Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 18d. 10:14

Naujasis režisieriaus Paolo Sorrentino filmas „Silvio“ tęs „Jaunojo popiežiaus“ provokaciją

Toni Servillo filme „Silvio“
Gianni Fiorito nuotr. / Toni Servillo filme „Silvio“

„Silvio Berlusconi yra itališkumo archetipas ir per jį aš galiu papasakoti italų istoriją“, – sako italų kino režisierius Paolo Sorrentino naujausiame savo filme „Silvio“ pasakodamas apie skandalingąjį politiką, jo santykius su artimaisiais, valdžios troškimą ir nesibaigiančius vakarėlius.

Serialo „Jaunasis popiežius“ ir filmų „Jaunystė“ bei „Didis grožis“ režisieriaus naujas kūrinys Lietuvos kino teatrus pasieks sausio 4 d.

Apie žmogiškas silpnybes

Milijardierius, žiniasklaidos magnatas ir ilgametis „A. C. Milan“ futbolo klubo savininkas Silvio Berlusconi yra ilgiausiai po karo ministro pirmininko pareigas ėjęs politikas, 2011 metais dėl sukeltos krizės atstatydintas iš pareigų. Visiems Silvio iki šių dienų geriau žinomas dėl savo potraukio gražioms moterims ir pagarsėjusių „bunga bunga“ vakarėlių savo vilose.

Visgi filmas „Silvio“ – ne apie politiką, nors ir vaizduoja 2006–2010 metų periodą, tarp Silvio Berslusconi antrosios ir trečiosios premjero kadencijos. Didelių ambicijų ir prabangių orgijų fone, Silvio Berlusconi vaizduojamas kaip sudėtinga asmenybė, ypač per jo santuokos su antrąja žmona Veronica Lario griūties liniją.

Gianni Fiorito nuotr./Toni Servillo filme „Silvio“
Gianni Fiorito nuotr./Toni Servillo filme „Silvio“

„Silvio“ yra nei už, nei prieš Berlusconi, – sako režisierius. – Tai švelnus žvilgsnis į seno žmogaus silpnybes.“

Malonumo aspektas

Silvio Berlusconi filme vaidina ilgametis Paolo Sorrentino bendrakeleivis Toni Servillo, kartu su režisieriumi dirbęs „Oskarą“ pelniusiame filme „Didis grožis“.

Gianni Fiorito nuotr./Filmas „Silvio“
Gianni Fiorito nuotr./Filmas „Silvio“

Toronto kino festivalyje duodamas interviu „Variety“ žurnalui, aktorius kalbėjo apie „Silvio“ norimą perteikti atmosferą: „Malonumo aspektas turi labai stiprią simbolinę prasmę filme. Tiek šiame filme, tiek gyvenime, Berlusconi į politikos pasaulį atvedė reginį, artimą pramogų pasauliui. Tam tikra prasme žmonės rinkosi ne kandidatą, o buvo suvilioti jo apgaulės meistryste. Šiame filme kūno reprezentacija tampa paviršutiniško tokių politikų malonumo simboliu Berlusconi gyvas paviršutiniškumu: nelįsk per giliai, nežiūrėk per arti ir visi gerai praleis laiką.“

Ambicijomis ir vakarėliais pulsuojančio naujausio Paolo Sorrentino filmo „Silvio“ išankstinė premjera – jau šį ketvirtadienį, gruodžio 20 d. „Forum Cinemas Vingis“. Lietuvos kino teatrus filmas pasieks iškart po Naujųjų metų, sausio 4 d.

VIDEO: Filmo „Silvio“ anonsas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką