Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 7d. 09:02

Jamesas Franco kaltinamas aktorių seksualiniu išnaudojimu – naudojosi mokytojo padėtimi

Jamesas Franco
Vida Press nuotr. / Jamesas Franco

Holivudo aktorius Jamesas Franco – naujos #MeToo bylos centre. Teigiama, kad žinomas vyras savo aktorystės mokykloje seksualiai išnaudojo moteris.

Los Andželo teismą pasiekė dviejų moterų – Sarah Tither-Kaplan ir Toni Gaal – kaltinimai J.Franco, kuriuose teigiama, kad dabar jau nebeorganizuojami aktoriaus mokymai jam ir jo kolegoms suteikė galimybę pasinaudoti moterimis, jas viliojant potencialiais vaidmenimis ir tuo pat metu elgtis su jomis nepadoriai, skelbia „New York Times“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jamesas Franco
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jamesas Franco

„Oskarui“ nominuotas aktorius su kolega Vince’u Jolivette’u kadaise vadovavo mokyklai „Studio 4“, turėjusiai padalinius Los Andžele ir Niujorke. Moterys tapo Los Andžele vykusios programos, kurioje pamokos kas mėnesį kainuodavo po 300 dolerių (maždaug 273 eurus), narėmis. Mokykloje taip pat buvo galima lankyti papildomus kursus, pavyzdžiui, sekso scenų prieš kameras. Šios pamokos būdavo dar brangesnės – kainuodavo po 750 dolerių (maždaug 684 eurus).

S.Tither-Kaplan ir T.Gaal iškeltoje byloje teigiama, kad pastarąsias pamokas lankyti panorę studentai turėdavo dalyvauti atrankose, bet ne paprastose, o vaizdo. Kiekvienas panoręs išmokti aktorystės meno privalėjo būti nufilmuotas, o įrašytą medžiagą peržiūrėdavo pats J.Franco. Studentų taip pat buvo prašoma pasirašyti dokumentus, kuriais jie perleisdavo teises į vaizdo įrašus.

Bylos dokumentuose rašoma, kad Franco su savo partneriais „su studentėmis elgdavosi nepadoriai ir seksualiai priekabiaudavo, pasinaudodamas savo kaip mokytojo ir darbdavio padėtimi, viliodamas jas potencialiais vaidmenimis jų projektuose“, rašoma Theguardian.com.

Pamokų ir atrankų metu „dažniausiai jaunos ir nepatyrusios moterys (...) būdavo spaudžiamos dalyvauti simuliuotuose lytiniuose aktuose, kurie neretai peržengdavo industrijos standartus“.

T.Gaal tikino, kad jai sekso scenose filmuotis leista nebuvo, nes po atrankos į jas ji išreiškė „susirūpinimą“. Tuo tarpu S.Tither-Kaplan sakė, kad po dalyvavimo vienoje tokioje scenoje ji gavo vaidmenį J.Franco filme.

Ne pirmas kartas

2018-aisiais J.Franco taip pat buvo apkaltintas nepadoriu seksualiniu elgesiu. Bylą jam iškėlė penkios moterys, kurių viena buvo S.Tither-Kaplan. Tąkart aktoriaus advokatas informaciją pavadino melaginga, o Jamesas apie tai užsiminė interviu su Sethu Meyersu.

„Žinau savo istorijos pusę, bet tikiu šiais žmonėmis, kurių niekas neatstovauja ir kurie nori papasakoti savo istorijas, tad susilaikysiu nuo dalykų, kuriuos galiu pasakyti“, – kalbėjo jis.

Po kaltinimų J.Franco ir toliau vaidino „HBO“ dramoje „The Deuce“, o praeitą savaitę pasirodė naujas jo Holivudinis satyrinis kūrinys „Zerovilis“, sulaukęs itin daug kritikos.

„Scanpix“ nuotr./Jamesas Franco su Vanessa Hudgens (kairėje), Ashley Benson ir Selena Gomez
„Scanpix“ nuotr./Jamesas Franco su Vanessa Hudgens (kairėje), Ashley Benson ir Selena Gomez

Aktorių seksualiniu išnaudojimu kaltinančios T.Gaal ir S.Tither-Kaplan siekia, kad joms būtų atlyginta žala ir grąžinti visi vaizdo įrašai. Moterys viliasi, kad ši byla taps „aukščiausios klasės“ ir kad į ją įsitrauks dar daugiau moterų.

J.Franco atstovai, su jais susisiekus „The Guardian“, situacijos kol kas nekomentavo.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką