Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 11d. 16:14

JAV popmuzikos dievaitė Lady Gaga dalyvaus Romoje vyksiančiame gėjų parade „EuroPride“

Lady GaGa
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Lady GaGa

JAV popmuzikos superžvaigždė Lady Gaga šeštadienį atvyko į Romą dalyvauti gėjų teisių šalininkų parade, kuriame šimtai tūkstančių žmonių ketina pareikšti protestą prieš Vatikano politiką ir Italijos premjero Silvio Berlusconi „atsilikusią“ vyriausybę.

Gėjų parado „EuroPride“ organizatoriai sakė norintys pabrėžti, jog Italija pagal gėjų teisių užtikrinimą yra viena iš labiausiai atsiliekančių Europoje – šalyje nėra įstatymų prieš homofobinį smurtą, taip pat nepripažįstamos gėjų civilinės sąjungos.

Italijos gėjų teisių aktyvistų organizacijos „Arcigay“ direktorius Paolo Patane sakė turįs vilčių, kad šis paradas padės „išstumti“ S.Berlusconi vyriausybę, kuri dar neatsigavo po žeminančio pralaimėjimo šį mėnesį vykusiuose valdžios rinkimuose.

Dviejų nedidelių opozicijos partijų – „Vertybių Italija“ bei „Kairė, ekologija ir laisvė“ – sakė prisidėsiančios prie parado, kuris vyks referendumo, mesiančio dar vieną iššūkį vyriausybei, išvakarėse.

Organizatoriai sakė, jog į šį paradą gali susirinkti apie milijonas žmonių, o policija prognozuoja, jog bus 300-500 dalyvių. Siekiant apsisaugoti nuo bet kokių smurto protrūkių, imtasi griežtų saugumo priemonių.

Tuo tarpu religinė organizacija „Kristaus kariuomenė“ (Militia Christi) pranešė surengsianti protesto akciją prieš gėjų maršą, o katalikai politikai perspėjo iškilią gėjų teisių gynėją Lady Gagą neskelbti jokių provokuojančių pareiškimų apie popiežių.

„Gėjų pasaulis nesijaučia esantis atstovaujamas asmens, kuris kuria Jėzų įžeidžiančius vaizdo klipus, – sakė parlamento pirmininko pavaduotojas Rocco Buttiglione. – Jeigu Lady Gaga užsipuls Šventąjį Tėvą arba Katalikų Bažnyčią, milijonai nuosaikiųjų gėjų nepripažins palaikantys tokius komentarus.“

Tuo tarpu šeimos politikos jaunesnysis ministras Carlo Giovanardi pasmerkė planuojamą maršą, nes jis tesantis „proga pasityčioti iš Šventojo Tėvo, pasišaipyti iš dvasininkų ir tų, kurie pašvenčia savo gyvenimą kitiems, persirengus visokiausiais kostiumais.“

Kalbėdamas apie Lady Gaga, politikas pridūrė: „Galbūt ji blogai susipažinusi su mūsų šalimi, nes visos apklausos rodo, jog didžioji dauguma italų nusistatę prieš vyro santuoką su vyru arba moters su moterimi.“

25 metų dainininkė, kurią žurnalas „Forbes“ paskelbė įtakingiausia šių metų garsenybe, pernai pasisakė prieš JAV ginkluotųjų pajėgų politiką, pagal kurią homoseksualūs kariškiai privalo neviešinti savo orientacijos, kitaip jiems gresia pašalinimas iš karinės tarnybos. Vėliau ši politika buvo atšaukta. Tikimasi, kad Lady Gaga pasakys trumpą kalbą apie 21 val. vietos laiku Didžiajame cirke – senovinėje romėnų arenoje, kurioje dažnai vyksta koncertai.

Tikimasi, kad Lady Gaga pasakys trumpą kalbą apie 21 val. vietos (22 val. Lietuvos) laiku Didžiajame cirke – senovinėje romėnų arenoje, kurioje dažnai vyksta koncertai. Planuojama, kad ji atliks hitu tapusią savo dainą „Born This Way“, kurioje šlovinama įvairovė.

Paradas Romos centre prasidės apie 16 val. (17 val.). Gatvėmis važiuos apie 40 platformų, tarp jų pavadinta „Vaivorykštės šeimos“. Ant jos šoks ir dainuos gėjų poros ir jų įsivaikintos atžalos ir transvestitai, vilkintys Lady Gaga įvaizdį kopijuojančius kostiumus.

Buvęs parlamento narys transvestitas Vladimiras Luxuria, kuris 1994 metais organizavo pirmąjį Italijoje gėjų paradą, sakė, jog šeštadienį vyksiančios eitynės dėl dabartinės padėties šalyje bus labiau protestas, o ne šventė.

„Žuvis pūva nuo galvos, o mes turime premjerą, kuris yra gėjų persekiotojas“, – V.Luxuria sakė naujienų agentūrai AFP. Jo poziciją palaikė P.Patane, kritikuodamas Italijos „labiausiai atsilikusią vyriausybę“ nuo Antrojo pasaulinio karo.

Pernai buvo skandalas dėl vieno homofobinio S.Berlusconi komentaro: „Geriau jausti aistrą gražiai moteriai negu būti gėjumi“, nors premjeras šio pareiškimo nesureikšmino.

Aktyvistai greitai reagavo, papuošę plakatus ir marškinėlius šūkiu: „Geriau būti gėjumi, o ne Berlusconi“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką