Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 16d. 14:02

Ir garsenybės serga

Ala Pugačiova
Scanpix nuotr. / Ala Pugačiova

Turbūt daug kas mano, kad visuomet puikiai atrodančios, milijonus uždirbančios garsenybės neturi problemų dėl sveikatos. Žinomi žmonės įpratę nuo smalsuolių slėpti savo negalias arba atvirkščiai – kuo garsiau apie tai kalbėti, dalytis patirtimi su gerbėjais, sergančiais tomis pačiomis ligomis.

Ala Pugačiova (61)
Diagnozė – cukrinis diabetas.
Prasitarė šventikui, bet sužinojo visi

Tik prieš metus Rusijos primadona žurnalistams girdint prasitarė, kad serga pavojinga liga, apie kurią anksčiau žinojo tik patys artimiausi jos žmonės. Tai įvyko A. Pugačiovai viešint Ukrainoje, kai metropolitas pasiūlė atlikėjai paragauti jo gamybos vyno.
„Aš negaliu, nes sergu cukriniu diabetu“, – netikėtai prisipažino Ala. Ši sensacinga naujiena žiniasklaidos atstovų dėka netrukus tapo žinoma visiems Rusijos primadonos gerbėjams.

AOP nuotr./Michaelas Douglasas
AOP nuotr./Michaelas Douglasas

Michaelas Douglasas (65)
Diagnozė – gerklės vėžys.
Piktnaudžiavo alkoholiu ir rūkalais

Neseniai garsus aktorius pradėjo aštuonias savaites truksiantį chemoterapijos kursą, nes jam diagnozuotas gerklės vėžys. Kalbama, kad ši liga galėjo atsirasti dėl to, jog Michaelas visą gyvenimą piktnaudžiavo alkoholiu ir cigaretėmis. Pasak medikų, gydymas gali turėti įtakos aktoriaus balso stygoms ir jis nebegalės kalbėti.
Nors niekas neįvardija, kaip toli pažengęs gerklės vėžys, vienas iš M. Douglasą gydančių medikų prasitarė: „Gėrybinio auglio niekas negydytų radioaktyviaisiais spinduliais ir chemoterapija, todėl nesunku suvokti, jog tai piktybinis auglys.“

Scanpix nuotr./Davidas Coulthardas
Scanpix nuotr./Davidas Coulthardas

Davidas Coulthardas (39)
Diagnozė – bulimija.
Išsekusių manekenių bendražygis

Karjeros pradžioje būsimas  „Formulės 1“ čempionas važinėjo gokartais. Ne paslaptis, kad kuo mažesnis lenktynininko svoris, tuo didesnį greitį galima išvystyti. Paauglys Davidas taip įsijautė į lenktynių sportą, jog jį užvaldė noras žūtbūt tapti čempionu. Kad to pasiektų, D. Coulthardas privalėjo visada būti tinkamos fizinės formos, tad po kiekvieno valgio jis šalindavo maistą iš organizmo – gerdavo vidurių laisvinamuosius vaistus ar tiesiog į burną kišdavo pirštą.
Suaugęs D. Coulthardas nebebuvo toks liguistai skrupulingas svorio atžvilgiu, tačiau tik dėl jam vienam žinomų priežasčių jo kūno svoris nė kiek nekinta.

AOP nuotr./Britney Spears
AOP nuotr./Britney Spears

Britney Spears (28)
Diagnozė – bipolinis sutrikimas (BP).
Tai ne išpuikimas, o liga

Popprincesė visuomet žmones stebindavo neįprastu elgesiu. Anksčiau ji vogdavo viską: nuo žiebtuvėlių iki garsių dizainerių suknelių. Paaiškėjo, kad B. Spears – ne kleptomanė ir ne žvaigždžių liga serganti moteris. Prieš kelerius metus medikai nustatė tikrąją Britney ligą, dėl kurios jos elgesys kartais būna sunkiai suvokiamas, t. y. bipolinį sutrikimą (BP).
Sergantys BP gyvena tarsi pragare, jų nuotaikos nuolat kinta: juos staiga apima manija, depresija, baimė ar ekstazė. Užvaldyti tokios būsenos ligoniai gali padaryti bet ką. Kai popprincesė pradėjo vartoti vaistus, atsisakė alkoholio ir narkotikų, jos būklė akivaizdžiai pagerėjo. Britney nebevagia, nebesiskuta plikai ir puikiai atrodo. Įdomu, ar ilgam?

AOP nuotr./Nadja Benaissa
AOP nuotr./Nadja Benaissa

Nadja Benaissa (28)
Diagnozė – ŽIV.
Ligą slėpė norėdama apsaugoti dukrą?

Neseniai pasaulis sužinojo, kad „Eurovizijos“ dalyvė iš Vokietijos, grupės „No Angels“ narė yra žmogaus imunodeficito viruso nešiotoja. Visus papiktino tai, jog N. Benaissa, nuo 1999–ųjų žinojusi, kad serga lytiniu keliu plintančia itin pavojinga liga, nuslėpė ją nuo vyrų, su kuriais mylėjosi.
Vienas iš jos partnerių užsikrėtė ŽIV. Nadja teigia, kad ligą slėpė dėl dukters, nes nenorėjo, jog mergaitės gyvenimas būtų paženklintas AIDS žyme.

Scanpix nuotr./Prince’as
Scanpix nuotr./Prince’as

Prince’as (52)
Diagnozė – epilepsija. Medikai netiki angelais

Praėjusio amžiaus muzikos legenda viename televizijos šou neseniai prisipažino:  „Anksčiau niekada apie tai neužsiminiau, tačiau nuo kūdikystės sirgau epilepsija (centrinės nervų sistemos liga – red. past.). Vaikystėje teko iškęsti daug priepuolių. Mokykloje bendraamžiai iš manęs šaipėsi. Tad visą gyvenimą bandžiau kompensuoti vaikystės nuoskaudas stengdamasis būti itin ryškus.“
Šiuo metu dainininkas yra prisiekęs Jehovos liudytojas, todėl tvirtai tiki, kad ši lėtinė liga – praeitas etapas. „Kartą pas mane atskrido angelas ir pasakė, kad daugiau nebesirgsiu epilepsija“, – sako Prince’as. Deja, šiuolaikinė medicina netiki stebuklais.
 

„Privatu“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką