Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 15d. 10:45

Mattas Damonas ir Christianas Bale'as pristato tikrą konkurencijos ir draugystės istoriją

Mattas Damonas ir Christianas Bale'as
Filmo kūrėjų nuotr. / Mattas Damonas ir Christianas Bale'as

Praeito amžiaus šeštojo dešimtmečio pradžioje automobilių gamintojas „Ford“ galėjo pasiūlyti savo klientams beveik viską, ko galima būtų panorėti, išskyrus nebent jaudulį. Tuomet „Ford“ automobilio turėjimas nebuvo nieko seksualaus. Taigi, norėdami pritraukti jaunesnius klientus, „Ford“ vadovai bandė nusipirkti ne ką kita, o seksualiausią kompaniją: „Ferrari“.

Tais laikais, kaip ir dabar, „Ferrari“ gamino greičiausius ir gražiausius automobilius visoje planetoje, todėl 1963-aisiais metais „Ford Motor Company“ buvo pasirengusi išrašyti čekį siekdama įsigyti Italijos superautomobilių gamintoją. Galų gale Enzo Ferrari italų kalba pasakė tai, kas užėmė daug skiemenų, bet galiausiai galėjo būti išversta kaip „Ne!“.

Generalinis „Ford“ direktorius Henris Fordas Antrasis buvo pažemintas ir taip įtūžo, jog nusprendė sukurti superautomobilį, galintį įveikti „Ferrari“ jų pačių teritorijoje – 24 valandų Le Mano lenktynėse.

„Ford“ išleido begales nesuskaičiuojamų milijonų, bet nesėkmingai, nes pralaimėjo 1964-ųjų bei 1965-ųjų metų lenktynes. Taigi jie nusprendė pamėginti tai padaryti paskutinį kartą – kas tapo tikra konkurencijos istorija.

O dabar visi šie įvykiai buvo perkelti į veiksmo filmą „Le Manas’66. Plento karaliai“ (orig. „Ford vs. Ferrari“). Aktorius Christianas Bale'as sėdi prie vairo kaip legendinis vairuotojas Kenas Milesas, o Mattas Damonas vaidina automobilių kūrėją, kuris buvo pasamdytas nugalėti „Ferrari“, amerikietį Karolą Šelbį.

Šelbis iki šiol geriausiai žinomas dėl jo vardu pavadintų automobilių, pavyzdžiui, „Shelby Cobra“. Jis mirė 2012-aisiais metais, tačiau jo vardas automobilių sporto pasaulyje vis dar garsus. Karolo Šelbio galvoje, geras automobilis buvo nieko vertas be tinkamo vairuotojo, o teisingiausias pasirinkimas, jo manymu, plius kurį jis pažinojo, buvo britas Kenas Milesas.

Milesas, kuris ne tik vairavo sportinius automobilius, bet ir padėjo juos konstruoti, kartu su Šelbio pagalba tapo idealiai suderintu nepralenkiamo greičio ginklu. Ir atrodo, kad aktoriai, kurie niekada anksčiau nedirbo kartu, puikiai atvaizdavo šios draugystės ypatingą chemiją.

Filmo anonsas:

VIDEO: Le Manas'66. Plento karaliai | Kinuose nuo lapkričio 15d. | Oficialus anonsas [HD] | 2019

Abu vaikinai per daugelį metų sulaukė didelio „Oskarų“ dėmesio, o praėjusiais metais Christianas Bale'as net pelnė geriausio aktoriaus apdovanojimą už neįtikėtinai artimą JAV viceprezidento Diko Čeino įkūnijimą filme „Viceprezidentas“ (orig. „Vice“). Vos tik baigęs filmuotis sunkiasvorio amerikiečio vaidmenyje, aktorius Christian Bale, kuris iš tikrųjų yra britas ir liesas, vėl turėjo tapti britu ir lieknu.

Viename interviu Mattas Damonas sakė: „Aš praleidau puikų laiką stebėdamas jį. Jis turi neįtikėtiną, tarsi vienuolio, discipliną. Jis sugebėjo iš Diko Čeinio tapti lieknu lenktynininku, žinoma, todėl turėjo numesti 30 kilogramų.“

„Na, juk kažkaip turėjau tilpti į mašiną!“ – juokaudamas atrėžė į kolegos aktoriaus repliką Christianas Bale'as.

„Bet buvo ir taip, kad esi pasiruošęs filmavimo aikštelėje, bet staiga suskamba Christiano padėjėjo telefonas ir jis pasako, kad tai jo [Christiano Bale'o] kardiologas ir jis privalo atsiliepti. Taip, jau geriau atsiliepk į tą skambutį – dar nebaigėme filmuoti“, – taip pat juokaudamas atsakė M.Damonas.

Net širdis gali sustoti – filme iš tikrųjų atsiranda jausmas, kad esate kartu su lenktynininku jo automobilyje. Taip pat lengva suprasti, koks pavojingas gali būti automobilių sportas, kai vairuotojai rizikuoja iki kritinio momento, skiriančio pergalę nuo nelaimės.

„Na, tai graži istorija“, – sako M.Damonas.

„Ir tikiuosi, kad tai taps proga visiems susiburti tamsiame kino teatre ir pamatyti istoriją apie draugystę. Tai graži istorija apie tikrą konkurenciją ir draugystę, kurią norėjome parodyti pasauliui.“

Galima sakyti, kad veiksmo filmas „Le Manas’66. Plento karaliai“ iš tikrųjų net nėra susijęs su automobilių lenktynėmis, tai pasakojimas apie išradingumą, komandinį darbą ir atkaklumą – dalykus, dėl kurių kiekvienas gali pamilti pagrindinius istorijos herojus.

Veiksmo filmas „Le Manas’66. Plento karaliai“ kinuose nuo lapkričio 15 d.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką