Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jude'as Law ir Kevinas Spacey pasisakė prieš diktatorių Aliaksandrą Lukašenką

Garsūs aktoriai J.Law (dešinėje) ir K.Spacey Londone žygiavo su plakatais už žodžio laisvę Baltarusijoje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Garsūs aktoriai J.Law (dešinėje) ir K.Spacey Londone žygiavo su plakatais už žodžio laisvę Baltarusijoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Britų aktorius Jude‘as Law ir jo amerikietis kolega Kevinas Spacey prisijungė prie protestuojančių prieš brutalų Baltarusijos režimą ir „paskutinį Europos diktatorių“ Aliaksandrą Lukašenką.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Garsūs aktoriai pirmadienį Londone prisijungė prie daugiau kaip 100 protestuojančių, raginančių atsigręžti į politinę netvarką Baltarusijoje. Prieš Lietuvos kaimynės vadovą žygiavo ir dramaturgas Tomas Stoppardas bei aktorius Rogeris Lloydas Packas.

38-erių J.Law yra žinomas už savo paramą panašaus pobūdžio kampanijoms, jis aktyviai remia Jungtinių Tautų inicijuojamą akciją „Peace One Day“ (liet. „Taika vieną dieną“), kurios metu kasmet rugsėjo 21-ąją visos kariaujančios šalys raginamos sudaryti paliaubas.

J.Law kolega, 51-erių K.Spacey, laikraščio „Evening Standart“ žurnalistams teigė nutaręs pasisakyti prieš žmogaus teisių suvaržymus Baltarusijoje po to, kai praėjusiais metais matė Laisvojo Baltarusijos teatrą pasirodymą Niujorke. „Tai vienintelis kartas, kai man teko skaityti programėlę, kurioje buvo rašoma, kad praktiškai kiekvienas teatro trupės asmuo yra buvęs areštuotas ar įkalintas“, – sakė jis.

Uždraudė aktorių filmus

Šiuo metu naujajame režisieriaus Fernando Meirelleso filme „360“ drauge su aktoriais Anthony Hopkinsu ir Rachel Weisz besifilmuojantis J.Law piktinosi, kad Baltarusijoje pažeidžiamos esminės žmogaus laisvės. „Žodžio laisvė skirta ne tik save meniškai išreikšti, tai viena esminių laisvių. Šioje šalyje galime būti išgirsti ir pasinaudoti šia proga. Todėl mūsų pareiga prabilti už tuos, kuriems ne taip pasisekė “, – sakė jis. Aktorius vylėsi, kad tarptautinis dėmesys gali pakeisti situaciją Baltarusijoje. „Vienintelė viltis – jog tarptautinė bendruomenė pripažins, ką jis iš tiesų daro ir kokioje tironiškoje šalyje žmonės priversti gyventi“, – teigė J.Law.

K.Spacey prasitarė žurnalistams sužinojęs, kad tiek jo, tiek J.Law filmai buvo uždrausti Baltarusijoje dėl jų dalyvavimo protestuose prieš A.Lukašenką. „Jie gali uždrausti tiek filmų, kiek tik nori, bet jie niekada nesugebės užgniaužti Baltarusijos žmonių teisės kovoti už savo laisvę, žodžio laisvę, todėl šis protestas ir vyksta“, – sakė kino žvaigždė.

Protesto metu prie Londone esančių Bendruomenių rūmų pasisakė ir Laisvojo Baltarusijos teatro, kurio aktoriai persekiojami už atvirą valdžios kritiką, atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką