Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 14:55

Karalienė Elizabeth II dalyvavo savo viešpatavimo platininio jubiliejaus šventėje

Besišypsanti britų karalienė Elizabeth II sekmadienį dalyvavo Vindzore vykusiuose jos viešpatavimo platininio jubiliejaus renginiuose, nors prieš kelias dienas monarchei dėl pašlijusios sveikatos ir senyvo amžiaus teko pirmą kartą per beveik 60 metų praleisti JK parlamento atidarymą.
Karalienė Elizabeth II
Karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Ramsčiuodamasi lazdele 96 metų monarchė ėjo į karališkąją ložę ruošiantis šou „Galopas per istoriją“ (A Gallop Through History), surengtam netoli jos namų Vindzoro pilyje į vakarus nuo Londono.

Per ekstravagantišką jojimo reginį, pritraukusį daug žvaigždžių, įskaitant Holivudo aktorius Tomą Cruise'ą ir Helen Mirren, žiūrovai plojo karalienei atsistoję.

Penktadienį Elizabeth II, vis rečiau pasirodanti viešumoje, beveik valandą praleido toje pačioje vietoje vykstančioje Vindzoro karališkojoje žirgų parodoje.

„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II
„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II

Praėjusią savaitę karalienė nedalyvavo atidarant parlamento sesiją. Tai buvo pirmas kartas nuo 1963 metų, kai ji praleido šį renginį.

Pasak pareigūnų, tokį sprendimą valstybės vadovė priėmė dėl „atsitiktinių judėjimo sutrikimų“, kamuojančių ją nuo praėjusių metų.

2021-ųjų spalį ji neplanuotai praleido naktį ligoninėje, o dėl silpnos sveikatos atsisakė dalyvauti daugelyje viešų renginių.

„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II
„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II

Ankstesnį kartą Elizabeth II viešumoje pasirodė kovo pabaigoje – per Vestminsterio abatijoje vykusias pamaldas už savo velionį sutuoktinį princą Philipą.

Tuomet monarchė naudojosi lazdele, jai prireikė pagalbos, kad galėtų nueiti į savo vietą.

„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II
„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II

Vis retesni karalienės pasirodymai ir užsikrėtimas pandeminiu koronavirusu šių metų pradžioje pakurstė nerimą dėl jos sveikatos. Elizabeth II Britanijos soste yra rekordiškai ilgai – jau 70 metų.

Birželio pradžioje planuojama surengti keturių dienų trukmės viešas Platininio jubiliejaus iškilmes, įskaitant karinius paradus, viešą pasirodymą, piknikus ir popmuzikos koncertą.

„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II
„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II

Karalienės vyriausiasis sūnus, 73 metų princas Charlesas, pavadavo ją per parlamento atidarymą. Tai buvo lig šiol aiškiausias ženklas, kad Elizabeth II viešpatavimas eina į pabaigą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką