gyvenimas... Tai tas pats, lyg klausti žmogaus, kas jį verčia kvėpuoti. Nežinau, jis tiesiog kvėpuoja. Taip pat yra ir mums – mes tiesiog kuriame.

G.C.: Mes trokštame ką nors pasakyti, išreikšti. Mūsų muzika susideda iš kasdienybės, emocijų, asmeninių išgyvenimų, ir visko, kas vyksta diena iš dienos, kas vyksta pasaulyje.

Kokią jūsų nuomonė apie šiuolaikinės populiariosios muzikos sceną su išsišokėle Lady GaGa priešakyje?

G.C.: Galbūt ne Lady Gagos muzika mus tiek žavi, kiek žavi jos asmenybė. Jai teko sunkiai padirbėti, kad taptų tuo, kuo ji yra dabar. Iš pradžių apie ją galvojau: „kokia čia pamišusi moteriškė?“, tačiau vėliau pamačiusi porą jos interviu buvau maloniai nustebinta – ji išties „kieta“: ji tiksliai žino, ko ji nori, ji labai susikoncentravusi į save, ji nelygina savęs su kitais. Ji – labai fenomenali, unikali, ji taip pat yra labai gera dainų kūrėja, tačiau viso to per šokiruojančius kostiumus mes dažniausiai nepastebime. Tačiau tuo įsitikinti galime stebėdami, kaip ji dainuoja „Poker Face“ akompanuodama sau pianinu.

P.S.: Iš pradžių aš apie ją atsiliepiau labai skeptiškai. Aš visą laiką maniau, kad mano žmonos Liljos muzikinis skonis yra pats geriausias, todėl labai nustebau, kai ji man pasiūlė pasiklausyti Lady Gagos. Tačiau aš supratau, kad žiūrėdamas į Lady GaGą žmogus žiūri tarsi į veidrodį: ji parodo visuomenėje vyraujančias tendencijas, ji mums parodo mus pačius. Aš nesu jos muzikos gerbėjas, tačiau aš jai jaučiu pagarbą kaip kūrėjai.

Ar galima sakyti, kad šiais laikais vizualumas yra svarbiau už muziką, jos turinį, kokybę?..

P.S.: To reikėtų paklausti Lady Gagos, kuo ji labiau jaučiasi – ar dainininke ar artiste. Jos atveju muzika tėra viena jos kūrybos dalis. Jos kuriamą meną sudaro daugelio skirtingų dalių kombinacijos. Mūsų kūryba remiasi electro ir svingo kombinacija, taigi stiprioji mūsų pusė yra muzika, o jos atveju – įvaizdis, drabužiai. Aš manau, kad ją turėtų labai sekinti visi tie persirengimai  kas pusvalandį... Man labai įdomu, kiek ilgai ji taip sugebės taip gyventi (šypsosi).

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Parov Stelar band
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Parov Stelar band

Lietuviai labai laimingi: iš Baltijos šalių vienintelėje Lietuvoje artimiausiu metu buvo suplanuotas koncertas.

P.S.: Žmonės kartais klaidingai supranta: ne mes renkamės šalį, į kurią atvažiuoti, bet šalys renkasi mus. Viskas priklauso nuo kvietimų, pasiūlymų. Šaunu būti čia, manau, mes priėmėme gerą sprendimą.

G.C.: Mes žadame sudrebinti savo pasirodymu „Lofto“ salę, manau, kad žmonėms tai turėtų patikti. Esu tikra, kad tai bus nepamirštamas vakaras ir žmonės po jo dar ilgai kalbės. Pirmą kartą čia grojame, todėl būtų išties šaunu, jei mano prognozės pasitvirtintų. Tikiuosi, kad mes čia dar kada nors sugrįšime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką