Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 12d. 14:49

Elizabeth II kalėdinėms dovanoms išleidžia dešimtis tūkstančių: apdovanoti reikia 650 žmonių

Karalienė Elizabeth II
„Scanpix“ ir Vida Press nuotr. / Karalienė Elizabeth II

Prieš Kalėdas kiekvieną mūsų ištinka nedidelis panikos priepuolis vos pagalvojus apie tai, ką švenčių proga įteikti brangiems žmonėms, draugams, kolegoms. Savo darbuotojų, kurių visose rezidencijose dirba daugiau nei pusšimtis, prieš šventes nepamiršta ir Anglijos karalienė Elizabeth II. Dėl jų monarchė kasmet savo asmeninę kišenę patuština keliasdešimt tūkstančių svarų sterlingų.

Ne paslaptis, kad Anglijos karalienė Elizabeth II kasmet prieš šventes savo giminaičiams, draugams ir įvairiems britų delegatams išsiunčia 750 kalėdinių atvirukų, ant kurių viršelio dažniausiai puikuojasi karališkosios šeimos nuotrauka. Tačiau Jos Didenybė pasirūpina, kad prieš Kalėdas šventinių staigmenų sulauktų ir ja, jos šeima bei rezidencijomis besirūpinantys asmenys. Pasak buvusios rūmų darbuotojos, kalėdinėms dovanoms, kuriomis reikia apdovanoti apie 650 žmonių, monarchė išleidžia daugiau nei 30 tūkst. svarų sterlingų (maždaug 35,6 tūkst. eurų).

„Fabulous Digital“ moteris atskleidė, kad likus dviems savaitėms iki Kalėdų, visi rūmų darbuotojai yra sukviečiami į vieną iš valstybių vadovų sutikimams skirtą salę Bakingamo rūmuose.

„Jie išsirikiuoja į eilę, kad karalienė galėtų įteikti supakuotas dovanas, kiekvienam jų pasakydama kelis žodžius. Dažniausiai tai būna kažkas panašaus į „Dėkoju už jūsų pagalbą šiais metais“ ir šventinis sveikinimas“, – sakė buvusi darbuotoja ir pridūrė, kad įprastai dovanojami kuponai knygoms įsigyti arba nedidelis porcelianinis niekutis iš rūmų dovanų krautuvėlės.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Britanijos karalienė Elizabeth II kalėdinėje kalboje linkės ramybės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Britanijos karalienė Elizabeth II kalėdinėje kalboje linkės ramybės

Oficialiame karališkosios šeimos internetiniame puslapyje rašoma, kad kasmet iš privačių monarchės lėšų tvarka rūmuose besirūpinantiems, juose dirbantiems pareigūnams ir pašto darbuotojams nuperkama maždaug 1500 kalėdinių pyragų. Šią tradiciją pradėjo monarchės senelis karalius George’as V.

Jei rūmų darbuotojai tą dieną negali apleisti savo posto, kad galėtų būti pasveikinti karalienės artėjančių švenčių proga, dovanos ir šventinis atvirukas, pasirašytas pačios Elizabeth II ir jos vyro princo Philipo, jiems išsiunčiami paštu.

Buvusi rūmų darbuotoja taip pat papasakojo, kad anksčiau dovanas darbuotojams rinkdavo pati karalienė ir jai tai labai patikdavo, bet vėliau, taupydama savo laiką ir energiją, šį užsiėmimą ji perleido privačiam sekretorių biurui.

Pasirinktos parduotuvės į Bakingamo rūmus atsiųsdavo „pilnus sunkvežimius daiktų“, kurie būdavo išdėliojami ant stalų „asmeniniu karališkuoju prekybos centru“ bent dienai tapdavusiose salėse.

Kalėdinius atvirukus įvairioms labdaros, nepelno siekiančioms organizacijoms, kariniams būriams išsiunčia ir princas Philipas. Jis ranką pasirašo maždaug 200 jų.

Be to, Edinburgo hercogas su žmona kartu sprendžia, kaip bus papuošti rūmai, kokie žaisliukai nuguls ant eglių šakų. Tačiau dėl vieno dalyko galvoti jiems nereikia – kas ant skarotosios viršūnės uždės spindinčią žvaigždę. Tai visada daro princas Philipas ir bent jau artimiausiu metu šios tradicijos jis perleisti niekam neketina.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Elizabeth II ir princas Philipas
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Elizabeth II ir princas Philipas

Kalėdinėmis dovanomis tarpusavyje keičiasi ir karališkosios šeimos nariai. Jie vienas kitam prasmingų knygų, prabangių papuošalų, kvepalų rinkinių ir kitų tipinių daiktų nedovanoja. Vietoje to varžomasi, kas kam įteiks kuo juokingesnę dovaną.

Kaip skelbia Express.co.uk, tarp įsimintiniausių – princesės Anne princui Charlesui įteikta baltos odos unitazo sėdynė, princas Harry karalienei padovanojo dušo kepuraitę, o nuo Kate Middleton jis, kai buvo vienišas, gavo „Užsiaugink merginą“ rinkinį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką