Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 03, 20:53

„NY Times“: Nemirtingasis „Krikštatėvis“ – F.F.Coppola su juo dar neatsisveikina

Po 50 metų Francis Fordas Coppola vis dar neatsisveikina su savo kūriniu „Krikštatėvis“ – dar liko nebaigtų reikalų.
Kadras iš filmo „Krikštatėvis“ Tik prenumeratoriams
Kadras iš filmo „Krikštatėvis“ / „Scanpix“ nuotr.

F.F.Coppola su šiuo tuo kriminaliniu epu užėmė tvirtą vietą kino pasaulyje – juosta laimėjo tris Akademijos apdovanojimus, įskaitant prizą geriausiam filmui, o studija „Paramount Pictures“ uždirbo milijonus dolerių ir darė įtakos kinui gerą pusšimtį metų.

Bet laikai pasikeitė – šiandien viskas kitaip. Vis dėlto „Krikštatėvis“ sensta oriai – kaip patenkintas donas, patogiai įsitaisęs savo sode.

Siekdami išsaugoti „Krikštatėvį“ ateities kartoms, „Paramount“, F.F.Coppola ir jo kolegos iš „American Zoetrope“ dar prieš 15 metų pradėjo bendradarbiauti kurdami pataisytas ir restauruotas filmo versijas – tuo metu projektas vadintas „The Coppola Restoration“.

Dabar, minint 1972 metų kovo 15 dieną Niujorke pirmą kartą parodyto „Krikštatėvio“ 50-metį, F.F.Coppola ir šios studijos pristato naują restauruoto filmo versiją.

Šis naujausias leidimas buvo sukurtas naudojant išlikusius aukštesnės kokybės filmo šaltinius ir patobulintas skaitmenines technologijas – iš viso komanda praleido apie 4000 valandų šalindama dėmes, taisydama plyšimus ir kitus trūkumus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką