Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 6d. 18:29

Itin privačioje ceremonijoje pakrikštytas princo Harry ir Meghan Markle sūnus Archie

Princas Harry ir Meghan Markle su sūnumi Archie, Didžiosios Britanijos karališkoji šeima
„Scanpix“ nuotr. / Princas Harry ir Meghan Markle su sūnumi Archie, Didžiosios Britanijos karališkoji šeima

Šeštadienį Vindzoro pilies koplyčioje pakrikštytas princo Harry (34) ir Meghan Markle (37) sūnus Archie, gimęs prieš du mėnesius.

15min primena, kad princo Harry ir Meghan Markle pirmagimis gimė gegužės 6-ąją, pilnas berniuko vardas – Archie Harrisonas Mountbattenas-Windsoras.

Mažylio krikštynos vyko Vindzoro pilies koplyčioje. Tiesa, šioje vietoje buvo pakrikštytas ne vienas karališkosios šeimos narys. Joje krikštą priėmė ir pats mažylio tėtis princas Harry, kuris toje pačioje vietoje 2018 m. gegužę vedė amerikiečių aktorę Meghan Markle.

„Scanpix“ nuotr./Britų karališkoji šeima
„Scanpix“ nuotr./Britų karališkoji šeima

Beje, koplyčioje vyko ir kitos žymios vestuvės. Čia jas rengė princo Andrew dukra princesė Eugenie, kuri praeitų metų spalį ištekėjo už verslininko Jacko Brooksbanko. Šių metų gegužės mėnesį šioje vietoje susituokė ir ledi Gabriella Windsor su finansininku Thomasu Kingstonu.

Istorinę karališkąją mantiją, kurią vilkėjo Archie krikštynų metu, 1841 m. pirmą kartą panaudojo karalienė Victoria savo vyriausios dukros princesės Victorios krikštui.

Audinio originalas pagamintas iš Spitalfields šilko ir Honitono nėrinių. Jį dėvėjo net 62 karališkieji kūdikiai, įskaitant karalienę Elizabeth, kurios krikštynos vyko 1926 m. ir princą Harry su princu Williamu.

Princo Harry ir Meghan Markle sūnaus krikštynoms naudotas ypatingas sidabro indas švęstam vandeniui – jį pagaminti užsakė karalienė Victoria ir princas Albertas gimus jų pirmagimei dukrai. Pirmą kartą šis indas panaudotas 1841 metais ir nuo tada jis yra neatsiejama visų karališkų krikštynų dalis.

„Scanpix“ nuotr./Princo Harry ir Meghan Markle sūnaus Archie krikštynų akimirka
„Scanpix“ nuotr./Princo Harry ir Meghan Markle sūnaus Archie krikštynų akimirka

Pirmagimio šventei buvo atgabentas vanduo iš Jordano upės, esančios Artimuosiuose Rytuose ir minimos Biblijoje – šioje upėje buvo pakrikštytas Jėzus Kristus. Tokios pačios tradicijos buvo laikomasi ir krikštijant princo Williamo bei Kembridžo hercogienės Catherine sūnų Louisą.

Tiesa, princas Harry ir Meghan Markle nusprendė neatskleisti, kas bus sūnaus krikšto tėvai. „Krikštatėvių privatumas, atsižvelgiant į jų pageidavimus, bus išsaugotas“, – buvo rašoma trečiadienį paskelbtame rūmų pareiškime.

Toks sprendimas ketvirtadienį sukėlė karštų diskusijų britų žiniasklaidoje. Sprendimo rengti privačias krikštynas kritikai sako, kad tokios šventės turėtų būti viešos, tačiau Harry ir Meghan ne kartą leido suprasti, kad jie turi teisę saugoti savo privatumą.

Šventėje dalyvavo vos 25 kviestiniai svečiai – giminės ir patys artimiausi draugai. Tiesa, krikštynose nepasirodė karalienė Elizabeth II.

Princas Harry ir Meghan Markle pasauliui pristatė savo kūdikį
Princas Harry ir Meghan Markle pasauliui pristatė savo kūdikį

Daugelio nuostabai, princo Louiso krikštynose jo proseneliai karalienė Elizabeth II ir princas Phillipas taip pat nedalyvavo, nors tiek George'o, tiek Charlotte krikštynų nepraleido.

Tą kartą buvo pranešama, kad karalienės nedalyvavimas nėra susijęs su kokiomis nors sveikatos bėdomis – apie tai buvo žinoma ir su Kembridžo hercogais sutarta iš anksto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:42
01:24
24:49

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką