Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 7d. 18:19

M.Markle apkaltinta dėvėjusi „žmogžudžio“ princo dovanotus auskarus: „Jie nupirkti kruvinais pinigais“

Meghan Markle, Mohammedas bin Salmanas
„Scanpix“ / AP/ „Reuters“ nuotr. / Meghan Markle, Mohammedas bin Salmanas

Sasekso hercogienei pažerta kritikos dėl sprendimo pasigražinti neįprasta dovana – 500 tūkst. svarų sterlingų vertės auskarais, kuriuos jai padovanojo žurnalisto nužudymu kaltinamas Saudo Arabijos princas Mohammedas bin Salmanas.

Šeštadienį Sasekso hercogienė M.Markle buvo sukritikuota advokato Michaelo Eisnerio, kovojusio prieš žurnalistų persekiojimą Saudo Arabijoje, praneša „Daily Mail“.

Kaip pranešė vyras, hercogienė 2018-aisiais dėvėjo žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymu kaltinamo Saudo Arabijos princo Mohammedo bin Salmano dovanotus deimantinius auskarus, kurių vertė siekia 500 tūkst. svarų sterlingų.

M.Markle galėjo nesuvokti situacijos rimtumo?

M.Eisneris šiuo metu vadovauja Žmogaus teisių grupei, kurią likus trims mėnesiams iki mirties įkūrė žurnalistas J.Khashoggi. Vyro teigimu, M.Markle auskarai yra nupirkti už „kruvinus pinigus“.

Jis teigė nesuprantantis, kaip hercogienė galėjo nežinoti apie tai, kad princas yra susijęs su žmogžudyste, kai ji dėvėjo auskarus per valstybinę vakarienę, kurį įvyko prabėgus trims savaitėms nuo brutalaus vyro nužudymo.

„Scanpix“/AP nuotr./Meghan Markle
„Scanpix“/AP nuotr./Meghan Markle

„Šiuos auskarus už kruvinus pinigus nupirko ir padovanojo žmogžudys“, – sakė M.Eisneris, „Demokratijos dabar arabų pasauliui“ (Democracy for the Arab World Now) vadovas. „Ji neturėjo teisės jų dėvėti“, – sakė advokatas.

Prabangieji auskarai hercogienei buvo įteikti 2018-aisiais, kaip dovana vestuvių su princu Harry proga.

M.Markle jais primą sykį pasipuošė pirmąją vizito su vyru naktį Fidžyje 2018 m. spalio 23 d. – praėjus trims savaitėms po to, kai Stambule, Saudo Arabijos konsulate, buvo nužudytas ir vėliau gabalais sukapotas žurnalistas J.Khashoggi. Po šio įvykio Saudo Arabijos žiniasklaida mirgėjo pranešimais, siejančiais žurnalisto mirtį su vietos princu.

Praeitą savaitę hercogienės advokatai tikino, kad valstybinės vakarienės metu M.Markle nė nenutuokė apie tai, kad Saudo Arabijos princas yra siejamas su žurnalisto nužudymu. Kita vertus, portalo šaltiniai tvirtina, kad hercogienė apie situaciją buvo įspėta ir ignoravo patarimus nedėvėti šių papuošalų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./ Mohammedas bin Salmanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./ Mohammedas bin Salmanas

Tuo metu Kensingtono rūmų spaudos atstovai žiniasklaidai teigė, kad auskarai buvo „pasiskolinti“, tačiau nesakė, iš ko. Nors hercogienė laikėsi karališkosios šeimos gairių dėl dovanų priėmimo, „The Mail“ duomenimis, karališkoji šeima dėl M.Markle sprendimo liko nepatenkinta.

„Dovanų politikoje niekur nenurodoma, kad [auskarus] privalai dėvėti“, – sakė šaltinis.

Kol kas numanoma tik tiek, kad deimantiniai auskarai M.Markle buvo įteikti kaip vestuvinė dovana, Saudo Arabijos princui viešint Didžiojoje Britanijoje 2018-ųjų kovą.

Tiesa, teismo aprašai to tiksliai nerodo, dokumentuose teigiama, kad 2018 m. kovo 7 d. svečias iš Saudo Arabijos papietavo su karaliene ir princu Andrew Bekingemo rūmuose.

Nėra jokių duomenų, kad Mohammedas bin Salmanas būtų asmeniškai auskarus įteikęs kunigaikštienei ar su ja susitikęs. Manoma, kad auskarai buvo užregistruoti kaip dovana ir kad Meghan apie juos buvo informuota tik 2018 m. liepos mėn.

Tada jie galimai pateko į hercogienės papuošalų kolekciją, skirtą kelionei į Fidžį, Australiją ir Naująją Zelandiją.

Svarbu suprasti, kad kiekviena tokių vizitų detalė yra kruopščiai suplanuota dar mėnesiams prieš karališkosios šeimos atstovams išvykstant, suplanuojama net tai, kokius drabužius ir papuošalus kiekviename renginyje jie dėvės.

Auskarus siūlo paaukoti

Praėjusią savaitę M.Markle advokatai „The Times“ sakė, kad, nepaisant to, jog anksčiau buvo viešai kalbama apie „skolintus“ auskarus, visi svarbūs karališkosios šeimos darbuotojai žinojo, iš kur jie yra. Atstovai pridūrė, kad hercogienė tuo metu nebuvo girdėjusi gandų, jog Saudo Arabijos princas yra siejamas su žurnalisto žmogžudyste.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jamalas Khashoggi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jamalas Khashoggi

Antrą sykį hercogienė šiais auskarais pasigražino 2018-ųjų lapkričio 14 dieną, kai princas Charlesas šventė savo 70-ąjį gimtadienį. Kaip pranešama, princas buvo šokiruotas, kad žmonės nutuokė, iš kur šie auskarai.

J.Khashoggi, rašęs ir „Washington Post“, buvo nužudytas ir supjaustytas, kai jį Stambule užpuolė gauja. Prieš devynias dienas pasirodžiusioje CŽV ataskaitoje, paviešintoje JAV prezidento Joe Bideno, teigiama, kad žudiku pripažįstamas Mohammedas bin Salmanas.

Vida Press nuotr./Meghan Markle ir princas Harry
Vida Press nuotr./Meghan Markle ir princas Harry

Žmogaus teisių gynėjo M.Eisnerio teigimu, karališkajai šeimai yra ypač svarbu sekti pasaulio įvykius. Jis pridūrė likęs nustebintas to, kad M.Markle esą nežinojo apie M.bin Salmano įsitraukimą į žmogžudystę, nors prieš dvejus metus buvo nufotografuota su Saudo Arabijos žmogaus teisių aktyvistais, kurie agitavo už moterų teises.

Advokatas teigė, kad hercogienė šioje sudėtingoje situacijoje galėtų auskarus paaukoti už žmogaus teises agitavusioms aukoms, nors ir šį sprendimą turėtų patvirtinti karališkoji šeima.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką