Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 28, 16:35

Mirė seniausia pasaulio moterimi laikyta Francisca Susano

Filipiniečiai išgyvena skaudžią netektį – mirė seniausia pasaulio moterimi laikyta Francisca Susano. Senolei buvo 124-eri metai.
Francisca Susano
Francisca Susano / Socialinių tinklų nuotr.

Francisca Susano, dar žinoma kaip Lola Iska, mirė šį pirmadienį. Tikima, kad 124 metų moteris buvo ne tik seniausias žmogus Filipinuose, bet ir visame pasaulyje, rašo people.com.

Apie vietinės gyventojos mirtį pranešė Kabankalano miesto, esančio Negros Occidental provincijoje, valdžios atstovai. Liūdna žinia jie pasidalijo oficialiame miesto valdžios puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.

„Su liūdesiu širdyje priėmėme žinią, kad lapkričio 22 d. mirė mūsų mylimoji Lola Francisca Susano.

Lola Iska yra laikoma seniausiu Negros Occidental provincijos ir Filipinų žmogumi. Oficialus jos pareiškimas dėl seniausio pasaulio žmogaus, sulaukusio 124 metų, statuso yra patvirtintas Gineso rekordų knygos.

Visi Kabankalano miesto žmonės užjaučia Lolos Iskos šeimą netekties laikotarpiu ir meldžiasi kartu su ja. Lola Iska visada išliks mūsų įkvėpėja ir pasididžiavimas“, – rašė valdžios pareigūnai.

Franciscos Susano mirties priežastis šiuo metu tiriama, CNN Philippines sakė miesto viešosios informacijos pareigūnas J.C.Gonzalesas. Anksčiau šią savaitę buvo pranešta, kad šimtametei bus atliktas COVID-19 testas, nors Susano nepasižymėjo jokiais simptomais, pranešančiais apie artėjančią mirtį.

Socialinių tinklų nuotr./Francisca Susano
Socialinių tinklų nuotr./Francisca Susano

F.Susano arba Lola Iska gimė 1897 m. rugsėjo 11 d. Buvo manoma, kad Lola yra vienintelis gyvas žmogus, gimęs dar XIX amžiuje, nors Gineso rekordų knyga dar rugsėjį nebuvo patvirtinusi fakto dėl moters amžiaus ir jį tikrino.

Pasak „Metro UK“, F.Susano savo ilgą gyvenimą skyrė daugiausiai augalinei mitybai ir susilaikė nuo alkoholio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką