Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 27d. 10:38

„NY Times“: Siekiant autentiškumo, filmuose dažnai šaudoma iš tikrų ginklų

Alecas Baldwinas filme „Pixie“ Tik prenumeratoriams
Vida Press nuotr. / Alecas Baldwinas filme „Pixie“
Praeitą savaitę Holivudą šokiravo žinia apie filmo aikštelėje Naujojoje Meksikoje Aleco Baldwino rankose iššovusį ginklą, naudotą kaip rekvizitą, kuris pražudė kinematografę ir sužeidė režisierių. Pasirodo, iš tikrų ginklų filmuojant kino juostas šaudoma gan dažnai, bet jų sukeltų traumų pasitaiko labai retai. Taip yra dėl to, nes aikštelėse naudojamiems šautuvams ir jais besinaudojantiems asmenims galioja labai griežtos taisyklės.

Ginklus atidžiai prižiūri ginklininkai, dar vadinami „ginklų meistrais“, turintys įvairius tik jiems išduotus leidimus. Pavyzdžiui, kai kuriose valstijose, be standartinės ginklo licencijos, būtina turėti ir pramoginiams tikslams skirto šautuvo leidimą. Filmo kūrybinė grupė iš anksto turi būti susipažinusi su ginklų saugumu. Jų niekada negalima nutaikyti į kitą žmogų, ypač per repeticijas, bet net ir filmavimų metu, kai kameros triukais siekiama kompensuoti bet kokius netikslumus bendrame vaizde. Jei būtina, operatoriui ir kitiems komandos nariams apsaugoti turi būti naudojamas specialus stiklas.

Ir jokių tikrų šovinių. Niekada.

„Tikėtina, pažeistas protokolas, – sakė Danielis Leonardas, kino mokyklos Chapman universiteto Kalifornijoje dekanas, kurio specializacija – procedūros filmų aikštelėse. – Sužinosime įvykio detales, bet industrijoje laikomasi specifinių gairių, kurios padeda išvengti panašių įvykių.“

Filmų aikštelėse naudojami įvairūs ginklai. Kai kurie rekvizitai – guminiai (scenose, kai aktorius yra toli nuo kameros), kiti – vadinami „airsoft“, šaudantys plastikiniais šratais. Bet labai dažnai, deja, filmuose naudojami tikri ginklai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:42
06:13
24:15

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką