Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 1d. 08:52

Išėję, bet nepamiršti: 2018-ieji pažymėti išskirtinių talentų ir asmenybių netektimis

Avicii, Aretha Franklin, Virgilijus Noreika ir Anthony Bourdainas
„Scanpix“, „Per Musica“ ir „Vida Press“ nuotr. / Avicii, Aretha Franklin, Virgilijus Noreika ir Anthony Bourdainas

2018-ieji Lietuvoje ir pasaulyje pažymėti skaudžiomis netektimis. Mirusiųjų atminimo dieną prisimename išėjusias išskirtinio talento asmenybes, kūrėjus: dainininkus, aktorius, dizainerius. Po savęs jie paliko kino filmus, amžius gyvuosiančias dainas, drabužių kolekcijas – vertingą palikimą, iš kurio įkvėpimo semsis ateities kartos.

DOLORES O'RIORDAN

Sausio 15-ąją per tragiškai pasibaigusį nelaimingą atsitikimą užgeso grupės „The Cranberries“ lyderės, hito „Zombie“ atlikėjos Dolores O'Riordan gyvybė. 46-erių dainininkė nuskendo vieno viešbučio Londone vonioje apsvaigusi nuo alkoholio.

ROGELIO GUERRA

Muilo operų pasaulis vasario 28-ąją neteko tikros meksikietiškų serialų legendos – sulaukęs 81-erių mirė Rogelio Guerra, kurį dar 1979 metais visame pasaulyje išgarsino legendinė telenovelė „Ir turtuoliai verkia“.

Serialo kūrėjų nuotr./„Ir turtuoliai verkia“ aktoriai Rogelio Guerra ir Veronica Castro (1979 m.)
Serialo kūrėjų nuotr./„Ir turtuoliai verkia“ aktoriai Rogelio Guerra ir Veronica Castro (1979 m.)

VIRGILIJUS NOREIKA

Didžio talento šiemet neteko ir Lietuva – kovo 3-iąją užgeso operos solisto Virgilijaus Noreikos gyvybė.

Legendinis operos solistas plačiai buvo žinomas ir už Lietuvos ribų – garsiausiose pasaulio scenose sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų. Už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir neblėstantį talentą tenoras buvo apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. Virgilijui Noreikai buvo 82-eji.

HUBERTAS DE GIVENCHY

Kovo 10-ąją mirus Prancūzijos dizaineriui Hubertui de Givenchy, gedėjo visas mados pasaulis. Legendinis mados kūrėjas rengė tokias XX amžiaus mados ikonas kaip Jackie Kennedy ir Audrey Hepburn. Būtent pastarajai aktorei sukurta ikoniškoji juoda suknelė, kurią ji vilkėjo 1961-ųjų filme „Breakfast at Tiffany's“, laikoma pačiu garsiausiu dizaineriu kūriniu. „Givenchy“ mados namų įkūrėjas mirė sulaukęs garbaus amžiaus – 91-erių.

AVICII

Vienas populiariausių jaunosios kartos didžėjų švedas Avicii mirė balandžio 20-ąją, atostogaudamas Omane. Jo mirtis šokiravo ne tik vaikino artimuosius, bet ir milijonus gerbėjų visame pasaulyje – Avicii tebuvo vos 28-eri.

Nors iš pradžių manyta, kad jo mirtis buvo sukelta dėl praeityje kamavusių rimtų sveikatos bėdų, vis tik vėliau paaiškėjo, kad iš gyvenimo vaikinas pasitraukė savo noru.

KATE SPADE

Birželio 5-ąją savo namuose Niujorke rasta negyva mados dizainerė Kate Spade – 55-erių moteris iš gyvenimo pasitraukė savo noru.

Asmeninio albumo nuotr./Kate Spade
Asmeninio albumo nuotr./Kate Spade

ANTHONY BOURDAINAS

Birželio 8-ąją mirus garsiam virtuvės šefui ir TV žvaigždei Anthony Bourdainui, daug kam ši žinia buvo labai netikėta. 61-erių vyras pralaimėjo kovą su savo vidiniais demonais ir pasitraukė iš gyvenimo. Bourdaino kūnas rastas viename viešbutyje Prancūzijoje – čia jis filmavo naują kulinarinių kelionių laidos epizodą.

ARETHA FRANKLIN

Soulo legendos Arethos Franklin gyvybė užgeso rugpjūčio 16-ąją. Garsi moteris mirė slaugos namuose, išsekinta ilgos kovos su kasos vėžiu. Soulo karalienei buvo 76-eri.

BURTAS REYNOLDSAS

Holivudo legenda, „Oskaro“ nominantas Burtas Reynoldsas anapilin iškeliavo rugsėjo 5-ąją. Aštuntojo dešimtmečio širdžių ėdikui buvo 82-eji. Aktorius mirė Floridos ligoninėje nuo širdies smūgio.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aktorius Burtas Reynoldsas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aktorius Burtas Reynoldsas

MACAS MILLERIS

Liūdna baigtis rugsėjo 7-ąją ištiko jauną JAV reperį Macą Millerį – buvęs Arianos Grande mylimasis mirė netyčia perdozavęs narkotikų. Reperiui, kurio tikrasis vardas – Malcolmas McCormickas, tebuvo viso labo 26-eri.

Vida Press nuotr./Macas Milleris ir Ariana Grande
Vida Press nuotr./Macas Milleris ir Ariana Grande

MONTSERRAT CABALLE

Spalio 6-ąją klasikinės muzikos pasaulis neteko tikros legendos – sulaukusi 85-erių mirė Ispanijos primadona Montserrat Caballé. Garsi moteris nuo rugsėjo vidurio gydėsi Šv. Kryžiaus ir šv. Pauliaus ligoninėje nuo tulžies akmenligės, ligoninėje ji ir mirė.

VALTERIS FRIDENBERGSAS

Spalio 17-osios rytą užgeso populiaraus latvių atlikėjo Valterio Fridenbergso gyvybė. Iki 31-ojo jo gimtadienio tebuvo likusios vos dvi savaitės. Eurovizinio dueto „Walters & Kazha“, kuris 2005 metais „Eurovizijoje“ su daina „The War Is Not Over“ užėmė penktą vietą, narys dvejus metus sirgo vėžiu.

„Scanpix“ nuotr./„Walters & Kazha“ duetas „Eurovizijoje“ 2005 metais (Valteris Fridenbergsas – dešinėje)
„Scanpix“ nuotr./„Walters & Kazha“ duetas „Eurovizijoje“ 2005 metais (Valteris Fridenbergsas – dešinėje)

NIKOLAJUS KARAČENCOVAS

Rusijos teatro ir kino legenda, sukūręs per 100 vaidmenų televizijoje ir kine, mirė spalio 26-ąją – dieną iki savo 74-ojo gimtadienio. Nikolajui Karačencovui prieš metus plautyje buvo aptiktas auglys, o likus kelioms savaitėms iki mirties aktorius buvo paguldytas į ligoninę dėl plaučių uždegimo.

Video kadrai/Nikolajus Karačencovas
Video kadrai/Nikolajus Karačencovas
Emocinė pagalba: kur kreiptis
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277
Krizių įveikimo centras
Antakalnio g. 97, Vilnius
www.krizesiveikimas.lt
krizesiveikimas
Psichologinė pagalba emigrantams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką