Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lauris Reinikas. Latvių superžvaigždė dievina lietuvaites ir lietuvišką alų (papildyta lapkričio 20 d.)

Lauris Reinikas
Oto Godfrey nuotr. / Lauris Reinikas
Šaltinis: „Privatu“
0
A A

Lauris Reinikas – Latvijos scenos grandas, netikėtai išpopuliarėjęs Lietuvoje, kai mūsų kalba įrašė savo hitą ir vaizdo klipą įdėjo į populiarią interneto svetainę. Lietuvišką dainos versiją peržiūrėjo beveik milijonas lankytojų. Mūsų radijo stotys irgi dažnai groja šį kūrinį.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vardas, pavardė: Lauris Reinikas.
Gimimo data, vieta: 1979 07 11, Tervetė, Latvija. 31 m.
Šeima: mama Dacė – Latvijos Seimo narė, tėvas Artūras – muzikantas; turi seserį Rūtą, kuri yra dainininkė ir modelis.
Šeiminė padėtis: nevedęs; neturi vaikų.
Veikla: vienas iš garsiausių Latvijos atlikėjų, televizijos laidų vedėjų ir aktorių.

Smalsu sužinoti, kaip Tau kilo idėja sudainuoti kūrinį lietuviškai?

Pirmiausia ši daina buvo sukurta latviškai ir pavadinta „Es skrienu“. Ji tapo ypač populiari, todėl juokais sugalvojau dainą atlikti estiškai. Sulaukiau prašymų kūrinį įrašyti ir kitomis kalbomis. Taigi dabar „Es skrienu“ įdainuota šešiomis kalbomis: latviškai, lietuviškai, estiškai, rusiškai, angliškai ir itališkai.

Prisipažink, ar labai kankinaisi mokydamasis lietuvių kalbos, kuri tikrai nėra iš lengvųjų?

Mūsų kalbos panašios, bet sunku buvo viską taisyklingai ištarti ir sukirčiuoti. Man patiko, kad jūsų kalba gana „minkšta“, daininga. Kai kurie žmonės, išgirdę mano kūrinį, pamanė, jog esu lietuvis, o ne latvis. Kadangi įdėjau daug pastangų, man tai nuskambėjo kaip komplimentas.

Oto Godfrey nuotr./Lauris Reiniks
Oto Godfrey nuotr./Lauris Reiniks

Lietuvišką tekstą dainai „Aš bėgu“ parašė Justinas Jankevičius. Kaip jūs susipažinote?

Susipažinome per prodiuserio Justino Milušausko kompanijos „Just.tv“ Latvijoje kuriamų projektų filmavimus, kuriuose dirbo Justas. Manau, jis yra labai kūrybingas, be galo linksmas žmogus. Tikiuosi, kad su juo bendradarbiausiu ir ateityje.

Ar galime tikėtis dar vieno Tavo hito lietuvių kalba? O gal su kokiu nors lietuvių atlikėju norėtum atlikti kūrinį latviškai?

Tai dažniausiai užduodamas klausimas, kurį girdžiu iš lietuvių gerbėjų. Anksčiau galvojau, kad verta sudainuoti tik vieną dainą, tačiau, sulaukęs tokio palaikymo, svarstau ir apie platesnį repertuarą. Norėčiau dainuoti su žavia lietuvių atlikėja, tik pirmiausia tokią reikia rasti ir su ja susipažinti (šypteli).

2007-aisiais Latvijoje laimėjai „Šok su žvaigžde“. Tokio pobūdžio projektas populiarus ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Ar šis šou pakeitė Tavo gyvenimą?

Taip. Jei atvirai, po šio projekto ilgą laiką net nenorėjau pagalvoti apie šokius. Man tai buvo puiki patirtis, bet labai sekinanti. Po šou atrodžiau kaip badaujantis žmogus iš Afrikos. Numečiau labai daug svorio.
Kita vertus, džiaugiuosi laimėjęs projektą ir susipažinęs su nuostabia šokių partnere Aleksandra Kurusova, kuri yra profesionali šokėja. Iki šiol su šia mergina palaikau labai gerus santykius.

Pakalbėkime apie mūsų šalį. Ką žinai apie Lietuvą?

Juokingas klausimas. Juk aš ne amerikietis (juokiasi)! Labai daug žinau apie jūsų šalį. Iš tiesų Latvija ir Lietuva yra labai panašios valstybės. Ne veltui esame kaimynai ir glaudžiai susiję.
Man labai patinka jūsų sostinė Vilnius. Tai jaukus ir be galo gražus miestas. Kone pirmas žmogus, kurį sieju su Lietuvos vardu, yra legendinis krepšininkas Arvydas Sabonis. Beje, Latvijoje gausu „Maximos“ parduotuvių ir „Čili“ picerijų. Pastaroji kompanija net tapo pagrindine mano albumo rėmėja, todėl Lietuvai jaučiu labai šiltus jausmus. Daug latvių lietuvius vadina broliukais. Manau, tai žavu.

Ar daug kartų esi buvęs mūsų šalyje?

Vaikystėje su tėvais atvykdavome labai dažnai, nes mano gimtasis Tervetės miestas yra šalia Lietuvos–Latvijos pasienio. Važiuodavome į Žagarę, Akmenę ir Joniškį įsipilti pigesnių degalų ir nusipirkti dešrelių (juokiasi). Mane tos kelionės džiugindavo ir dėl to, kad tėvai visuomet nupirkdavo kalną skanių ledų.

Ar esi ragavęs tradicinių lietuviškų patiekalų, alaus ir... merginų?

(Juokiasi.) Girdėjau, kad lietuvaitės garsėja savo grožiu. Pats tuo galėjau įsitikinti. Ir lietuviško alaus ragavau, kuris man daug skanesnis už latviškąjį. Kalbant apie jūsų maistą, žinau tik didžkukulius. Būsiu atviras – tai nėra mano mėgstamiausias patiekalas.

Papasakok apie save. Ar Latvijoje esi skandalinga žvaigždė?

Gimiau muzikalioje šeimoje. Pirmą kartą scenoje pasirodžiau būdamas penkerių. Esu ne tik dainininkas, bet ir muzikos kūrėjas, televizijos laidų vedėjas ir aktorius. Pramogų pasaulyje sėkmingai dirbu jau dešimt metų. Per šį laiką išleidau šešis albumus ir gavau 20 įvairių nacionalinių apdovanojimų.
Nemanau, kad esu skandalinga žvaigždė. Reklamuotis tokiu būdu yra pigu. Manau, Latvijoje išpopuliarėjau dėl nuoseklaus darbo. Apskritai, aš retai duodu interviu, nebent tik tuomet, kai yra rimta priežastis... Turbūt „Privatu!“ skaitytojams pasirodysiu nuobodus (šypteli).

„Girdėjau, kad lietuvaitės garsėja savo grožiu. Pats tuo galėjau įsitikinti. Ir lietuviško alaus ragavau, kuris man daug skanesnis už latviškąjį. Kalbant apie jūsų maistą, žinau tik didžkukulius.“

Šiuo metu turi merginą ar žmoną ir pulką vaikų?

Ne, dabar mano širdis laisva. Matyt, per daug visur bėgioju. Bet tikrai žinau, kad vieną dieną tapsiu puikiu tėčiu. Nekantriai to laukiu.

Ko palinkėtumei visiems savo gerbėjams Lietuvoje?

Būkime patys geriausi kaimynai! Noriu paprašyti savo gerbėjų taip aršiai nesiginčyti ir nediskutuoti, kuri dainos „Es skrienu“ versija pati geriausia. Beje, bent jau portale „Youtube“ lietuviška dainos versija pati žiūrimiausia, net latviams ji patinka, ją dažnai groja didžėjai. Be galo džiaugiuosi, kad sulaukiau dėmesio jūsų šalyje ir išgirdau tiek gražių žodžių iš savo gerbėjų. Labai tai vertinu. Linkiu visiems smagiai bėgioti po gyvenimą, šokti ir gerai leisti laiką.

Įdomūs faktai:

• Lauris dainuoja jau 26-erius metus.
• Patirties dainavimo ir aktorystės srityse vaikinas reguliariai semiasi Jungtinėse Valstijose, Kalifornijoje. Šią šalį atlikėjas vadina savo antraisiais namais.
• Prieš kelerius metus L. Reinikas laimėjo projektą „Šok su žvaigžde“. Vėliau tapo šou „Chorų karai“ (rodomu ir Lietuvoje) vedėju.
• Lietuvių kalbos mokėsi... telefonu. O Laurio dėstytoju ir pagalbininku tapo J. Jankevičius.
• Mėgstamiausias lietuviškas saldumynas – sausainiai „Eglutė“, pasirodantys prieš šv. Kalėdas. Lauris prisipažįsta, kad iš Lietuvos namiškiams dažnai parveža šių skanėstų.
 

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką