Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garsus breiko šokėjas Menno: lietuviai turi patikėti savo jėgomis!

Breiko šokėjas Menno Van Gorp
Aistės Ridikaitės nuotr. / Breiko šokėjas Menno Van Gorp
Šaltinis: 15min
0
A A

„Breakdance“ pasaulyje gerai žinomas šokėjas Menno Van Gorp neseniai lankėsi Vilniuje, didžiausiame Baltijos šalių gatvės šokio renginyje „Urban Dance“. Čia 22 metų jaunuolis ne tik teisėjavo vienai iš fiziškai sudėtingiausių šokio rungčių – breikui, bet ir vedė seminarus lietuvių šokėjams.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Savo istoriją Menno pasakoja su šypsena. Pasirodo, kad šokiu jis susidomėjo dėl savo pusbrolių.

„Visą vaikystę praleidome kartu. Kai išaugome iš žaidimų amžiaus, vyresni pusbroliai pradėjo šokti. Aš, žinoma, nenorėdamas atsilikti, irgi treniravausi. Tačiau niekada negalvojau, kad norėsiu siekti laimėti ar tapsiu žinomas. Dariau tai dėl to, kad man patiko. Jaučiu meilę breiko šokiui ir tiesiog negalėčiau užsiimti kažkuo kitu. Laimėjimai ir titulai atėjo vėliau, galima sakyti, patys, nes kai darai tai, ką mėgsti – lengva tai daryti gerai“, – pasakoja olandas.

Supratęs, kad šokis jam yra viskas, 2005 m. Menno bandė stoti į specialią sporto mokyklą, tačiau nebuvo priimtas. Tuomet jam buvo tik 16 metų ir staiga likęs be mokyklos ar kito rimtesnio užsiėmimo, vaikinas daug mąstė.

„Kiti ėjo į darbus, į pamokas, o aš staiga nebeturėjau jokių įsipareigojimų. Tad tiesiog ėjau šokti. Laiko turėjau daug, tad treniruodavausi kiekvieną dieną po kelias valandas. Dariau tai su malonumu ir daug nemąsčiau apie rezultatą“, – tikino šokėjas.

Aistės Ridikaitės nuotr./Breiko aokėjas Menno Van Gorp
Aistės Ridikaitės nuotr./Breiko šokėjas Menno Van Gorp

Būtent 2005 metai ir buvo pirmieji, kada Menno su komandos draugu laimėjo pirmuosius savo tarptautinius titulus Liuksemburge, o vėliau ir Paryžiuje.

„Tai buvo pirmosios labai svarbios pergalės, kurios vėliau vedė į dar svarbesnes, tokias kaip „UK World Champs“ ir dalyvavimas „Red Bull BC One“. Šie renginiai yra laikomi pačiais prestižiškiausiais „breakdance“ pasaulyje, todėl kiekvienas šokėjas svajoja juose bent sudalyvauti, – sakė Menno, tikėdamas, kad jam sekasi, nes žengdamas ant scenos, eina kaip į mūšį. – Visiškai netaupau savęs. Atiduodu visą save. Rodau viską, ką moku iš karto, nes žinau, kad antro šanso galiu ir negauti. Taip Didžiojoje Britanijoje pavyko nugalėti geriausiu pasaulyje laikomą Lilou.“

Šokėjas šių metų liepos mėnesį vėl ruošiasi dalyvauti aukščiausio lygio breiko šokėjų „Red Bull BC One“ atrankose Barselonoje.

Lietuvos breiko šokėjai irgi yra kviečiami dalyvauti atrankose į šį legendinį renginį. Pirminės atrankos vyks Rygoje gegužės 15 dieną. Nugalėtojas gegužės 17 d. važiuos į pagrindinę atranką Stambule, Turkijoje.

Aistės Ridikaitės nuotr./Breiko aokėjas Menno Van Gorp
Aistės Ridikaitės nuotr./Breiko šokėjas Menno Van Gorp

„Lietuvoje yra talentingų šokėjų, kurie turėtų sudalyvauti atrankose. Kol mes su savo draugais nepradėjome dalyvauti tarptautiniuose renginiuose, niekas nežinojo, kad Olandijoje apskritai yra šokamas breikas. Tiesiog reikia pradėti tikėti savo jėgomis, treniruotis, eiti ir dalyvauti“, – kitus drąsino atletas, pasidalindamas patirtimi, kad vien treniruotės su kitų valstybių šokėjais visuomet būna labai naudingos pasisemti patirties ir kūrybinių naujų idėjų.

Anot jo, lietuvių kaimynai rusai ir baltarusiai yra aukšto lygio šokėjai, todėl treniruotės su jais – turėtų įkvėpti.

Paklaustas, ko palinkėtų tiems jaunuoliams, kurie ruošiasi išbandyti savo jėgas, dalyvaudami tarptautiniuose konkursuose, Menno akimirksniu atsakė: „Nemeskit mokyklos. Juokauju. Svarbiausia – nenuleiskit rankų. Net ir patys geriausi yra pralaimėję labai daug mūšių prieš tai, kai laimėjo tą lemtingą pirmąją pergalę.“

„Jei atiduodi viską šokiui, jis tau taip pat duoda labai daug. Keliaudamas pamatau tiek daug naujų vietų, apie kurias net nežinojau prieš tai. Sutinku nuostabių žmonių. Pažįstu save. Ir visa tai atsitinka dėl to, kad nuoširdžiai myliu tai, ką darau“, – atsisveikindamas Menno dar kartą pasidalija šiltomis emocijomis, kurios būtinos, norint būti tikru profesionalu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Breikas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką