Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 12d. 11:13

Kaip iššvaistyti 150 mln. dolerių: Holivudo aktoriaus Nicolo Cage’o pavyzdys

Nicolas Cage'as
Vida Press nuotr. / Nicolas Cage'as

Holivude aktorius Nicolas Cage’as sukiojasi jau ne vieną dešimtmetį. Per tiek laiko jis, žinoma, susikrovė nemažai turtų, tačiau kaip greitai jie subyrėjo į jo kišenę, taip pat greitai ir dingo. Ne, Nicolas Cage'as nebuvo apvogtas. Pinigai iš jo nebuvo išvilioti. Dėl turtų iššvaistymo kaltas jis pats, išleidęs juos neapgalvotiems ir tikrai nereikalingiems daiktams.

56-erių aktorius populiariausių filmų plakatams pozuoja nuo pat karjeros pradžios 1983-aisiais. Vaidmenys juostose „Kodas L.O.B.I.A.I“, „Gyvatės akys“ ir kituose Nicolo Cage’o vardą, kuris iš tikrųjų yra Nicolas Coppola, greitai išpopuliarino ne tik Holivude.

Pagrindinių vaidmenų skaičius sėkminguose filmuose padėjo jam tapti multimilijonieriumi, taip pat vienu daugiausia uždirbančių aktorių kino industrijoje, kurio turtai siekė įspūdingus 150 mln. dolerių. Tačiau jais aktorius ilgai nesidžiaugė.

Nicolas Cage’as sugebėjo milijonus labai greitai iššvaistyti – vos keliais ekscentriškais pirkiniais. Tiesą sakant, dėl prastų finansinių įgūdžių ir didžiulių skolų (2009-aisiais Nicolas Cage’as buvo skolingas net 6,3 mln. dolerių mokesčių už nekilnojamąjį turtą, rašo „Mirror“) bankai konfiskavo keletą prabangių jam priklausiusių pastatų.

Sulaukęs 40-ies Nicolas Cage’as jau buvo išleidęs tiek pinigų, kad vos nepaskelbė bankroto, o dėl jo apkaltino savo buhalterį. Aktorius teigė, kad finansais rūpinęsis asmuo „pasiuntė jį finansinio žlugimo keliu“.

Kadras iš filmo/Nicolas Cage'as
Kadras iš filmo/Nicolas Cage'as

Bet prieš netekdamas to, dėl ko taip sunkiai dirbo, Nicolas Cage’as kelerius metus gyveno dėl nieko nesukdamas galvos ir pinigus švaistydamas pervertintiems, ekscentriškiems ir tikrai nereikalingiems daiktams. Štai keletas Holivudo aktoriaus pirkinių, prisidėjusių prie jo beveik bankroto.

Dinozauro kaukolė

Dinozauro kaukolę aktorius norėjo įsigyti labiausiai, o ko Nicolas Cage’as pageidauja, tą Nicolas Cage’as ir gauna. Kaip rašo „Mirror“, 67 milijonų metų senumo tarbozauro kaukolę aktorius įsigijo už 300 tūkst. dolerių. Teigiama, kad dėl jos aukcione jis varžėsi su pačiu Leonardo DiCaprio.

Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad kaukolė iš tiesų yra vogta, ji buvo perduota Mongolijos policijai, o šie tarbozauro liekanas grąžino originaliam jų šeimininkui.

Tačiau įdomiausia tai, kad tai buvo ne pirma Nicolo Cage’o įsigyta kaukolė. Anksčiau jam priklausė priešistorinio lokio griaučiai, kuriuos netyčia sugadino namuose žaisdamas biliardą.

Egzotinės salos ir pilys

Vieni brangiausių aktoriaus pirkinių – dvi privačios salos Bahamuose. Nicolas Cage’as vieną jų, 16 ha ploto, esančią į pietus nuo Bahamų sostinės Nasau, įsigijo už 7 mln. dolerių.

Be to, kartą jam priklausė net 15 gyvenamųjų pastatų Niuport Biče, Kalifornijoje, kurių vieno vertė siekė net 25 mln. dolerių, taip pat beveik 16 mln. dolerių vertės namas Rod Ailende ir būstas Las Vegase, už kurį aktorius sumokėjo 8,5 mln. dolerių.

Jei to dar nebūtų gana, Nicolas Cage’as nekilnojamojo turto, tiesa, kiek neįprasto, turėjo ir Europoje. Jam priklausė XI a. bavarų pilis Vokietijoje ir pilis Anglijoje. Už jas jis sumokėjo po 8 mln. dolerių. Dar keletą milijonų aktorius išleido pilims remontuoti.

Kadras iš vaizdo siužeto/Nicolas Cage'as vairuoja „BAIC Senova D Sedan“
Kadras iš vaizdo siužeto/Nicolas Cage'as vairuoja „BAIC Senova D Sedan“

Sportiniai automobiliai

Kam gi nepatinka sportiniai automobiliai… Kaip ir daugelis planetos gyventojų, Nicolas Cage’as troško turėti transporto priemonę, kuria galėtų važinėtis Holivude. Tačiau, kaip retas, aktorius už savo pinigus įsigijo daugiau nei 50 retų automobilių ir maždaug 30 motociklų.

Įspūdingoje transporto priemonių kolekcijoje galima rasti ir 1997-aisiais pirktą „Lamborghini“, anksčiau priklausiusį Irano šeichui, už kurį sumokėjo 450 tūkst. dolerių. Jam taip pat priklauso 1955 metų „Jaguar D-Type“, kuriuo didžiuodamasis Nicolas Cage'as demonstruoja savo namuose.

Tačiau daugiausia pinigų aktorius išleido „Ferrari Enzo“ automobiliui, kurių pasaulyje yra vos 349 vienetai. Už jį jis nepagailėjo net 1 mln. dolerių.

Jam taip pat priklauso devyni „Rolls Royce“ automobiliai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nicolas Cage'as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nicolas Cage'as

Prabangios jachtos ir privatūs lėktuvai

Kadaise Nicolas Cage’as galėjo pasigirti turintis net keturias milžiniškas jachtas, kurių brangiausioje buvo įrengta 12 miegamųjų kambarių ir kurios vertė siekė net 20 mln. dolerių.

Kadangi aktorius daug keliaudavo darbo reikalais, jis nusprendė įsigyti ir atskirą privatų lėktuvą.

Namas, kuriame vaidenasi

Perskaičius Nicolo Cage’o pirkinių sąrašą (tai dar ne viskas), susidarė įspūdis, kad aktorius turėjo gerokai daugiau pinigų, nei žinojo, ką su jais daryti, ir tai puikiai iliustruoja 2006-ųjų pirkinys – apleistas namas, kuriame vaidenasi. Už jį, kaip rašo „Mirror“, nepagailėta net 3,45 mln. dolerių.

Šis Holivudo žvaigždės pirkinys tampa dar keistesniu sužinojus, kad kadaise tas namas priklausė serijinei žudikei Delphine LaLaurie -Naujojo Orleano aukštuomenės narei, 1787–1849 m. savo namuose kankinusiai ir nužudžiusiai nesuskaičiuojamai daug vergų. Teigiama, kad visa tai vyko minėtame name.

Antkapis

Ir vyšnia ant šio keisčiausių Nicolo Cage’o pirkinių torto – 2,7 metrų aukščio, trikampio formos antkapis seniausiose Naujojo Orleano kapinėse.

Nors nežinoma, kiek už jį sumokėjo Nicolas Cage’as, galima lengvai teigti, kad tai tikrai nebuvo pigus pirkinys.

Aktorius kadaise sakė norintis būti palaidotas jo viduje.

Po aktoriaus mokesčių fiasko 2009-aisiais tiek antkapis, tiek serijinei žudikei priklausęs namas buvo atimti bankų.

Finansinį stabilumą Nicolas Cage’as susigrąžino vieninteliu būdu, kokį žinojo, – sunkiai dirbdamas. Nuo 2009 iki 2016 metų jis suvaidino maždaug tuzine filmų. Nors ne visi jie sulaukė tokio populiarumo, kokio buvo tikėtasi, darbai garantavo pajamas. Be to, Nicolo Cage’o banko sąskaita gerokai papilnėjo 2011-aisiais jam pardavus retą komiksų knygutę už daugiau nei 2 mln. dolerių – maždaug 20 kartų brangiau, nei už ją buvo sumokėta 1997-aisiais, rašo CNN.

TAIP PAT SKAITYKITE: Šiurpą keliančios garsenybių akistatos su persekiotojais: naktimis laužiasi į namus, grasina bombomis

Johnny Deppas aktoriumi tapo Nicolo Cage'o dėka: nematė savęs kine ir norėjo būti muzikantu

Temos: 1 Nicolas Cage'as

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

KARTU SU MAXIMA: VERTINAME LIETUVIŠKĄ KOKYBĘ

Video

09:59
01:16
01:18

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką