Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 11d. 14:29

Jurijaus Gagarino šeimoje buvo švenčiamos Velykos ir Kalėdos, o Sergejus Koroliovas meldėsi ir atlikinėjo išpažintį

Jurijus Gagarinas
„Scanpix“ nuotr. / Jurijus Gagarinas.

Viešpaties Atsimainymo cerkvės Žvaigždžių miestelyje vyresnysis šventikas igumenas Jovas (Talacas) papasakojo faktų, kurie rodo, kad nei Jurijus Gagarinas, nei Sergejus Koroliovas nebuvo ateistai.

„Jurijus Gagarinas nedaug laiko iki skrydžio krikštijo savo vyriausiąją dukrą Jeleną, jo šeimoje buvo švenčiamos Kalėdos ir Velykos, namuose buvo kelios ikonos“, – sakė tėvas Jovas interviu žurnalo „Foma“ balandžio numeriui.

Jis taip pat priminė, kad J.Gagarinas ragino atstatyti Kristaus Išganytojo katedrą.

„Kai dėl Sergejaus Koroliovo, tai buvo laikas, kai jis buvo praradęs tikėjimą, bet per kančias, per gundymus jį vėl atgavo. Žinoma, jis negalėjo garsiai šaukti apie tai per visą šalį, bet jis meldėsi, atlikinėjo išpažintį. Dabar aš mėginu išsiaiškinti, kas buvo jo dvasios tėvas“, – pranešė dvasininkas.
Tėvas Jovas vaikystėje svajojo būti kosmonautu. Jau įšventintas vienuolius, jis lankė kosmonautų treniruotes, kad geriau suprastų šiuos žmones, lydėjo Rusijos būrį į Baikonūrą ir sutikdavo įgulas, sugrįžusias į Žemę.

Vienuolyne (tėvas Jovas gyvena Švč. Trejybės ir Šv.Sergijaus vienuolyne) jis turi teleskopą, binoklį, daug knygų apie astronomiją.

Dvasininko nuomone, toliau įsisavinti kosmosą žmogui trukdo nuodėmės.

„Kartą buvau paklaustas: „Kodėl, tėveli, mums nepavyksta žengti toliau į kosmosą?„ Aš atsakiau: Mes Žemę jau sudarkėme, o jūs norite visą Visatą sudarkyti? Žiūrėkite, kas pas jus dedasi – plėšimai, žudymai, smurtas, apgaulė...savo savivalę mes nešime toliau. Todėl Viešpats mūsų neleidžia. Kol mūsų dorovės neišaugs, mes toli nuo Žemės nenuskrisime“, – mano tėvas Jovas. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką