Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 22d. 21:51

Hito „I Believe I Can Fly“ atlikėjui R.Kelly oficialiai pareikšti kaltinimai dėl seksualinio išnaudojimo

Atlikėjas R. Kelly
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Atlikėjas R. Kelly

Penktadienį visame pasaulyje garsus ritmebliuzo dainininkas R.Kelly (52 m.), hito „I Believe I Can Fly“ atlikėjas, sulaukė oficialių kaltinimų dėl kone kelis dešimtmečius trukusio seksualinio moterų ir mergaičių išnaudojimo. Kaip praneša CNN, atlikėjas kaltinamas dėl 10 sunkių seksualinio pobūdžio nusikaltimų.

Nors R.Kelly, kurio tikrasis vardas yra Robertas Sylvesteris Kelly, jau ne vienerius metus gyvena su sunkiais įtarimais, iki šios dienos atlikėjui nebuvo pateikti kaltinimai, o jis pats kalbas apie seksualinį išnaudojimą, santykius su nepilnametėmis griežtai neigia.

Vis dėlto penktadienį CNN pranešė, kad netrukus Čikagos federalinis teismas surengs oficialią spaudos konferenciją, kurios metu bus apžvelgti pateikti kaltinimai.

Skelbiama, kad poslinkį byloje nulėmė gautas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti atlikėjo seksualiniai santykiai su nepilnamete. Kaip praneša 42 minučių medžiagą matę CNN žurnalistai, spėjama, kad mergaitei tebuvo 14 metų.

Atlikėjo advokatas teigė, kad kol kas dar nespėjęs susipažinti su pateiktais kaltinimais, tačiau patikino – jo klientas neigia padaręs ką nors blogo.

Skelbiama, kad Čikagoje gyvenančio atlikėjo teismas numatytas kovo 8-ąją.

Parodymai šokiruoja

Apie įtariamą R.Kelly nusikaltimą 2017 m. pirmasis pranešė portalo „BuzzFeed“ reporteris Jimas DeRogatis – tas pats, kuris 2015-aisiais demaskavo dainininką turėjus lytinių santykių su 14-mete.

Anot žurnalisto, trijų merginų tėvai susisiekė su juo ir papasakojo, kad savo dukteris R.Kelly globai patikėjo manydami, jog šis padės joms išplėtoti jų muzikines karjeras. Tačiau vietoj rūpinimosi jų karjera, dainininkas esą išplovė joms smegenis ir merginos visiškai atsiribojo nuo savo tėvų, draugų ir viso ankstesnio savo gyvenimo. Tuomet kalbėdami apie situaciją, tėvai teigė, kad merginos gyvena R.Kelly namuose ir bendrauja tik su tais asmenimis, su kuriais leidžia jis, ir apskritai negali žengti nė žingsnio be jo žinios.

„Atrodė, lyg jai būtų išplautos smegenys. Ji atrodė it kalinė – tai buvo siaubinga, – apie paskutinį susitikimą su dukra pasakojo vienas iš tėvų. – Laikiau ją glėbyje, bet ji vis kartojo, kad yra įsimylėjusi ir R.Kelly yra vienintelis, kuriam ji iš tikrųjų rūpi. Nežinau, ką daryti. Viliuosi, kad jeigu man pavyks ją susigrąžinti, įkalbėsiu ją pradėti sektų aukoms skirtą gydymą.“

VIDEO: R. Kelly - I Believe I Can Fly

Pranešama, kad R.Kelly merginas įkaitėmis laikė savo namuose Atlantoje ir Čikagoje. Jis esą liepdavo joms jį vadinti „tėčiu“, filmuodavo kaip jos mylisi su juo, drausdavo bendrauti su savo šeimomis ir jas išnaudodavo.

Po straipsnio pasirodymo atlikėjo namuose apsilankė policija, tačiau tada niekam jokie oficialūs kaltinimai nebuvo pateikti.

Su kaltinimais nesutinka nei pats R.Kelly, nei jo „aukos“

Paties R.Kelly stovykla tokius kaltinimus visuomet kategoriškai neigė.

„Galima tik spėlioti, kodėl žmonės įkyriai šmeižia puikų atlikėją, kuris myli savo gerbėjus, dirba kiaurą parą ir rūpinasi visais žmonėmis savo gyvenime, – sakė dainininko advokatė Linda Mensch. – Jis sunkiai dirba, kad taptų geriausiu žmogumi ir atlikėju, kokiu tik gali būti. Įdomu, kad istorijos ir pasakos, demaskuotos prieš daug metų, vėl iškyla kai jo tikslas yra sustabdyti smurtą, padėti į šalį ginklus ir džiaugtis taika bei meile. Spėju, kad tokia yra šlovės kaina. Kaip ir mes visi, ponas Kelly nusipelno turėti asmeninį gyvenimą. Prašome gerbti tai.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./R. Kelly ir Lady Gaga
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./R. Kelly ir Lady Gaga

„Ponui Robertui Kelly pastarieji pareiškimai kelia nerimą ir trikdo. Ponas Kelly neabejotinai neigia tokius kaltinimus ir uoliai bei įtaigiai dirbs, kad išteisintų savo gerą vardą“, – portalui TMZ sakė jo atstovas spaudai.

Po to, kai „BuzzFeed“ straipsnis išplito po visą žiniasklaidą, prakalbo ir viena iš tų merginų, kurios gyveno R.Kelly namuose.

21-erių studentė Joycelyn Savage portalui TMZ prieš kelerius metus pareiškė, kad jai „absoliučiai viskas gerai“ ir šie kaltinimai laužti iš piršto.

„Esu laiminga savo gyvenime. Man nėra praplautos smegenys ar kas nors panašaus. Pasiekta riba, kai (ši informacija) tapo nebekontroliuojama. Tenoriu, kad mano tėvai ir visi pasaulyje žinotų, kad man absoliučiai viskas gerai. Esu laiminga ten, kur esu, ir man viskas yra gerai... Niekada nesu buvusi laikoma įkaite“, – per vaizdo žinutę, atsiųstą portalui TMZ, sakė mergina.

VIDEO: R. Kelly - The World's Greatest
VIDEO: R. Kelly - If I Could Turn Back The Hands Of Time
Temos: 2 Prievarta R.Kelly

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką