Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 08 13, 14:00

Papuošalus pradėjusi kurti Tautvydo Sabonio širdies draugė Paulina Frukacz sulaukė Ingridos Sabonienės palaikymo

Malagos „Clinicas Rincon“ komandai praėjusį sezoną atstovavęs Tautvydas Sabonis (21) su Paulina Frukacz (23) yra pažįstami jau aštuonerius metus, o draugauti pradėjo prieš dvejus. Paulina, baigusi Mados pardavimų planavimo ir rinkodaros bakalauro studijas Majamyje, prieš pusmetį ėmė kurti papuošalus. Šiuo metu Malagoje gyvenanti lenkų kilmės kanadietė yra atsakinga už internetinės baldų kompanijos pirkimus, tačiau merginos laisvalaikį užima naujas hobis – prekinio ženklo „Olivia 1990“ ir internetinės parduotuvės plėtra.
Tautvydas Sabonis ir jo mergina Paulina Frukacz
Tautvydas Sabonis ir jo mergina Paulina Frukacz / Asmeninio albumo nuotr.

Portalui Žmonės.lt Paulina sutiko papasakoti apie savo prekinio ženklo kūrimą ir apie Tautvydo bei jo šeimos palaikymą kuriant rankų darbo papuošalus.

Kada ir kaip gimė mintis užsiimti rankų darbo papuošalų kūrimu?

Visada mėgau rankdarbius. Taip pat mėgdavau padėti tėčiui namų ūkio darbuose: nuo baldų parinkimo ir surinkimo, sienų dažymo iki sodo darbų. Galėdavau valandų valandas praleisti jam padėdama, tėtis ir išmokė mane pačią ką nors pasigaminti.

Prieš šešis mėnesius nusprendžiau užsiimti rankų darbo papuošalų kūrimu. Nuolatos sekiau tinklalapius, kuriuose mokoma, kaip pasidaryti apyrankes. Esu meniškos sielos ir mėgstu rankdarbius, todėl nusprendžiau pabandyti pati. Iš pradžių pagaminau kelias paprastas apyrankes ir netrukus supratau, kad ši veikla man labai patinka, taip ir gimė mano naujas hobis.

Ką reiškia šio prekinio ženklo pavadinimas?

Mano prekinio ženklo pavadinimas susideda iš mano antrojo vardo Olivia ir mano gimimo datos. Kiekvienas mano sukurtas papuošalas yra toks, kokį pati norėčiau nešioti. Jie tarsi atspindi mano asmeninį stilių. Norėjau, kad mano klientai jaustų artimesnį ryšį su manimi. Papuošalų stilius atspindi mane, mano asmenybę, todėl ir pasirinkau palyginti asmenišką prekinio ženklo pavadinimą.

Ar sulaukei jau daug klientų?

Papuošalų kūrimas man yra nauja sfera. Prieš šešis mėnesius pradėjusi kurti papuošalus dariau tai dėl savęs, kūriau juos sau, savo draugams ir šeimos nariams. Mano vaikino mama Ingrida (Ingrida Sabonienė – red. past.) mane labai pastūmėjo ir įkvėpė. Ingrida pastebėjo mano darbus ir dabar Tautvydo šeimos valdomo Palangos viešbučio klientai gali įsigyti mano kurtų papuošalų. Jie sulaukė didelio pasisekimo, o tai mane padrąsino prekiauti savo darbais internetinėje parduotuvėje „Etsy“. Pardavinėti virtualioje erdvėje pradėjau vos prieš gerą savaitę, todėl daug dėmesio dar nesulaukiau. Tiesą pasakius, jūs esate pirmieji, kurie rašo apie mane ir mano papuošalus (šypsosi).

Asmeninio albumo nuotr./Tautvydo Sabonio merginos Paulinos Frukacz rankų darbo papuoaalai
Paulinos Frukacz rankų darbo papuošalai

Ar viską darai pati viena? Kiek vidutiniškai trunka pagaminti vieną papuošalą?

Viską kuriu pati, mėgstu tai daryti užsidariusi nuo aplinkinių, nes tai puikus būdas atsipalaiduoti ir pabėgti nuo monotonijos. Neseniai mano mama ir sesuo atvyko manęs aplankyti bei prisidėjo prie kūrybinio proceso. Sesuo yra labai kūrybinga mergina, taigi ji sukūrė net kelis savo papuošalus.

Tautvydo mamai Ingridai ir sesei Aušrinei patinka mano apyrankės, jos taip pat jomis puošiasi. Mano širdis dainuoja iš laimės, kad joms patinka mano darbai.

Sunku pasakyti kiek laiko užtrunka sukurti papuošalą, kiekvienas yra individualus, viskas priklauso nuo sudėtingumo. Didžiausią laiko dalį užima dizainas, nes užsižaidžiu su spalvomis, karoliukais ir pakabukais – vis bandau atrasti gražiausią ir tinkamiausią variantą. Kai viskas jau yra nugulę ant popieriaus, pats darbas netrunka labai ilgai.

Iš kur semiesi įkvėpimo ir kokias medžiagas naudoji papuošalų kūrimui?

Mane įkvepia viskas, kas mane supa. Esu dėkinga šeimai, nes su ja teko daug keliauti, nuolat kraustėmės, teko pamatyti įvairių šalių architektūros, susipažinti su kitomis kultūromis ir papročiais. Tai suformavo mano skonį, kuriuo pasikliaunu gamindama papuošalus. Taip pat mane labai įkvepia gamta ir jos spalvos. Mėgstu dirbti su natūraliomis medžiagomis. Žaidžiu, dėlioju karoliukus ir pakabukus tol, kol jie nugula natūraliai.

Šiuo metu naudoju karoliukus pagamintus iš sėklų, kristalo ir čekiškus karoliukus. Taip pat apyrankes pagyvinu įvairiais akmenukais ar pakabukais. Norėčiau artimiausiu metu pasimokyti lituoti ir dirbti su įvairiais metalais, nes tada kurdama galėčiau panaudoti daugiau medžiagų.

Asmeninio albumo nuotr./Tautvydo Sabonio merginos Paulinos Frukacz rankų darbo papuoaalai
Paulinos Frukacz rankų darbo papuošalai

Kaip įsivaizduoji, kokioms moterims tinka tavo kurti papuošalai?

Tai sunkus klausimas, nes noriu, kad kiekviena moteris jais puoštųsi. Aš kuriu ir dirbu, kad galėčiau pasiūlyti papuošalų įvairiems žmonėms. Mano prekinio ženklo pavadinimas sufleruoja, kad mano klientės turėtų būti paauglės arba moterys iki 30-ties. Tačiau mano papuošalus nešiojančių moterų amžius nėra svarbus – svarbiausia, kad jos mėgtų madą ir norėtų atrasti ką nors unikalaus, artimo ir niekur nematyto. Taip pat nereikia pamiršti ir kainos, juk ir aš, pirkdama ką nors sau, į ją atsižvelgiu.

Asmeninio albumo nuotr./Tautvydo Sabonio mergina Paulina Frukacz
Tautvydo Sabonio mergina Paulina Frukacz

Kaip tavo kūrybą vertina Tautvydas?

Tautvydas labai palaiko mane, kiekvieną kartą vis stengiasi draugams užsiminti apie mano papuošalus. Jis labai man padeda. Tautvydas nuolat mane skatina imtis naujų dalykų, išbandyti save ir siekti savo tikslų, daryti tai, kas mane daro laiminga. Aš esu labai dėkinga ir laiminga, kad turiu tokį nuostabų žmogų šalia savęs.

Tautvydo mamai Ingridai ir sesei Aušrinei patinka mano apyrankės, jos taip pat jomis puošiasi. Mano širdis dainuoja iš laimės, kad joms patinka mano darbai.

Mano tėvams irgi patinka mano darbai, jie mane labai palaiko, padeda. Vis bando papasakoti apie mano prekinį ženklą draugams ir bičiuliams, kad žinia pasiektų kuo daugiau žmonių.

Kokie tavo ateities planai?

Svarbiausia dabar išplėtoti prekybą „Etsy“ internetinėje parduotuvėje. Kaip ir minėjau, virtualioje erdvėje savo darbus pradėjau siūlyti visai neseniai, todėl turiu daug ką nuveikti, pavyzdžiui, įsigyti daugiau inventoriaus, nufotografuoti daugiau dirbinių. Aišku, būtų malonu ateityje savo dirbiniais prekiauti įvairiuose butikuose, o vėliau atidaryti ir savo parduotuvėlę.  

Asmeninio albumo nuotr./Tautvydo Sabonio merginos Paulinos Frukacz rankų darbo papuoaalai
Paulinos Frukacz rankų darbo papuošalai

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką