Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 20d. 15:42

Kodėl vedęs Elizabeth II princas Philipas nebuvo tituluotas karaliumi?

Princas Philipas jaunystėje (kairėje), Elizabeth II ir princo Philipo vestuvės (dešinėje)
Vida Press ir „Scanpix“ nuotr. / Princas Philipas jaunystėje (kairėje), Elizabeth II ir princo Philipo vestuvės (dešinėje)

Princas Philipas ir karalienė Elizabeth II santuokoje pragyveno įspūdingus 73 metus. Dėl savo žmonos, jai tapus karaliene, Philipas atsisakė visko – net karjeros kariuomenėje. Tačiau karaliaus titulas jam suteiktas nebuvo. Kodėl?

Kaip rašo Insider.com, tradiciškai karaliaus titulas pagal rangą yra aukštesnis nei karalienės. Be to, karaliene galima vadinti moterį monarchę arba monarcho žmoną, o karaliumi apibūdinamas tik valdantis monarchas.

Tai paaiškina, kodėl princas Philipas nebuvo karūnuotas drauge su Elizabeth II per jos karūnaciją 1953 m. – taip britų monarchijoje jis būtų atsidūręs aukščiau savo žmonos.

Tiesa, monarchu tapus princui Williamui, jo sutuoktinė Kembridžo hercogienė Catherine galės naudotis karalienės – karaliaus žmonos – titulu dėl jo simbolinės reikšmės.

„Nebent nusprendžiama kitaip, karalienė (karaliaus žmona – red. past.) karūnuojama drauge su karaliumi, surengiant panašią, bet paprastesnę ceremoniją. Jei nauja valdovė yra karalienė, jos sutuoktinis karūnavimo ceremonijoje nėra karūnuojamas ar patepamas“, – rašoma karališkosios šeimos internetinėje svetainėje.

Nors viena pagrindinių priežasčių, kodėl princui Philipui nebuvo suteiktas šis titulas – jo užimama vieta monarchijoje ir tai, kad jis nebuvo sosto paveldėtojas, Nigelas Cawthorne'as, knygos apie anapilin iškeliavusį princą „I Know I Am Rude“ autorius, tikina, kad tam didelę įtaką galėjo turėti ir jo tautybė.

Prieš Philipui vedant Elizabeth II, jis perskaitė princo Alberto, vedusio karalienę Viktoriją, biografiją, po ko „jis aiškiai suprato, kad karalienės vyro vaidmuo pasikeitė“, teigė Nigelas Cawthorne'as.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Princo Philipo gyvenimo akimirkos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Princo Philipo gyvenimo akimirkos

Autorius rašė, kad nors monarchijoje princas Albertas užėmė svarbų vaidmenį, karaliumi jis netituluotas, nes buvo užsienietis. Princas Philipas, gimęs Graikijos ir Danijos princu, suprato, kad tapti karaliumi jo šansai dar labiau sumažėjo.

Nigelas Cawthorne'as Insider.com taip pat sakė, kad prie sprendimo princui Philipui nesuteikti karaliaus titulo prisidėjo ir besikeičiantis monarchijos vaidmuo. Šiais laikais ji nebėra pagrindinis valdymo organas.

Valdantis monarchas ir tiesiogiai pretenduojantys į sostą – vieninteliai karališkosios šeimos nariai, turintys bet kokią galią, todėl princą Philipą karūnuoti nebuvo prasmės.

Žinoma, tiksli priežastis, kodėl Philipui nesuteiktas šis titulas, nežinome. Didelė tikimybė, kad šio klausimo neuždavinėsime dar daugybę metų, mat kiti trys eilėje į Anglijos sostą žmonės – princas Charlesas, princas Williamas ir jo sūnus princas George'as – vyrai. Dešimtmečius, o gal ir ilgiau, moteris Elizabeth II vietos neužims.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką