Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Oskarų“ apdovanotas ir Obamų prodiusuotas filmas. Kodėl renginio metu cituojamas „Komunizmo manifestas“?

Sekmadienį įvykę 92-ieji Akademijos apdovanojimai, arba kitaip „Oskarai“, greičiausiai pradžiugino ne vieną žiūrovą ir užtikrino istorinių momentų kino bendruomenėje.
92-ųjų „Oskarų“ apdovanojimų akimirkos
92-ųjų „Oskarų“ apdovanojimų akimirkos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nors vienas labiausiai apkalbamų laimėjimų yra „Parasite“ (pirmas filmas ne anglų kalba gavęs geriausio filmo apdovanojimą), naujienų ir pirmų kartų – tiek „Oskarams“, tiek kūrėjams – netrūko. Vienas jų – statulėlė už geriausią dokumentinį filmą „American Factory“ kūrėjams.

Tai pirmas filmas, kurį išleido Baracko ir Michelle Obamų prodiuserinė įmonė „Higher Ground Production“. Galima tik pasveikinti šią 2018 metais įkurtą įmonę su tokiu puikiu debiutu. Galbūt B.Obama ateityje bus prisimenamas ne tik kai buvęs prezidentas?

„Higher Ground Production“ yra sudariusi ilgametę sutartį kurti ir teikti filmus „Netflix“, o „American Factory“ buvo pirmasis filmas pateiktas rodyti šioje platformoje.

B.Obama teigia, jog kartu su M.Obama prodiuserinę įmonę įkūrė siekdami istorijų pasakojimo galios. Įkvepiantys projektai turėtų atspindėti buvusios pirmosios poros vertybes ir kalbėti apie įvairias temas – rasę, civilines teises, klases, demokratiją ir t.t.

„American Factory“ pasakoja apie 2008 metais dėl recesijos atleistų automobilių gamyklos darbininkų gyvenimus ir naujos kinų bendrovės, įsikuriančios toje pačioje gamykloje po šešerių metų darbo, peripetijas. Tai yra filmas apie darbininkų klasę, proletariatą ir jų kasdienybę bei gyvenimą.

Panašu, jog buvusiam JAV prezidentui komunistinis prieskonis režisierės kalboje, kuri siejama ir su jo valdoma kompanija, neužkliuvo.

Su filmo tematika siejosi ir režisierės kalba priimant apdovanojimą. Julia Reichter išreiškė palaikymą viduriniosios klasės žmonės ir kalbėdama apie viltis ateičiai citavo Karlo Marxo ir Friedricho Engelso „Komunistų manifestą“: „Mūsų dienomis, dirbantiems žmonėms darosi vis sunkiau ir sunkiau, ir mes tikime, kad reikalai pasitaisys, kai pasaulio darbininkai susivienys.“

Panašu, jog buvusiam JAV prezidentui komunistinis prieskonis režisierės kalboje, kuri siejama ir su jo valdoma kompanija, neužkliuvo. B.Obama gyrė kūrybinę komandą ir režisierius Julią bei Steveną Bognarus džiaugdamasis, jog jie sugebėjo papasakoti tokią sudėtingą ir jautrią istoriją apie ekonominių pasikeitimų pasekmes ir sąveiką su žmogumi.

Verta paminėti, jog „Higher Ground Production“ prie filmo kūrimo neprisidėjo. Įmonė įsigijo šį kūrinį po Sandanco filmų festivalio, kuriame „American Factory“ laimėjo apdovanojimą už režisūrą dokumentikos kategorijoje ir buvo nominuotas pagrindiniam prizui.

Net jei Obamos prodiuserinė įmonė šį kartą nedalyvavo kūrybiniame procese ir gali pretenduoti tik į labai kuklią filmui teikiamų laurų dalį, ji neabejotinai parodė turinti puikų suvokimą apie šią sritį. Belieka tik laukti kitų Obamų projektų ir tikėtis, kad jie bus ne prastesni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius