Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsenybės, kurios garbina ir bičiuliaujasi su diktatoriais

Mickey Rourke'as ir Vladimiras Putinas, Beyonce ir Hannibalas Gaddafi, Sealas ir Ramzanas Kadyrovas, Jennifer Lopez ir Gurbangulis Berdimuhamedovas
Žmonės.lt montažas / Mickey Rourke'as ir Vladimiras Putinas, Beyonce ir Hannibalas Gaddafi, Sealas ir Ramzanas Kadyrovas, Jennifer Lopez ir Gurbangulis Berdimuhamedovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę pasaulio žiniasklaida mirgėjo Holivudo žvaigždės Mickey Rourke'o (61 m.) nuotraukomis, kurios ne vienam atėmė žadą. Aktorius Maskvoje, vilkėdamas marškinėlius su Vladimiro Putino atvaizdu, išreiškė susižavėjimą Rusijos prezidentu. Kaip rašo „The Daily Beast“, Mickey Rourke'as toli gražu ne vienintelė garsenybė, kuri bičiuliaujasi ar garbina prieštaringai vertinamus pasaulio diktatorius.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Veiksmo filmų žvaigždė Mickey Rourke'as kartu su šimtais Vladimiro Putino rėmėjų pirmadienį laukė eilėje, kad nusipirktų naujus marškinėlius su prezidento atvaizdu.

Aktorius neslėpė, kad žavisi Rusijos lyderiu: „Buvau sutikęs jį keletą kartų, jis tikras džentelmenas. Manau, jis geras vyrukas. Jeigu taip nemanyčiau, tai nevilkėčiau marškinėlių su jo atvaizdu.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mickey Rourkeas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mickey Rourke'as

Vladimirą Putiną palaiko ir liepą Lietuvoje koncertavęs bliuzo muzikantas bei veiksmo filmų žvaigždė Stevenas Seagalas. Su Rusijos prezidentu aktorius bičiuliaujasi jau daug metų ir yra sakęs, kad laiko jį savo broliu ir vienu geriausių šiuo metu gyvenančių pasaulio lyderių. Praėjusį savaitgalį Stevenas Seagalas koncertavo Kryme – jis pasirodė scenoje, papuoštoje Ukrainos prorusiškų separatistų vėliava.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas ir Stevenas Seagalas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas ir Stevenas Seagalas

Buvęs krepšininkas Dennisas Rodmanas vienu iš geriausių savo draugų laiko Šiaurės Korėjos diktatorių Kim Jong Uną, su kuriuo susipažino tik pernai. Dennisas Rodmanas įsitikinęs, kad jo ir diktatoriaus santykiai turėtų pagerinti JAV ir Šiaurės Korėjos santykius, taigi tam tikra prasme net laiko save savotišku diplomatu ir taikdariu. Tiesa, tuo nepatenkintas JAV prezidentas Barackas Obama, mat Dennisas Rodmanas leidžia sau kalbėti visos šalies vardu...

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kim Jong Unas ir Dennisas Rodmanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kim Jong Unas ir Dennisas Rodmanas

Scenos karalienė Jennifer Lopez sulaukia kritikos dėl draugiškų santykių su Turkmėnistano prezidentu Gurbanguliu Berdimuhamedovu. Atlikėja koncertavo diktatoriaus gimtadienio vakarėlyje nekreipdama dėmesio į tai, kaip tai gali atsiliepti jos reputacijai. Jennifer Lopez prezidentui, vyriausybės nariams, ambasadoriams ir stambiems verslininkams surengė išskirtinį šou, kurio metu net buvo apsirengusi tautiniais Turkmėnistano drabužiais ir padainavo legendinę dainą „Happy Birthday, Mr. President“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jennifer Lopez Turkmėnistane
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jennifer Lopez Turkmėnistane

„Oskaro“ laureatė Hilary Swank, veiksmo filmų žvaigždė Jeanas-Claude'as van Damme'as, dainininkas Sealas bei smuikininkė Vanessa Mae sulaukė kritikos po to, kai pernai spalį atvyko į Čečėniją palinksminti jos lyderio Ramzano Kadyrovo per jo gimtadienio vakarėlį, kuris atsiėjo milijonus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vanessa Mae Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo gimtadienio vakarėlyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vanessa Mae Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo gimtadienio vakarėlyje

Hilary Swank džiugiai sveikino Ramzaną Kadyrovą su gimtadieniu nepaisant to, kad jis yra pareiškęs, jog moterys Čečėnijoje yra vyrų nuosavybė. Gavusi šūsnį gėdinančių laiškų iš žmonių teises ginančių organizacijų, Hilary Swank teisinosi, kad nelabai žinojo apie situaciją Čečėnijoje ir gailisi dalyvavusi minėtame vakarėlyje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas, Jeanas-Claude'as van Damme'as ir Hilary Swank
AFP/„Scanpix“ nuotr./Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas, Jeanas-Claude'as van Damme'as ir Hilary Swank

Dainininkė Nelly Furtado Libijos lyderiui Muammarui Gaddafi, kuris vėliau buvo nužudytas, 2007-aisiais koncertavo privačiame vakarėlyje Italijoje. Dainininkė už 45 min. pasirodymą gavo milijoną JAV dolerių, kuriuos vėliau, kai Libijoje prasidėjo neramumai, nutarė paaukoti labdarai.

Scenos karalienė Mariah Carey taip pat neatsispyrė lengviems pinigams. Ji 2009-aisiais per Naujųjų metų vakarėlį Šv. Bartolomėjaus saloje už milijoną JAV dolerių atliko vos keturias dainas Muammaro Gaddafi sūnaus Mutassimui Gaddafi organizuotame vakarėlyje. Vėliau Mariah Carey taip pat atgailavo dėl to, kad nepasidomėjo, kas ją samdo.

Po metų kitas Muammaro Gaddafi sūnus Hannibalas Gaddafi surengė ištaigingą Naujųjų metų vakarėlį, į kurį pasikvietė Beyonce ir Usherį. Kiek jiems buvo sumokėta, nėra žinoma, skirtingi šaltiniai nurodo skirtingus skaičius.

„Scanpix“/„Sipa Press“ nuotr./Mariah Carey
„Scanpix“/„Sipa Press“ nuotr./Mariah Carey

Po pedofilijos skandalo popkaralius Michaelas Jacksonas pabėgo nuo visuomenės dėmesio ir pasislėpė Bahreine pas gerą savo bičiulį princą Abdullah al-Khalifa. Bahreino princas popkaraliui savo šalyje slėptis nuo įkyraus spaudos dėmesio leido kelis mėnesius. Vis tik jų draugystė nebuvo amžina: 2006-aisiais Bahreino princas padavė popkaralių į teismą už tai, kad jis nesilaikė pažado princo rūmuose įrašyti du albumus ir surengti koncertą.

„Scanpix“ nuotr./Michaelas Jacksonas
„Scanpix“ nuotr./Michaelas Jacksonas

Birtų supermodelis Naomi Campbell per daug artimai susibičiuliavo su Liberijos prezidentu Charlesu Tayloru ir net nesibodėjo priimti iš jo brangių dovanų – ji neatsargiai pasigyrė, kad Liberijos prezidentas jai yra padovanojęs didžiulį deimantą. Charlesas Tayloras buvo kaltinamas prekiaujantis „kruvinais deimantais“ – už pinigus, gautus iš deimantų, diktatorius pirkdavo ginklus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Naomi Campbell liudija teisme dėl deimanto, kurį gavo iš Charleso Tayloro
AFP/„Scanpix“ nuotr./Naomi Campbell liudija teisme dėl deimanto, kurį gavo iš Charleso Tayloro

Aktoriai Kevinas Spacey, Danny Gloveris ir Seanas Pennas palaikė draugiškus santykius su prieštaringai vertintu Venesuelos prezidentu Hugo Chavezu. Kevinas Spacey niekada nedaugžodžiavo apie savo draugystę su Hugo Chavezu, o štai Danny Gloveris neslėpė, kad su Venesuelos prezidentu net buvo sutarę kurti filmą.

Seanas Pennas su Hugo Chavezu bendravo įvairiomis temomis: jie kalbėjosi tiek apie politiką, tiek apie galimybes kurti kiną Venesueloje. Su Hugo Chavezu bendravo ir žinomas režisierius Oliveris Stone'as – jie susidraugavo 2010-aisiais, kai Oliveris Stone'as kūrė dokumentinį filmą apie Venesuelą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Seanas Pennas ir Hugo Chavezas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Seanas Pennas ir Hugo Chavezas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką