Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 spalio 11d. 15:21

Jei būtų gyvas, šiandien Johnas Lennonas būtų nuomonės formuotojas ir nebijotų „duoti velnių Trumpui“

Johnas Lennonas, Yoko Onno
„Scanpix“ nuotr. / Johnas Lennonas, Yoko Onno
Šiemet Johnui Lennonui būtų suėję 80 metų. Jo biografas Kennethas Womackas tiki, jog jei būtų gyvas, grupės „The Beatles“ narys būtų įtakingas „influenceris“, dar kitaip vadinamas nuomonės formuotoju, rašo „Mirror“.

J.Lennoną ir Yoko Ono namo parvežti turėjęs limuzinas vėlavo. Buvęs „The Beatles“ narys su žmona didžiąją dalį vakaro praleido įrašų studijoje, o vėliau planavo pavakarieniauti mieste, tačiau prieš tai norėjo labos nakties palinkėti savo penkiamečiui sūnui Seanui.

Buvo 1980 m. gruodžio 8 d. Apie 22.45 val. sustojus prie namų, iš limuzino pirmoji išlipo Y.Ono. Jai žengiant link apšviesto pagrindinio įėjimo į pastatą, rankose laikydamas šūsnį kasečių koją ant šaligatvio padėjo ir J.Lennonas.

Deja, namų atlikėjas taip ir nepasiekė – į jo nugarą paleidus keturias kulkas, J.Lennonas tespėjo ištarti „Mane pašovė“.

23.15 val. Ruzvelto ligoninėje konstatuota dainininko mirtis. Pasaulis, regis, sustojo.

Neperdėsime sakydami, kad staigi ir žiauri atlikėjo mirtis šokiravo labiau nei Elvio Presley. Tai, ką J.Lennonas norėjo perteikti savo muzika – neteisybės netoleravimas ir tikėjimas taika, tapo pokario pasaulio apibrėžimu, rašo „Mirror“.

Tačiau jei J.Lennonas šiandien dar būtų su mumis, jo biografas neabejoja, kad dainininkas ne tik kad tebekurtų muziką, bet ir būtų įtakingas nuomonės formuotojas.

Knygos „John Lennon 1980: The Last Days In The Life“ autorius K.Womackas nemato jokios priežasties, kodėl žinomas vyras, jei jo tada prie namų durų nebūtų laukęs apsiginklavęs užpuolikas, nebūtų gyvas.

„Tais metais, kai mirė, jis susitvarkė gyvenimą, – teigė biografas. – Didžiulėje namų virtuvėje jis kepdavo duoną, išmoko buriuoti (…), buvo atsidavęs tėvas ir vyras, ir, priešingai nei daugelis tuo metu manė, tikriausiai dėl muzikinės veiklos stokos, tikrai nebuvo atsiskyrėlis.“

J.Lennonui ir Y.Ono priklausę apartamentai Niujorke porai patiko, nes ten jie galėjo pabėgti nuo beprotybės, užklupusios tapus dviem bene žinomiausiais žmonėmis pasaulyje. Atlikėjui patiko ir pats miestas.

Niujorke J.Lennonas turėjo mėgstamą kirpyklą ir užkandinę, kurioje dažnai lankydavosi užsimaskavęs, bei optiką, kuri rūpinosi jo rega ir ikoniškais tapusiais akiniais. Bent jau žiūrint iš šalies atrodė, kad geriau jam sektis ir negalėjo.

Senas kūrybos partneris Paulas McCartney 8-ajame dešimtmetyje dainų topuose tiesiog dominavo. Neblogai sekėsi ir kitiems „The Beatles“ nariams. Tačiau J.Lennono gyvenimą pokyčiai aplankė tik 9-ajame dešimtmetyje.

„Naujo dešimtmečio pradžia jam buvo simbolinė. Jis jautėsi optimistiškai ir buvo pasiruošęs vėl pagauti mūzą“, – tęsė K.Womackas.

J.Lennonas išleido albumą „Double Fantasy“, o 1980 metų spalį – ir pirmą singlą per penkerius metus („(Just Like) Starting Over“). Dainų rinkinys kritikų nebuvo liaupsinamas, tačiau po J.Lennono tragiškos mirties jis tapo hitu visame pasaulyje, o 1981 metų „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje paskelbtas metų albumu.

VIDEO: (JUST LIKE) STARTING OVER. (Ultimate Mix, 2020) - John Lennon (official music video HD)

K.Womackas tikina, kad net jei nebūtų toks pat sėkmingas, kaip kad buvo priklausydamas „The Beatles“, J.Lennonas ir toliau būtų kūręs dainas, galbūt išbandęs kitus muzikos stilius. Pasak biografo, tuo metu žinomas vyras klausėsi daug regio ir ska stiliaus kūrinių.

O ar būtų atsikūrę „The Beatles“?

„Įsivaizduoju, kad taip. „Live Aid“ jie būtų surengę nepakartojamą pasirodymą“, – tęsė K.Womackas.

J.Lennonas buvo aktyvus gėjų teisių ir tos pačios lyties asmenų santuokos šalininkas.

„Norėčiau manyti, kad jis vadovautų protestams dėl šiandien vykstančių dalykų“, – teigė biografas pridurdamas, kad J.Lennonas tikriausiai būtų išleidęs ne vieną dainą aktualia tema, rengtų koncertus, bet tai tikriausiai darytų nuotoliniu būdu – naudodamasis socialiniais tinklais.

„Daugeliu atveju jis būtų kaip Davidas Bowie (…). Jis taptų influenceriu, tviteryje duotų velnių Trumpui“, – tęsė autorius.

Jam pritarė ir Philipas Normanas, kitos knygos apie „The Beatles“ narį („John Lennon: The Life and SHOUT! The Beatles In Their Generation“) autorius: „Jis mėgo technologijas, domėtųsi visu tuo, bet visada maniau, kad jo balsas nebūtų vertinamas taip pat kaip jo dainos.“

K.Womackas pridūrė, kad J.Lennonas tikriausiai turėtų ir tinklalaidę.

O kaip ir kur gyventų atlikėjas? „Jis turėjo svajonę įsikurti pakrantėje kažkur Anglijoje ir laukti Seano (sūnaus – red. past.) laiškų“, – sakė jis.

P.Normano teigimu J.Lennonas ir Y.Ono būtų išsiskyrę, mat moteris nesitikėjo, kad juodu drauge bus amžinai. „Jųdviejų santykiai buvo labai neįprasti“, – sakė jis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Niekas neužkirto kelio Johno Lennono ir Yoko Ono santykiams: nepaisė šeimos ir draugų nuomonės

Legendinio Johno Lennono sūnus į jį panašus ne tik išvaizda: bandė išgarsėti kaip atlikėjas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką