Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laima Vaikulė. Jos gyvenimo kryžius – nepagimdyti vaikai (papildyta lapkričio 20 d.)

Laima Vaikulė
Butauto Barausko nuotr. / Laima Vaikulė
Šaltinis: „Privatu“
0
A A

Vasaros pabaigoje pasklido kalbos, kad Laima laukiasi. Šią džiugią naujieną žiniasklaidai esą paviešino dainininkės bičiulis Borisas Moisejevas, pasakęs, kad jau du mėnesius atlikėja po širdimi nešioja kūdikį. Visi nusprendė, jog apvaisinimas įvyko mėgintuvėlyje... Spalį L. Vaikulė neva persileido. Turbūt sunku įsivaizduoti, kokios skaudžios atlikėjai buvo kalbos apie nėštumą, juk visą gyvenimą ji graušis kad nesusilaukė vaikų...

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vardas, pavardė: Laima Vaikulė.
Gimimo data, vieta: 1964 03 31, Cesis, Latvija. 56 m.
Šeima, kurioje gimė: motina – parduotuvės vedėja, tėvas – darbininkas; augo su vyresniąja seserimi ir vyresniaisiais įsesere bei įbroliu; dainininkė teigia, kad stiprų balsą paveldėjo iš močiutės, kuri giedojo bažnyčios chore.
Šeiminė padėtis: beveik 30 metų gyvena su Andrejumi Latkovskiu (62); iš pradžių jis grojo bosine gitara, vėliau tapo Laimos prodiuseriu; prieš kelerius metus jie susituokė Las Vegaso kazino.

Scanpix nuotr./Laima Vaikulė su Borisu Moisejevu
Scanpix nuotr./Laima Vaikulė su Borisu Moisejevu

Kas pasakė, kad ji laukiasi?

„Labai apgailestauju, kad žiniasklaida išpūtė tokį burbulą. Pamenu, per repeticiją pastebėjau, kad Laima šiek tiek priaugo svorio ir dėl to tapo dar gražesnė. Tada pajuokavau: „Ar tu nesilauki?“ L. Vaikulė tąsyk tik šyptelėjo: „Visko gali būti.“ Kažkas iš žurnalistų nugirdo mūsų pokalbį ir padarė sensaciją. Nors... Tuo metu Laima taip paslaptingai šypsojosi...“ – žurnalistams aiškinosi ekscentriškas rusų dainininkas B. Moisejevas.
L. Vaikulė tylėjo lyg žuvis, o jos atstovas spaudai telefonu paaiškino: „Laima nė neketina komentuoti gandų apie nėštumą, nes tai – absoliutūs kliedesiai.“

Jaunystės klaidos: abortas ir svaigalai

Nuo vaikystės Laima svajojo tapti chirurge. Ji įstojo mokytis į medicinos mokyklą, tačiau nebuvo pareiginga studentė, mat vietoj paskaitų su drauge mieliau laiką leisdavo kavinėse. Čia būsima estrados žvaigždė susipažino su blogų mergaičių kompanija. Kartais prie šio būrelio prisidėdavo ir kieti vyrukai. Merginos neatsisakydavo su jais pašėlioti. Netrukus L. Vaikulė rytais burnoje pradėjo jausti šleikštulį. „Gal Laima laukiasi?“ – šnabždėjosi draugės. Tąkart atlikėjai nepageidaujamo nėštumo padėjo atsikratyti pažįstamas vaistininkas.

Bandydama po aborto atsikratyti liūdnų minčių, L. Vaikulė vėl ėmė lankytis kavinėse. Kažkas iš naujų pažįstamų jai ištiesė pilną delną tablečių. „Ratukus“ šioje kompanijoje vartojo visi. Kadangi Laima nenorėjo pasirodyti balta varna, ji jas prarijo, o po kelių valandų neteko sąmonės. Atlikėja atsipeikėjo tik po poros dienų ir sau prisiekė: „Niekuomet nebevartosiu narkotikų!“

Scanpix nuotr./Laima Vaikulė su vyru
Scanpix nuotr./Laima Vaikulė su vyru

Medicinos studijas iškeitė į muziką

Nepaisant bohemiško gyvenimo būdo, Laima uoliai lankė dainavimo pamokas. Netrukus pažįstamas muzikantas jai pasiūlė tapti jų grupės soliste ir vykti koncertuoti į Gruziją. Gastrolėse muzikantų automobilis susidūrė su milicininko mašina. Kilo muštynės, per kurias tvarkos saugotojas pistoletu peršovė du Laimos kolegas. Prasidėjo tyrimas. Jaunutė dainininkė tapo nepageidaujama liudininke. Nors L. Vaikulei buvo grasinama, teisme mergina nepabūgo duoti parodymų.

Po įvykių Gruzijoje išsigandusi atlikėja grįžo į Latviją, atsisakė dainavimo ir pabaigė medicinos mokyklą. Į medicinos institutą jau ketinusiai stoti Laimai paskambino pažįstamas pianistas ir pakvietė ją atvažiuoti padainuoti į Piterį. Šioje grupėje bosine gitara grojo dar vienas L. Vaikulės pažįstamas – Andrejus Latkovskis. Kai jie grįžo į Rygą, tėvams pranešė, kad gyvens kartu. Pora nepanoro oficialiai įteisinti santykių, nes puikiai suvokė, jog sovietų valdžia sutuoktinių niekada neišleistų į užsienį. Netrukus Laima išgarsėjo, daug uždirbo, sulaukė kvietimo koncertuoti Maskvoje.

Ji labai bijojo mirties...

Apie tai, kad laukiasi, L. Vaikulė sužinojo tada, kai jos karjera sparčiai kilo į viršų. Ji norėjo išsaugoti kūdikį, bet tuomet būtų tekę paaukoti dainininkės karjerą. Andrejus nesulaikė mylimosios. Tąsyk jiems atrodė, kad dar spės susilaukti vaikų. Pasirinkusiai karjerą Laimai netrukus atsivėrė didžiosios Sovietų Sąjungos scenos durys.
1991 m. L. Vaikulė išvyko į JAV. Po išsamių medikų tyrimų atlikėjai diagnozuotas krūties vėžys. Gydytojai liepė operuotis. Dainininkei tada buvo 36–eri, ir ji labai bijojo mirties. Kovodama su vėžiu, Laima šalia norėjo matyti tik Andrejų. „Tik jo skausmas prilygo manajam“, – vėliau sakė garsi dainininkė. Mylimasis ją ramino: „Nebijok, jei iš tikrųjų viskas yra beviltiška, mes sėsime į automobilį, įsibėgėsime ir rėšimės į sieną.“

Scanpix nuotr./Laima Vaikulė karjeros pradžioje
Scanpix nuotr./Laima Vaikulė karjeros pradžioje

Paskui sekė dar dešimt įtampos metų, kai kasmet buvo atliekami išsamūs vėžio tyrimai. Nuo tada L. Vaikulė išmoko gyventi brangindama kiekvieną akimirką. Atlikėja gailisi dėl lengvabūdiško požiūrio į abortus: „Dabar aš suvokiu, kad tai – žudymas. Juk tavo viduje – gyvas žmogutis. Tai, ką aš padariau, yra mano sielos kančia, sunkus kryžius, kurį nešiu iki gyvenimo pabaigos...“
Prieš kelerius metus dainininkė su Andrejumi susituokė Las Vegase. „Tai buvo lyg pokštas. Mes ir be santuokos visuomet esame drauge, nes tiesiog negalime vienas be kito. Mudu sugebėjome ligi šiol išsaugoti tai, kas svarbiausia vyro ir moters santykiuose – pagarbą. Andrejus ne šiaip man artimas žmogus. Jis yra mano antrasis „aš“, – sako Laima.

Įdomūs faktai:

• Po sėkmingos vėžio operacijos Laima tapo giliai tikinčiu žmogumi. Dainininkė ketino įsivaikinti kūdikį, tačiau šio žingsnio atsisakė, nes jo nepalaimino dvasininkas.
• L. Vaikulė teigia niekuomet nesidariusi plastinių operacijų. Moters manymu, žmogus visuomet bus gražus, jei sugebės pasirūpinti sveikais dantimis, geros kokybės avalyne, idealiu manikiūru, nepriekaištingai sutvarkyta šukuosena ir jei jo žvilgsnis visada spindės.
• Dainininkė – prisiekusi vegetarė, kovotoja už gyvūnų teises. Jos drabužinėje nėra apdarų ar aksesuarų iš natūralaus kailio ar odos.
• Laimos namuose gyvena du buldogai. Keturkojai lepinami lyg vaikai, o jei jiems prireikia medikų pagalbos, šunys vežami pas užsienyje dirbančius veterinarus. Estrados žvaigždė teigia puikiai suprantanti jų kalbą. 
 

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką