Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mirė elektros šoko prietaiso išradėjas

Kosminių technologijų kūrėjas Jackas Coveris, kuris taip pat išrado prieštaringai vertinamą, tačiau mūsų laikais policijos plačiai naudojamą elektros šoko prietaisą, mirė pietinėje Kalifornijoje, sulaukęs 88 metų, šeštadienį pranešė šiuos ginklus gaminanti kompanija.
Žvakutė
Žvakutė / Photos.com
Temos: 1 RT

J.Coveris sirgo Alzheimerio liga ir mirė šeštadienį nuo plaučių uždegimo globos namuose Mišen Vjeche.

Elektros šoko prietaisai naudojami agresyviems viešosios tvarkos pažeidėjams tramdyti. Šio ginklo šalininkai sako, kad jis padeda sumažinti smurtą, tačiau kritikai nurodo, jog elektros šokas kai kuriais atvejais gali nužudyti žmogų.

„Jackas buvo vienas įtakingiausių naujausiųjų laikų išradėjų, kurie paveikė šimtų tūkstančių teisėsaugos pareigūnų, piliečių ir netgi įtariamų nusikaltėlių gyvenimą“, – sakė Rickas Smithas, kompanijos „Taser International“ įkūrėjas ir direktorius.

„Jacko svajonė sumažinti smurtą pasitelkiant „Taser“ (elektros šoko) technologiją buvo suvokta jau tada, kai jis išrado pirmąjį originalų "Taser ECD“ (elektros šoko prietaisą), – pridūrė jis. – Kai buvo kuriama „Taser International“, Jackas buvo mūsų vyriausias mokslo darbuotojas. Jo labai pasigesime."

Branduolinė fizikos studijas baigęs J.Coveris beveik visą darbingą gyvenimą susiejo su aviacijos ir kosmoso technologijomis bei gynybos pramone, nurodoma „Taser International“ pranešime.

Ten pat sakoma, kad jis buvo kompanijos „North American Aviation“, kuri vėliau susijungė su koncernu „Rockwell International“, vyriausiasis mokslo darbuotojas ir padėjo savo firmai tapti viena svarbiausių NASA užsakymų vykdytojų.

Pasak dienraščio „The Los Angeles Times“, anksčiau J.Coveris yra išradęs balsu valdomą elektros jungiklį ir elektrinį dantų šepetėlį, tačiau sėkmingiausiu jo kūriniu laikomas elektros šoko prietaisas.

Pasak kompanijos, šį ginklą išradėjas pradėjo kurti praeito amžiaus 7-ame dešimtmetyje, atkreipęs dėmesį į smarkiai pagausėjusius lėktuvų pagrobimus. Jis norėjo aprūpinti skrydžių saugumo pareigūnus priemone, kuri padėtų sutramdyti galimus lėktuvų pagrobėjus nerizikuodami peršauti lėktuvo fiuzeliažą.

Šiuo metu elektros šoko prietaisus pasaulyje naudoja daugiau nei 13 000 karinių ir teisėsaugos tarnybų, taip pat Los Andželo policijos departamentas, rašo „The Los Angeles Times“.

Tačiau kritikai teigia, kad dėl šio prietaiso panaudojimo pastaraisiais metais mirė daugybė žmonių, taip pat du pernai žuvę Orindžo apygardos kalėjimo kaliniai, nurodo dienraštis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius