Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 19, 16:44

O.Zelenska mini Vyšyvankos dieną: pasipuošė ypatingu ukrainietišku drabužiu

Gegužės 19-ąją minima Vyšyvankos – tradicinių ukrainietiškų siuvinėtų marškinių – diena. Šia proga pirmoji Ukrainos ponia Olena Zelenska savo paskyroje instagrame paviešino nuotrauką, kuriai pozuoja pasipuošusi stilinga baltos ir mėlynos spalvos vyšivanka.
Olena Zelenska
Olena Zelenska / Scanpix ir Instagram nuotr.

Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska – svarbi figūra karo siaubiamoje šalyje. Už tėvynę ji kovoja pasakodama pasauliui, kad Ukrainoje vyksta karas, kuriame nuolat žūsta tūkstančiai suaugusiųjų ir vaikų. Ji ragina žmones netylėti ir nenustoti jų remti.

Savo socialiniuose tinkluose ji nuolat dalijasi vaizdais iš karo lauko, svarbių susitikimų ir renginių. Vyšyvankos dieną ji pasidalijo portretu, kuriame dėvi baltos ir mėlynos spalvos tradicinį drabužį. Nuotrauką lydėjo vyšyvankos reikšmę nusakantis įrašas.

„Kažkas ją, stebuklingai išlikusią, ištrauks iš apgriuvusio namo spintos. Kažkas jos neteko kartu su namais. Kažkas jos ieškos kitoje šalyje, į kurią išvijo karas. Kas nors ja puošis gimtajame mieste, kur pagaliau baigėsi apšaudymai. Kažkas, rizikuodamas savo gyvybe, ją apsivilks okupacijoje. Na, o kas nors tai darys pirmą kartą, nes tik dabar pajuto tokį poreikį.

Ukrainiečiai šią dieną švenčia jau daug metų, tačiau karas jai suteikė naują reikšmę. Galbūt pirmą kartą taip stipriai jaučiame garsiojo posakio apie „išsiuvinėtą tautos kodą“ prasmę.

Pirmą kartą jis – toks asmeniškas ir jautrus. Pirmą kartą jis reiškia mūsų baisius praradimus ir privalomą pergalę prieš priešą bei sielvartą.

Su Vyšyvankos diena, draugai!“ – rašė Olena Zelenska.

Žmonės.lt primena, kad prieš porą dienų Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmą kartą nuo karo pradžios viešumoje pasirodė su žmona Olena. Pora kartu atvyko į pirmojo šalies prezidento Leonido Kravčiuko laidotuves, vykusias Kyjive. Į laidotuves kartu atvykę Zelenskiai atrodė ramūs, tačiau nuovargį nuslėpti buvo sunku.

Daugeliui pro akis nepraslydo tai, kad greta V.Zelenskio atiduoti pagarbos pirmajam šalies prezidentui L.Kravčiukui ėjusios Olenos Zelenskos pirštai buvo sugniaužti į kumštį. Atrodė, kad pirmoji šalies ponia po tris mėnesius trukusio išsiskyrimo bandė atsispirti norui laikyti mylimą vyrą už rankos.

Dar prieš mėnesį Olena Zelenska atviravo, kad su mylimu vyru nuo karo pradžios kalbėjosi tik telefonu, nes bijojo, kad kartu su juo būdami Kyjive, ji ir du jos vaikai gali būti nužudyti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką