Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kanuose pristatytas puikiai vertinamas lietuviškų šaknų turinčio režisieriaus filmas „Artistas“

Filmo „Artistas“ pristatymas 64-ajame Kanų kino festivalyje (iš kairės): Mišelis Hazanavičius, Missy Pyle, Berenice Bejo, Jeanas Dujardinas ir Guillaume'as Schiffmanas
„Scanpix“ nuotr. / Filmo „Artistas“ pristatymas 64-ajame Kanų kino festivalyje (iš kairės): Mišelis Hazanavičius, Missy Pyle, Berenice Bejo, Jeanas Dujardinas ir Guillaume'as Schiffmanas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prancūzijoje, Kanuose, iki gegužės 22-osios karaliauja kinas – čia vyksta kasmetinis, jau 64-asis Kanų kino festivalis. Maloni staigmena ta, kad oficialioje festivalio programoje atsidūrė ir lietuviškų šaknų turinčio Prancūzijos režisieriaus Mišelio Hazanavičiaus (pranc. Michel Hazanavicius) filmas „Artistas“ (angl. „The Artist“).

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

43-ejų M.Hazanavičius gimė Paryžiuje, tačiau yra kilęs iš Lietuvos žydų šeimos. Kino režisierius scenaristas bei aktorius savo karjerą pradėjo dar 1988-aisiais, tada jis tevizijoje „Canal+“ rašė scenarijus humoristinėms laidoms, nuo 1992-ųjų pradėjo pats statyti tokio pobūdžio laidas. Didžiajame kine jis debiutavo 1997-aisiais su trumpo metro filmu „Šachmatai sostinėje“. Po dvejų metų M.Hazanavičius pastatė pilnametražį filmą „Mano draugai“, kuriame vaidino ir jo brolis Seržas Hazanavičius.

M.Hazanavicius 2006-aisiais sulaukė pasisekimo sukūręs filmą „Agentas 117: Kairas – šnipų lizdas“ (pranc. „OSS 117: Le Caire, nid d’espions“). Jame parodijuojamas populiarus britų sukurtas slaptasis agentas Džeimsas Bondas. Dar didesnės sėkmės sulaukė 2009-aisiais išleistas filmo apie šnipą tęsinys „Agentas 117: Rio neatsako“.

Nebyliojo Holivudo kino dvasia

Kanuose pristatyto M.Hazanaviciaus filmo „Artistas“ veiksmas rutuliojasi 1927-ųjų Holivude. Nebyliojo kino žvaigždė Džordžas Valentinas nerimauja, ar ekrane atsiradę „kalbantys paveikslėliai“ nuneš jį ir jo karjerą užmarštin. Jis susiburkuoja su jauna šokėja Pepi Miler, tačiau mergina dar tik laukia savo didžiojo šanso...

Kaip rašo Filmschoolrejects.com kino kritikai, nors „Artistas“ jo nepamačius atrodo „sunkiai parduodamas“, 90 minučių juodai balto vaizdo tampa neįtikėtinu kino potyriu, pranokstančiu net 3D technologiją. „Ši kino juosta – neįtikėtinai žavinga ir labai protingai atiduota pagarba nebyliojo kino Aukso amžiui. Filmas atrodo toks autentiškas, tarsi būtų kurtas 1927-aisiais, nuo pat pirmųjų titrų užburia to laikmečio žavesys ir romantika, ką jau kalbėti apie puikiai parinktus pagrindinius aktorius“, – vertina kino žinovai. Jie vadina naujausią M.Hazanavičiaus darbą neabejotinu triumfu.

Pagrindinį vaidmenį atliekantis prancūzų aktorius Jeanas Dujardinas puikiai susitvarko su savuoju vaidmeniu ir yra tikras Aukso amžiaus charizmos ir elegancijos įsikūnijimas – nesvarbu, ar sėkmės, ar nesėkmės akimirką. Maža to, filme netrūksta sąmojingo humoro.

Kita pagrindinė veikėja – jaunoji Holivudo žvaigždutė, kurią įkūnija aktorė Berenice Bejo, nurodo visiškai naują senojo Holivudo kryptį. Užsispyrusi, graži moteris, kartais turinti savyje dalelę tragedijos prikausto, o ypač įdomu tai, jog aktoriai savąsias emocijas reiškia praktiškai vien savo veido išraiškomis.

Itin stilingas, labai įtikinantis ir visiškai atitinkantis pasirinktą laikmetį filmas – M.Hazanavičiaus nuopelnas, nenuostabu, kad jam Kanuose skambėjo aplodismentai.

M.Hazanavičiaus Kanuose pristatyto filmo „Artistas“ reklaminis filmukas:

VIDEO: M.Hazanavičiaus Kanuose pristatyto filmo „Artistas“ reklaminis filmukas

Pirmojo filmo apie OSS agentą 117 anonsas:

VIDEO: OSS 117: Cairo, Nest of Spies - Trailer

Antrojo M.Hazanavičiaus filmo apie OSS agentą 117 anonsas:

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką