Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 12d. 13:04

10 Mildos Govedaitės įžvalgų apie „Oskarų“ ceremoniją: kas šiemet nustebino labiausiai?

Charlize Theron
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Charlize Theron

Jau keletą metų su draugais namuose tiesiogiai stebime svarbiausią metų renginį Holivude – JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimus. Kino rinkai „Oskarų“ šventė svarbi tiek, kiek olimpiada svarbi sportininkams. 

Susirinkę naktį iš sekmadienio į pirmadienį nevaidiname rimtuolių ir stebėjimą pradedame žiūrėdami raudonojo kilimo transliaciją. Moteriškoji žiūrovų dalis garsiai spėlioja: kokio dizainerio suknelės žengia ant raudono kilimo. Kad ir kaip absurdiškai tai beskambėtų, visa ši informacija taip pat svarbi kino verslo industrijai.

Tarkim, šiais metais diskutavome, kokia gi bus aktorės Charlize Theron suknelės spalva. Kad ji atvyks apsirengusi „Dior“ dizaino namų suknele, kaip ir visiems buvo aišku. Turint tokį milijoninę ilgametę sutartį su „Dior“, „Oskarų“ šventėje apsirengti kito dizainerio namų suknele jai kainuotų labai daug.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Charlize Theron
AFP/„Scanpix“ nuotr./Charlize Theron

Aš pati įtariai žiūriu į žmones, kurių domėjimasis šia švente apsiriboja laimėjimų statistika.

Prisiminkime, kad po „SAG“ apdovanojimų visa spauda mirgėjo pranešimais apie Jennifer Aniston ir Brado Pitto apsikabinimą užkulisiuose, pamirštant kitų laimėtojų pavardes.

Todėl, jei domitės ne tik statistika, bet ir įdomesniais „užkadriniais“ įvykiais, šiais metais atrinkau 10 dalykų, kurie pasirodė įdomūs ir buvo plačiai aptarinėjami po įvykusios ceremonijos:

1. Leonardas DiCaprio į ceremoniją atsivedė savo merginą!

Holivudo numylėtinis ir džentelmenų džentelmenas L.DiCaprio po 15 metų pertraukos į apdovanojimų ceremoniją atvyko su širdies drauge Camila Morrone. Nors kartu ir nepozavo ant raudono kilimo, tačiau apdovanojimų metu sėdėjo šalia. Jei ką nors girdėjote ar esate skaitę, kokio kalibro yra šis klasiškiausias Holivudo mergišius, toks jo žingsnis maloniai nustebino visą geltonąją spaudą.

Žiniasklaida šią poziciją „ateiti su antra puse“ priėmė kaip svarbų santykių pareiškimą. Paskutinį kartą jis „Oskarų“ renginyje su savo antrąja puse pasirodė 2005 metais, pozuodamas su tuometine mylimąja Gisele Bundchen. O per tiek metų damų būta išties nemažai.

Ore sklando pašiepiantis juokutis apie tai, kad Leo pirmasis metų pabaigoje gauna žurnalo „Sports Illustrated“ kalendorių ir taip išsirenka naują merginą. Tad, kalbant Holivudo terminais, Leonardui atsivesti merginą į svarbiausią metų renginį yra pats tyriausias meilės įrodymas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Leonardo DiCaprio ir Camila Morrone „Oskaruose“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Leonardo DiCaprio ir Camila Morrone „Oskaruose“

2. Bradas Pittas prisiminė padėkoti savo vaikams

Antraplanio aktoriaus kategorijoje laimėjęs Bradas Pittas atsiimdamas „Oskaro“ statulėlę pirmą kartą per visą šio sezono apdovanojimų maratoną padėką skyrė ir savo šešiems vaikams. Per kitas ceremonijas jis specialiai neminėdavo savo šeimos ir vaikų, toks motyvas buvo suprastas kaip viešųjų ryšių sprendimas. Žiniasklaida tai suprato kaip norą apsaugoti savo vaikus nuo bereikalingo viešinimo.

Tačiau kino akademijos apdovanojimai yra svarbiausias momentas jo karjeroje, tad smagu, kad būtent šį laimėjimą jis paskyrė jiems, taip parodydamas, kad išlaikė svarbiausią padėką iki kulminacinio momento. Pažodžiui išvertus, jis padėkojo savo vaikams, kad šie nuspalvina viską, ką jis gyvenime bedarytų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Bradas Pittas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Bradas Pittas

3. Transliacijos reitingai – ne kažką

Šių metų kino akademijos apdovanojimų TV reitingai buvo prasčiausi per visą transliacijų laikotarpį. Renginį per ABC kanalą stebėjo „tik“ 23,6 milijonai žiūrovų. Tam, matyt, įtakos turėjo ir jau antrus metus vykstanti ceremonija be oficialaus vedėjo. Įdomu, ar akademija toliau tęs šį eksperimentinį renginio be vedėjo būdą, nes skaičiai rodo, kad pakeitimai yra būtini, norint išlaikyti prestižinio renginio statusą. Matyt, reikės paprašyti Ellen DeGeneres, kad grįžtų prie vedėjos vairo.

4. Koks čia filmas „Parazitas“?

Intrigos į ceremoniją įmetė korėjietiško filmo „Parazitas“ pergalė svarbiausiose nominacijose. Lažybų kontorose šio filmo laimėjimas „geriausio filmo kategorijoje“ buvo lygus koeficientui 1:10. Žiūrint iš viešųjų ryšių pusės, azijietiško kino triumfas JAV kino akademijos apdovanojimuose yra išskirtinai naudingas visai industrijai.

Vida Press nuotr./Filmo „Parazitas“ kūrėjai
Vida Press nuotr./Filmo „Parazitas“ kūrėjai

Žiniasklaida teigiamai aprašo šį laimėjimą. Pozityvi informacija ir spaudos pranešimai išties reikalingi akademijai šiuo metu. Kitaip sakant, visi laimingi ir patenkinti tokia apdovanojimų baigtimi (išskyrus režisierių Samą Mendesą ir filmo „1917“ prodiuserius, kurie tikrai tikėjosi daugiau laimėjimų šių metų apdovanojimuose). Beje, filmą „Parazitas“ galėsime visi kartu Lietuvoje pamatyti jau festivalyje „Kino pavasaris“. Kitų oficialių būdų jo pasižiūrėti Lietuvoje nebus. Ir visi tie, kurie jau matėt šį filmą, prisipažinkit, kaip tai padarėte! Ar tik kartais neplaukėte į piratų įlanką?

5. Burokėlių ir grybų vakarienė

Šiais metais akademijos apdovanojimų nominantų vakarienė, kuri vyksta dar prieš oficialią ceremoniją, buvo išskirtinai veganiška. Svečiai ragavo veganiškų sūrių, grybų ir burokėlių patiekalų. Prie to stipriai prisidėjo (jau dabar) „Oskaro“ laimėtojas aktorius Joaquinas Phoenixas, kuris ir inicijavo diskusiją, kad ceremonijų šventes reikia organizuoti atsisakant gyvūninės kilmės produktų, ypač raudonos mėsos.

Visgi, šie renginiai gali ir turi transliuoti svarbią socialinę žinią. Geriausia jei tai būtų pozityvi žinia. Veganiškas meniu per šventes tą puikiai atliko. Toks jausmas, kad akademija kabinasi už visko, kas tik garantuotų jiems teigiamos sklaidos žiniasklaidoje.

„Scanpix“ nuotr./Joaquinas Phoenixas
„Scanpix“ nuotr./Joaquinas Phoenixas

6. Pakviesk mamą į šventę

Kiekvienais metais vienas kitas svečias į ceremoniją atsivesdavo savo mamą. Ir tai jau būdavo įvykis, vertas aptarinėjimo. Šiais metais tai jau tapo savotiška tendencija. Kaip niekad daug mamų dalyvavo savo vaikų talentų apdovanojimų šventėje, dar kitaip vadinamoje „Oskarais“.

Kaip niekad daug mamų dalyvavo savo vaikų talentų apdovanojimų šventėje.

7. „Tai negi eisiu vėl su ta pačia suknia?“

Socialinę žinią apie atsakingą vartojimą šiais metais parodė net keli svečiai, tiek ceremonijos metu, tiek oficialiuose vakarėliuose. Pagrindinės nominacijos pranešėja ir politinė aktyvistė Jane Fonda ceremonijoje dėvėjo suknelę, kurią jau buvo dėvėjusi Kanų kino festivalyje prieš 6 metus.

Aktorė Elizabeth Banks oficialiame „Vanity Fair“ apdovanojimų vakarėlyje dėvėjo tą pačią suknią, kuria jau puošėsi 2004 metais tame pačiame renginyje. Geriausio aktoriaus prizą laimėjęs J.Phoenixas visą ceremonijų laikotarpį puošėsi tuo pačiu dizainerės Stellos McCartney kostiumu. Tam tikra pozicija kaip ir buvo parodyta, todėl bus įdomu stebėti, iki ko tai išaugs kitų metų apdovanojimuose.

Vida Press nuotr./Jane Fonda ir Elizabeth Banks
Vida Press nuotr./Jane Fonda ir Elizabeth Banks

8. Kaip žinoti, kieno ši statulėlė?

Per oficialią gubernatoriaus vakarienę, kuri vyksta po ceremonijos, laimėtojai atsineša „Oskarų“ statulėles ir jos viešai, dalyvaujant spaudos atstovams, yra „išgraviruojamos“. Tai viena svarbiausių vakarėlio procedūrų, mat statulėlės įteikiamos „plikos“, kad būtų išlaikytas laimėtojų konfidencialumas.

Tačiau tiesa ta, jog jų niekas vietoje negraviruoja, o laimėtojo lentelė būna tiesiog prisukama prie apdovanojimo. Nepanaudotos nominantų lentelės jas išlydint yra sunaikinamos.

9. Šių metų nominantų „gift bag“ vertė yra 225 tūkst. dolerių. Rasite ir kruizą po Antarktidą.

Kiekvienais metais laimėtojai iš rinkodaros įmonės „Distinctive Assets“ gauna vadinamąjį „dovanų paketą“. Šiais metais vieno krepšelio vertė buvo virš 225 tūkst. dolerių. Paketo turinys įvairus. Pradedant dirbtinėmis natūralaus plauko blakstienomis baigiant 12 dienų 80 tūkst. vertės kruizu aplink Antarktidą.

Dovanų pakete yra virš 70 vnt. įvairiausių dovanų ir paslaugų. Kiekvienais metais būna žvaigždžių, kurios šio paketo atsisako (pernai tą padarė aktorė Glenn Close). Šiais metais tokių „akibrokštų“ nenutiko – visi dovanas priėmė draugiškai. Tačiau piktdžiugiškai nepavydėkime.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Oskarų“ ceremonijoje – šaukštas deguto: pagerbiant mirusius aktorius Luke'as Perry liko nepaminėtas

Dažnai neminima, kad JAV mokesčių inspekcija (IRS) yra didžiausi laimėtojai tą vakarą. Nes nuo kiekvieno iš 24 tokių paketų, mokesčių inspekcija atsiriekia ir savo dalį. Tad laimėtojai priėmę tokį dovanų paketą ir norėdami juo pasinaudoti privalo susimokėti ir pajamų mokestį iš savo asmeninės kišenės.

Privalo susimokėti ir pajamų mokestį iš savo asmeninės kišenės.

10. Ką daryti, jei nepatenki į „Oskarų“ renginį?

Niekas nesiginčys, kad žengti raudonu kilimu „Oskarų“ šventėje yra prestižo reikalas. Tačiau ką daro tokios žvaigždės kaip Kardashianų šeima, būdama popkultūros elitas, tačiau negavusi pakvietimo į pačią šventę?

AFP/„Scanpix“ nuotr./Eltonas Johnas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Eltonas Johnas

Holivude paraleliai vyksta ir kitas svarbus renginys – dainininko Eltono Johno ceremonijos stebėjimo vakarėlis. Raudonas kilimas vyksta ir ten, svečiai puošiasi tiek pat atsakingai, kiek ir į „Oskarus“. Šiais metais šis vakarėlis buvo ypatingas, nes E.Johnas pats laimėjo „Oskarą“ už geriausią dainą!

TAIP PAT SKAITYKITE: Po „Oskarų“ – trankios garsenybių dūzgės: tarp svečių šėlo ir ekstravagantiškoji Kim Kardashian

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką