Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Legendinis „elektrikas“ Mikas Kaminski Lietuvos publikai žeria komplimentus

Mikas Kaminski
Organizatorių nuotr. / Mikas Kaminski
Šaltinis: 15min
0
A A

Garsiausias daugiau kaip 40 metų pasaulyje žinomo kolektyvo „Electric Light Orchestra“ (ELO) melodijas Lietuvos publika lapkričio pradžioje galės išgirsti net penkiuose koncertuose.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Grupė, vadovaujama legendinio „mėlynojo smuiko“ virtuozo Miko Kaminskio, mūsų šalyje pasirodys kartu su simfoniniu orkestru. „Koncertai Lietuvoje visuomet būna puikūs, nes susirenka nuostabi publika – ji žino mūsų dainas, dainuoja kartu, mėgaujasi pasirodymu ir šoka. Mums smagu matyti lietuvius ir miela apsilankyti šioje žavioje šalyje“, – interviu „15min“ sakė ne pirmą kartą mūsų šalyje koncertuosiantis M.Kaminskis.

– Ar esate susipažinę su Lietuvos miestais, su Vilniumi?

– Taip, esame vaikštinėję po sostinę, tai draugiška vieta, o pastatai labai gražūs. Lietuva – viena tų šalių, į kurias išties visi labai norime atvykti.

– Būsimiems pasirodymams esate paruošę kokių staigmenų?

– Rengiame pasirodymus kartu su simfoniniu orkestru. Kažkuria prasme tai „kita dimensija“. Klavišininkas Louisas Clarkas mūsų grupės dalis, bet kai kartu yra ir orkestras, visa tai įgyja sunkiai nupasakojamos didybės. Pamatysite.

– Įdomus faktas, kad Vilniaus vicemero pavardė tokia pati kaip jūsų. Jis – lenkas. Turite lenkiškų šaknų, kalbate lenkiškai?

– O, išties labai įdomu. Mano tėvas yra lenkas, o motina iš Anglijos. Tėvui labai patinka domėtis vietomis, į kurias vykstame, ir keliauti kartu, jis atidžiai stebi mūsų veiklą. Aš pats lenkiškai nekalbu, galiu pasakyti „ačiū“ (juokiasi).

– Girdėjau, kad jūs mėgstate lažybas. Kokias?

– Taip, tiesa. Kai turiu laiko, mėgstu nueiti į žirgų lenktynes – Anglijoje jų vyksta nemažai, tad kartais smagu taip praleisti dieną. Daugeliui žmonių tai itin mėgstama pramoga.

„Mano tėvas yra lenkas, o motina iš Anglijos. Aš pats lenkiškai nekalbu, galiu pasakyti tik „ačiū“.

– Po tiek metų scenoje ar dar yra kas nors, ko norėtumėte pasiekti kartu su orkestru ar asmeniškai kaip muzikantas?

– Nesu tikras... Turime daug veiklos, muzikuodami keliaujame aplink pasaulį, apsilankėme daugybėje šalių, žinoma, ne visose. Niekada nepasirodėme Kinijoje. Bet, pavyzdžiui, prieš pasirodymus Lietuvoje keliausime į Pietų Ameriką. Daug vietų jau aplankytos, tačiau man labai patinka vis atrasti ką nors nauja.

– Ar gerbėjai dar gali tikėtis sulaukti naujo ELO muzikos albumo, kitų naujų projektų?

– Šiuo metu nežinau, kurį laiką nesikalbėjome su Jeffu (Jeffas Lynne – ELO lyderis, – aut. past.). Jis Amerikoje, nedažnai pavyksta pasimatyti. Manau, jei jis ką sumanys, sužinosite iš jo lūpų.

– Kokį ryškiausią momentą išskirtume per visus metus, praleistus kartu su ELO?

– Na, jis veikiausiai buvo aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Tada sukėlėme nemenką sprogimą ir su savo, tuomet netradicine, muzika supažindinome visą pasaulį. Buvo įspūdinga, kad dauguma melodijų buvo pripažintos ir pamėgtos. Ypač žavinga buvo tai, jog atėjome, galima sakyti, iš niekur ir iškilome.

– Smuiku grojate nuo penkerių. Jums nepabosta?

– Pirmiausia mokiausi klasikinės muzikos atlikimo, vėliau perėjau prie rokenrolo. Mokydamasis koledže susidomėjau elektronine muzika ir elektriniu smuiku, įvairovės netrūko, o po kurio laiko pradėjau koncertuoti su ELO.

– Koks jausmas būti vienos iš daugiausiai albumų parduodančių visų laikų muzikos grupių nariu?

– Jaučiuosi labai laimingas. Manau, atsidūriau tinkamoje vietoje tinkamu laiku. Viskas prasidėjo nuo to, kad radau viename muzikiniame leidinyje skelbimą, kad ieškoma smuikininko, po kelių perklausų man buvo pasiūlytas darbas. Džiaugiuosi, kad stengiausi ir buvau ten, kur reikėjo.

– Ar imtumėtės bendradarbiauti su kuriuo nors iš jaunų populiarių atlikėjų, tarkime, Adele ar Rihanna?

– Na, nemanau. Aš gyvenu Anglijos šiaurėje, kur nuostabiai gražu, bet ji nutolusi nuo tokių dalykų. Jei gyvenčiau Londone, manau, būtų tikimybė nuveikti ką nors panašaus. O dabar, turiu pripažinti, esu gana užsiėmęs savo darbais.

– Kokios muzikos klausotės pats?

– Man patinka tokie atlikėjai, kaip Paulas Simonas ar Stevie Wonderis. Regis, labiau mėgstu senesnes, o ne dabartines žvaigždes. Dažniausiai tiesiog kurį nors išsirenku ir klausausi.

– Ir pabaigai – pasakykite porą žodžių jūsų koncerto laukiantiems gerbėjams.

– Labai laukiame, kol visus jus pamatysime, tikimės, kad ateisite, dainuosite, šoksite ir sukelsite daug triukšmo. Mes jums atsidėkosime puikiu koncertu. Nekantrauju su jumis susitikti!

Koncertų datos

Specialią koncertinę programą ir garsiausias „Electric Light Orchestra“ dainas „Evil Woman“, „Livin‘ Thing“, „Can‘t Get You Out Of My Mind“, „Rockaria!“, „Telephone Line“ ir daugybę kitų lietuviai galės išgirsti lapkričio 7 d. „Pramogų arenoje“ Vilniuje, lapkričio 8 d. „Šiaulių arenoje“ Šiauliuose, lapkričio 9 d. „Cido arenoje“ Panevėžyje, lapkričio 11 d. „Žalgirio arenoje“ Kaune ir lapkričio 12 d. „Švyturio arenoje“ Klaipėdoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką