Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokį Schwarzeneggerį prisimins Kalifornijos gyventojai?

Arnoldas Schwarzeneggeris
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Arnoldas Schwarzeneggeris
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Likus dvejiems kadencijos metams, Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris vadovauja valstijai, kuri šiuo metu yra daug prastesnėje padėtyje nei jo valdymo pradžioje. Vis dėlto aktoriaus ir politiko darbai nelieka nepastebimi.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pastaraisiais mėnesiais A.Schwarzeneggeris dalyvavo daugybėje televizijos laidų, susitiko su išrinktu Jungtinių Valstijų prezidentu Baracku Obama, surengė ne vieną konferenciją, kuriose buvo diskutuojama pasaulinė krizės, ekologiškos energetikos klausimais, rašo „The Los Angeles Times“.

Ketvirtadienį gubernatorius savo kalboje turėtų nubrėžti likusių darbų gaires, apibendrinti, kas padaryta per penkerius vadovavimo metus, ir galiausiai numatyti, koks palikimas teks būsimajam valstijos vadovui.

Taigi kyla klausimas, koks A.Schwarzeneggeris išliks žmonių atmintyje. Ar jis bus prisimenamas kaip politikas, kuris pasinaudodamas savo populiarumu sugebėdavo spręsti politinius klausimus? Ar jo įvaizdis smuks kartu su šalies ekonomine padėtimi?

Pats A.Schwarzeneggeris sako, jog visiems jo sumanymams įgyvendinti trukdė nesukalbami valstijos įstatymų leidėjai, nestabili mokesčių ir biudžeto sistema ir pasaulinė krizė. Tačiau kai kurie analitikai įsitikinę, jog visa tai bus nesvarbu, kai apie aktoriaus valdymo laikotarpį bus rašoma istorinėse knygose.

Žiniasklaidoje A.Schwarzeneggeris linksniuojamas kaip politikas, puikiai išmanantis nacionalinius reikalus.

Politologas Gary Jacobsonas teigia, kad Kalifornijos gubernatorius neišsprendė tų problemų, kurias buvo žadėjęs rinkiminės kampanijos metu. Jis pripažįsta, kad politikui siekti sėkmės sukliudė ekonominė krizė, tačiau tik efektyvi kova su recesija būtų galėjusi išgelbėti jo reputaciją.

A.Schwarzeneggeris bandė kurti įvaizdį politiko, kuris ypač rūpinasi sveikatos apsauga ir švietimu – šioms sritims jis vis dar žada skirti milijardus dolerių.

Nors dauguma A.Schwarzeneggerį žino kaip kultūristą, Holivudo aktorių ar sėkmingą verslininką, jis pats įsitikinęs, jog nusipelnė ir neblogo politiko vardo.

Žymiausi Kalifornijos gubernatoriaus nuveikti darbai: jis pasirašė įstatymą, numatantį kovą su klimato kaita, ėmėsi veiksmų, paspartinusių ekologiškos energetikos naudojimą, daug prisidėjo, kad viešiesiems darbams finansuoti būtų skirti 42 mlrd. dolerių.

„Jis sugebėdavo užimti lyderio poziciją svarstant nacionalinius klausimus, jam tai neblogai sekasi,“ – sakė Dufas Sundheimas, kuris pirmosios A.Schwarzeneggerio kadencijos metu ėjo Kalifornijos Respublikonų partijos pirmininko pareigas.

Savo kadencijos pradžioje A.Schwarzeneggeris ryžtingai skelbė, jog valdžia daugiau niekuomet neleis pinigų, kurių neturi. Jis inicijavo konstitucinę pataisą dėl subalansuoto biudžeto, siekė, kad būtų įkurtas rezervo fondas.

Nepaistant to, gubernatorius neišvengė ir populisto etiketės. Anksčiau prisiekinėjęs niekuomet nedidinsiąs mokesčių, dabar A.Schwarzeneggeris bando rasti papildomus 14 mlrd. dolerių – didžiąją šio plano dalį sudaro nauji mokesčiai, kai kurių socialinių išmokų mažinimas.

Žmonėms taip pat keistai atrodė tai, kaip gubernatorius pristatė būsimų metų biudžetą. Jungtinėse Valstijose įprasta, kad pirmosiomis sausio dienomis valstijos vadovas sako kalbą, kurios metu pristato finansinį planą. Tuo tarpu Kalifornijos biudžetą Naujųjų Metų vakarą patyliukais pristatė A.Schwarzeneggerio patarėjai, kai pats gubernatorius tuo metu atostogavo Idaho valstijoje.

Kalifornijoje A.Schwarzeneggerio populiarumas mažėja. 2006 m. pabaigoje jį palaikė 60 proc. valstijos gyventojų, o praėjusį gruodį – 42 proc.

Žiniasklaidoje A.Schwarzeneggeris linksniuojamas kaip politikas, puikiai išmanantis nacionalinius reikalus. Apibendrinant galima sakyti, kad žiniasklaida net pataikauja Kalifornijos gubernatoriui.

Pavyzdžiui, vienoje laidoje, kurioje aptariamos aktualiausios valstijos problemos, apie finansinę krizę buvo užsiminta vos keliais žodžiais, tuo tarpu didžiausias dėmesys skirtas A.Schwarzeneggerio pastangoms pertvarkyti energetikos sistemą.

Yra manančių, kad Kalifornijos gubernatorius neturi laiko spręsti svarbiausių valstijos problemų. Demokratas Fredas Keeley teigia, jog A.Schwarzeneggeris iššvaistė turėtą populiarumą, kuriuo galėjo pasinaudoti individualiai spręsdamas kai kuriuos reikalus.

Analitikų vertinimu, politikas padarė klaidą jungdamasis prie interesų grupių, o ne veikdamas atskirai.

F.Keeley įsitikinęs, jog A.Schwarzeneggerio palikimas pasibaigus kadencijai bus neblogas: „Visos jo pastangos leis kitiems pamatyti, kokia skylėta yra Kalifornijos valdymo sistema.“

vakarai.us
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką