Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liuksemburgo sosto įpėdinis Guillaume'as vedė belgų grafaitę Stephanie de Lannoy

Princas Guillaume'as ir grafaitė Stephanie de Lannoy (centre)
„Scanpix“ nuotr. / Liuksemburgo sosto įpėdinis Guillaume'as vedė belgų grafaitę Stephanie de Lannoy
Šaltinis: BNS
0
A A

Liuksemburgo sosto įpėdinis princas Guillaume'as penktadienį, bažnytinių jungtuvių išvakarėse, kuriose dalyvaus karūnuoti asmenys iš visos Europos, per civilinę ceremoniją vedė grafaitę Stephanie de Lannoy iš vienos seniausių Belgijos aristokratų šeimų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

28 metų nuotaka, kuri ištekėdama įgijo Liuksemburgo pilietybę, ir 30 metų jaunikis žiedus sumainė miesto rotušėje. Tai buvo nukrypimas nuo tradicijos, nes anksčiau karališkosios ceremonijos paprastai vykdavo didžiojo hercogo rūmuose.

Jaunųjų pora, kurią supo maždaug 20 šeimos narių, nuo rūmų iki miesto rotušės turėjo nueiti kelis šimtus metrų. Šviesiaplaukę 28 metų jaunąją, kuri buvo apsirengusi dviejų dalių rusvai gelsvos spalvos ansambliu, ir juodą kostiumą dėvėjusį jaunikį džiaugsmingai sveikino apie tūkstantis Liuksemburgo gyventojų, o daugiau kaip 200 vaikų mojavo raudonai baltai mėlynomis vėliavėlėmis.

Ceremonijoje, kuri nebuvo filmuojama, dalyvavo Liuksemburgo didysis hercogas Henri ir didžioji hercogienė Maria Teresa, taip pat grafas Philippe'as de Lannoy bei broliai ir seserys iš abiejų pusių. Nuotakos motina mirė rugpjūčio pabaigoje.

Kaip rašoma biografijose, kurias prieš vestuves išplatino karališkieji rūmai, ir princas, ir jo nuotaka domisi daugeliu aristokratams pritinkamų dalykų.

Guillaume'as kalba keturiomis kalbomis, studijavo tarptautinę politiką, yra Liuksemburgo armijos (kurią sudaro 900 karių) pulkininkas leitenantas ir dalyvauja humanitarinėje veikloje kitose šalyse, tarp jų – Nepale.

Nuotaka studijavo vokiečių romantizmo poveikį rusų romantizmui, groja pianinu ir smuiku, plaukioja, slidinėja ir sako, kad skaito po tris knygas iš karto. Stephanie de Lannoy jau kalba prancūziškai ir vokiškai – dviem iš trijų oficialių Liuksemburgo kalbų – ir mokosi trečiosios – liuksemburgiečių.

Šeštadienį princas Guillaume'as ir grafaitė Stephanie de Lannoy susituoks per religinę ceremoniją Dievo Motinos katedroje, į kurią susirinks visa Europos karališkųjų asmenų grietinėlė. Iš artimų kaimynų dalyvaus Belgijos karalius Albertas II ir karalienė Paola, Nyderlandų karalienė Beatrix ir sosto įpėdinis Willemas-Alexanderis su žmona princese Maxima.

Taip pat atskrenda Norvegijos karalius Haraldas V ir karalienė Sonja, Lichtenšteino kunigaikštis Hansas-Adamas II su kunigaikštiene, Danijos karalienė Margrethe su princu konsortu Henriku, Švedijos karalienė Silvia ir net Maroko karaliaus Mohammedo VI žmona, princesė Lalla Salma.

Anglijos sostui atstovaus karalienės Elizabeth II trečiasis sūnus princas Edwardas su žmona Sophie, o Japonija atsiunčia sosto įpėdinį Naruhito. Dalyvaus virtinė ir kitų sosto įpėdinių bei princesių, tarp jų – Švedijos sosto įpėdinė princesė Victoria su vyru princu Danieliu, Hanoverio princesė Caroline ir Astūrijos bei Norvegijos princai bei princesės.

Scanpix nuotr./Princo Guillaume'o ir grafaitės Stephanie de Lannoy civilinė tuoktuvių ceremonija
„Scanpix“ nuotr./Princo Guillaume'o ir grafaitės Stephanie de Lannoy civilinė tuoktuvių ceremonija

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką