Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Legendinis „Pink Floyd” vadybininkas Peteris Jenneris: „Lietuvių muzikinis išsilavinimas gerokai lenkia Vakarus”

Peteris Jenneris
Organizatorių nuotr. / Peteris Jenneris
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 2 dienomis Lietuvos sostinėje viešės įtakingas britų įrašų prodiuseris ir buvęs grupės „Pink Floyd” vadybininkas Peteris Jenneris. Jis rengia pranešimą festivalio „Vilnius music week 2012” seminarui. Muzikos industrijos ryklys teigia girdėjęs ne vieną puikų Baltijos šalių, taip pat ir Lietuvos atlikėją. Brito įsitikinimu, nacionalinis identitetas muzikoje turi kur kas daugiau galimybių užkariauti pasaulio topus, nei laužyta anglų kalba.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Charizmatiškasis P.Jenneris, stovėjęs prie legendinės grupės „Pink Floyd” ištakų, drauge su jais įkūręs „Blackhill Enterprises”, o vėliau dirbęs Roy Harper, „The Clash”, Billy Bragg ir kitų žvaigždžių vadybininku, rugpjūčio pabaigoje dalyvaus festivalio „Vilnius music week 2012” seminarų programoje. Britas rengia pranešimą apie anglų kalbą šiuolaikinėje muzikoje.

„Svarbiausia, kad kūryba būtų šviežia, individuali. Būti originaliu – stilinga, o dainuoti anglų kalba nėra būtina, – sako P.Jenneris. – Viena, kai tu tobulai kalbi angliškai. Kita, kai esi „truputį anglas”. Tačiau didesnė dalis žmonių pasaulyje nėra anglakalbiai. Italai klausosi prancūzų muzikos, prancūzai – ispanų, kitiems patinka vokiečiai. Šviesaus atminimo atlikėja argentinietė Mercedes Sosa dainuoja ispaniškai. Aš nemoku šios kalbos, bet jos dainas nepaprastai mėgstu. Artistai sugeba komunikuoti per muziką, kuri neturi sienų. Kitas dalykas – buvusioje Sovietų Sąjungoje galėjai sutikti žmonių, kurie idealiai atliko „The Beatles” dainas, tarytum patys būtų britai, bet užkalbinti negalėdavo suregzti sakinio anglų kalba. Jie tiesiog klausėsi žodžių skambesio.”

Brito teigimu, mūsų regiono muzikinio švietimo mokykla gerokai lenkia Vakarus. „Baltijos šalyse muzika turi labai svarbią nacionalinę išraišką. Tik pažvelkite, kiek jūs turite chorų festivalių, kitų muzikinių švenčių. Daina, itin stipriai skambanti sava kalba, yra puikus nacionalinis identitetas, – sako P.Jenneris. – Žinoma, tai yra sunkus darbas, ne angliškai atliekami kūriniai gali neįveikti radijo stočių barjerų. Dėl to turite būti visa galva geresni.”

Prodiuseris domėjosi Baltijos šalių atlikėjais ir yra labai geros nuomonės apie juos. „Noriu paminėti Aliną Orlovą – neturiu nė menkiausio supratimo, apie ką ji dainuoja, bet tai, kaip ji atlieka savo kūrinius, atima kvapą: tokia saviraiškos laisvė, jog net nerūpi ar ji dainuoja lietuviškai, rusiškai ar angliškai”, – patikina P.Jenneris.

Jis negaili komplimentų ir latvių muzikantams „Instrumenti”, kurie taip pat dalyvaus „Vilnius music week 2012” programoje. „Jie neprilygstamai puikūs, nepaprastai aukštos kokybės, unikalūs, kūrybingi ir tikrai įspūdingi! „Instrumenti” remiasi klasikinės muzikos tradicijomis ir tai yra kur kas įdomesnė kryptis, nei vidutinio lygio popmuzika, šiuo metu klestinti Jungtinėje Karalystėje. O Baltijos šalių muzika yra labai įdomi. Svarbu neprarasti entuziazmo.”

Pirmą kartą rengiamas festivalis „Vilnius music week 2012” sulauks 100 kviestinių svečių – ne tik  atlikėjų, bet ir muzikos pirklių iš Rytų ir Vakarų Europos. Lektoriai seminaruose dalysis patirtimi aktualiomis muzikos vadybos, IT, artistų teisių, ateities žiniasklaidos ir kt.temomis. Bilietais į seminarus bus pradėta prekiauti jau kitą savaitę. Daugiau informacijos – www.musicweek.lt.

Nemokami festivalio koncertai vyks Lukiškių ir Katedros aikštėse, prie V.Kudirkos paminklo ir Nacionalinio dramos teatro. Naktinis siautulys persikels į gyvos muzikos klubą „Tamsta”, kavinę „Soul box”, terasą „Studio 9” ir menų fabriką „Loftas”.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Pink Floyd“
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką