Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gerard’ui Depardieu gali kilti sunkumų siekiant Belgijos pilietybės

Gerard Depardieu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gerard Depardieu
Šaltinis: BNS
0
A A

Kino aktoriui Gerard’ui Depardieu gali kilti sunkumų siekiant Belgijos pilietybės – pirmadienį vienas aukštas belgų pareigūnas pareiškė, kad nuo mokesčių savo šalyje bėgantys prancūzai privalės įrodyti savo meilę belgų kultūrai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Dėl gresiančių mokesčių 63-jų metų žvaigždė pagrasino atsisakyti Prancūzijos paso, tačiau pilietybės prašymus svarstanti Belgijos parlamentinė komisija sako kol kas negavusi tokio prašymo iš G.Depardieu.

Tuo tarpu nedidelės gyvenvietės, kurioje aktorius įsigijo būstą, Estempiui prie Nešeno meras Danielis Senesaelis sakė, kad aktorius jo teiravosi apie Belgijos pilietybės suteikimo sąlygas.

G.Depardieu „Belgijai galėtų būti naudingas talentas“, pareiškė pilietybės prašymus tvirtinančios  komisijos vadovas Jacques'as Dallemagne.

„Gerardas Depardieu privalo mus įtikinti, kad jis nenori tapti belgu vien todėl, kad galėtų išvengti Prancūzijos mokesčių , – sakė komisijos narė. – Jis privalo įrodyti, kad myli Belgijos kultūrą ir nori ją skelbti“.

Tačiau kitos komisijos narė Karine Lalieux, laikosi kiek griežtesnės pozicijos.

„Gerardas Depardieu privalo mus įtikinti, kad jis nenori tapti belgu vien todėl, kad galėtų išvengti Prancūzijos mokesčių , – sakė ji. – Jis privalo įrodyti, kad myli Belgijos kultūrą ir nori ją skelbti“.

„Mes atsargiai žiūrime į turtingus prancūzus, kurie pasirenka Belgijos kelią, kad galų gale galėtų įsikurti Monake“, – sakė K.Lalieux kalbėdama apie laisvą nuo mokesčių Prancūzijos Rivjerą, kuri traukia pasaulio garsenybes.

Belgijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad dėl G.Depardieu bėgimo nuo mokesčių yra kalta pati Prancūzija.

Diplomatijos vadovas Didier Reyndersas sakė, kad Belgija neturi būti laikoma „atpirkimo ožiu“ dėl G.Depardieu sprendimo, kurį Prancūzijos premjeras vadino nepatriotišku.

„Belgija nedarė jokių žingsnių, kad pritrauktų kurį nors Prancūzijos pilietį, – jis sakė radijui RTL. – Prancūzijoje vyko mokesčių sistemos evoliucija, kuri galėjo sukelti padarinių.“

„Reikia žvelgti į priežastis, kodėl piliečiai palieka savo šalį, net jeigu tos priežastys yra mokesčiai“, – pridūrė D.Reyndersas.

Ministras anksčiau sakė, jog daugelis Belgijos sporto žvaigždžių persikėlė į Monaką, o Belgijos valdžia su tuo susitaikė. Jis taip pat pažymėjo, jog daugelis belgų vyksta apsipirkti į Prancūziją dėl mažesnio pridėtinės vertės mokesčio.

Atvirame laiške Prancūzijos premjerui Jeanui Marcui Ayrault, kuris aktoriaus žingsnį yra pavadinęs „apgailėtinu“, G.Depardieu sako, kad jau yra sumokėjęs milijonus eurų mokesčių ir su juo yra elgiamasi neteisingai.

Pirmadienį J.M.Ayrault pasitaisė, kad „apgailėtinu“ jis pavadino ne patį aktorių, bet jo veiksmus.

G.Depardieu pasekė kai kurių turtingiausių Prancūzijos verslininkų pavyzdžiu, pasitraukusių į Belgiją po to, kai prezidento Francois Hollande'o socialistų vyriausybė nustatė 75 proc. mokesčių tarifą pajamoms, kurios yra didesnės nei milijonas eurų (3,45 mln. litų) per metus.

Kitaip nei Prancūzijoje, Belgijoje turto mokestis netaikomas nuo 1830 metų. Šioje šalyje pajamų ir paveldėjimo mokesčiai taip pat mažesni.

Savo laiške G.Depardieu, kuris turi didelių verslo interesų, kelis vyno ūkius ir tris restoranus Paryžiuje, kaltina socialistus talentingiausių veikėjų varymu iš šalies.

Aktorius priminė, kad 45 metus trukusią karjerą kine ir versle jis Prancūzijos iždui sumokėjo 145 mln. eurų (apie 500 mln. litų).

Šiuo skandalu pasinaudojo dešinioji partija UMP, kuriai anksčiau vadovavo F.Hollande'o pirmtakas Nicolas Sarkozy. Dabartinis UMP lyderis Jeanas Francois Cope tvirtino, kad prezidentas, kuris yra pasakęs, kad „nemėgsta turčių“, griauna šalį.

„Labiausiai gailiuosi, kaip socialistų vyriausybė spaudžia šalį prie žemės“, – J.F.Cope sakė pirmadienį, smerkdamas „mojavimą mokesčių vėzdu, nuo kurio kliūva visiems Prancūzijos piliečiams“.

„Jis stumia mūsų šalį atgal“, – teigė UMP lyderis.

Turtingiausias Prancūzijos vyras Bernard’as Arnault buvo užsipultas rugsėjį, kai paaiškėjo, kad jis pasiprašė Belgijos pilietybės. Tačiau B.Arnault, vadovaujantis prabangos prekių konglomeratui LVMH, neigė ketinantis tapti mokesčių tremtiniu, sakydamas, kad Belgijos pilietybė jam reikalinga „dėl asmeninių priežasčių“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką