Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 18d. 12:41

„Grammy“ nominuotas Arianos Grande hitas – plagiatas? Išgirskite ir įvertinkite abu kūrinius

Kadras iš Arianos Grande dainos „7 Rings“ vaizdo klipo
Youtube.com / Kadras iš Arianos Grande dainos „7 Rings“ vaizdo klipo

Dainininkė Ariana Grande sausio pabaigoje vyksiantiems „Grammy“ apdovanojimams ruoštis ramiai negali. Scenos princesei ir daugiau nei pustuziniui dainų kūrėjų iškelta byla dėl autorių teisių pažeidimo. Vienas hiphoperis tikina, kad prestižiniam apdovanojimui nominuota A.Grande daina „7 Rings“ – jo dviem metais anksčiau įrašyto kūrinio plagiatas, skelbia Reuters.com.

Joshas Stone’as, į sceną lipantis pasivadinęs DOT, ieškinyje teigia, kad „labai vertinami muzikologijos ekspertai“ priėmė išvadą, jog A.Grande hitas – jo dainos „You Need It, I Got It“ kopija.

„Iš tikrųjų lyginamoji ritmo, dainos žodžių, užkabinančios vietos, ritminės struktūros, metrinio išdėstymo ir pasakojimo konteksto analizė, atlikta muzikologijos ekspertų ir kasdienių klausytojų, aiškiai įrodė ir leido įsitikinti, kad „7 Rings“ nukopijavo „I Got It“, – sakė J.Stone’o advokatas teismo dokumentuose.

Pasiklausykite DOT dainos „You Need It, I Got It“:

VIDEO: DOT - You Need It I Got It (Clean Version) ft. Uncle Murda

O dabar pasiklausykite A.Grande hito „7 Rings“:

VIDEO: Ariana Grande - 7 rings

A.Grande, kuri nominuota net penkiems sausio 26 d. vyksiantiems „Grammy“ apdovanojimams, atstovai į Reuters.com prašymą pakomentuoti situaciją neatsakė. Kaip ir 26-erių žvaigždei atstovaujanti įrašų kompanija „Republic Records“.

Kaip vieni iš dainos „7 Rings“ autorių paminėti Richardas Rodgersas ir Oscaras Hammersteinas, kadangi joje naudojami kūrinio „My Favorite Things“, iš 1959-ųjų filmo „Muzikos garsai“, motyvai.

Kūrinį galite išgirsti čia:

VIDEO: My Favorite Things from The Sound of Music

Dokumentuose J.Stone’as teigia, kad savo kūrinį „I Got It“ jis įrašė 2017-ųjų sausį Niujorke ir tų pačių metų vasarą dainą pasiūlė „Universal Music Group“ įrašų kompanijos atstovams, taip pat ir Thomasui Brownui, kuris prisidėjo prie visų penkių A.Grande albumų išleidimo.

Pasak bylos, Th.Brownas rodė susidomėjimą J.Stone’o daina ir atlikėjui sakė „įvertinsiantis galimybes“ jiedviem kartu dirbti.

J.Stone’as siekia ne tik piniginės žalos atlyginimo, bet ir draudimo A.Grandei atlikti šį kūrinį ateityje bei visų jo kopijų sunaikinimo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ariana Grande
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ariana Grande

A.Grande turėtų pasirodyti „Grammy“ apdovanojimuose. Nėra žinoma, ar atlikėja atliks šią dainą.

„7 Rings“ nominuota net dviem šių metų „Grammy“ apdovanojimams, kurių vienas – geriausios metų dainos kategorijoje.

Pernai vasarį išleistas A.Grande hitas net aštuonias savaites praleido „Billboard“ muzikos topų viršūnėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką