Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 1d. 10:42

Ericas Claptonas pirmą kartą koncertuos Lietuvoje

Ericas Claptonas
Asmeninio albumo nuotr. / Ericas Claptonas

Brandžios muzikos mėgėjų svajonė pildosi – 2013-ųjų birželio 4-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertuos garsusis britų gitaristas, dainininkas ir kompozitorius Ericas Claptonas. Vienas populiariausių bliuzo ir roko atlikėjų muzikos istorijoje į Lietuvą atvyks pirmą sykį.

Neginčijamą autoritetą muzikos pasaulyje turintis žurnalas „Rolling Stone“ neseniai Ericą Claptoną išrinko geriausiu šiuo metu gyvenančiu pasaulio gitaristu – tik patvirtindamas tiesą, kuri šio muzikanto gerbėjams jau seniai nekelia abejonių.

1963-iaisiais, būdamas vos 17-os, Ericas tapo grupės „The Yardbirds“ nariu. 2013-aisiais atlikėjas paminės profesionalios muzikinės karjeros 50-metį. Ta proga Ericas Claptonas savo gerbėjams paruošė stulbinamai gerų žinių. 

Didžiąją šių metų dalį jis praleido, kurdamas naują albumą, kuris parduotuvėse pasirodys 2013-ųjų pradžioje. Įspūdingą kūrybinį jubiliejų 2013-ųjų gegužę atlikėjas su grupe taip pat paminės koncertais Londono salėje „Royal Albert Hall“. Dėl milžiniško publikos susidomėjimo jau teko paskelbti papildomus koncertus – kol kas suplanuoti septyni pasirodymai šioje prestižinėje koncertų salėje.

Džiugiausia naujiena Lietuvos publikai – Ericas Claptonas taip pat sutiko surengti ribotą skaičių jubiliejinių koncertų kitose Europos šalyse. Praėjus vos savaitei po pasirodymų Londone, su įspūdinga sukaktimi muzikantą žiūrovai galės pasveikinti Kauno „Žalgirio“ arenoje.  Lietuva bus antroji šalis už Didžiosios Britanijos ribų, kurioje Ericas Claptonas atliks jubiliejinę programą. Po pasirodymų Londone muzikantas surengs kelis koncertus Vokietijoje, o iš ten keliaus tiesiai į Kauną.

Šiuose koncertuose gitaristas pasirodys su aštuonių puikiai muzikos pasaulyje žinomų atlikėjų grupe. Joje – ilgamečiai Erico scenos bendražygiai Doyle'as Bramhallas II (gitara), Steve'as Jordanas (mušamieji), Chrisas Staintonas (klavišiniai) ir Willie Weeksas (bosinė gitara), Michelle John ir Sharon White (pritariantis vokalas) taip pat – pirmą sykį prie Erico Claptono grupės prisijungsiantys pianistas Paulas Carrackas ir gitaristas Gregas Leiszas.

VIDEO: Eric Clapton - Layla

Kaip savo įkvėpėją ir mokytoją Ericą Claptoną mini „Queen“ gitaristas Brianas May, buvęs „Guns n' Roses“ narys Slashas ir kiti gitaros virtuozai. Tai – vienintelis pasaulio muzikantas, į simbolinę Rokenrolo šlovės salę įšventintas net tris sykius – už solinės karjeros pasiekimus ir kaip grupių „Cream“ bei „The Yardbirds“ narys. 

Viena populiariausių Erico Claptono dainų „Tears In Heaven“ įvertinta net trimis prestižiniais „Grammy“ apdovanojimais, o 2006-aisiais šios ceremonijos rengėjai muzikantą pagerbė specialia statulėle už gyvenimo pasiekimus. Iš viso Erico Claptono kolekcijoje – net septyniolika „Grammy“ apdovanojimų. Už savo veiklą atlikėjas yra apdovanotas Britų imperijos komandoro kryžiumi. Ir tai – tik nedidelė dalis muzikanto sukauptų apdovanojimų bei įvertinimų.

VIDEO: Eric Clapton - Change The World (Live Video Version)

Erico Claptono pasirodymą Kauno „Žalgirio“ arenoje pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „BDG Music“. Pirmieji bilietus i Erico Claptono pasirodymą Kauno „Žalgirio“ arenoje, jau nuo spalio 2 d. 10 val., galės įsigyti „BDG Music“ klubo nariai. Užsiregistruoti galima internete www.bdg.lt. Nuo spalio 4 dienos 10 valandos bilietais bus prekiaujama visuose „Ticketpro“ prekybos punktuose ir internetu – ticketpro.lt. Pirmieji pigiausi bilietai į koncertą, kurių kiekis – ribotas, kainuoja 159 litus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką