Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 liepos 16d. 18:41

Parduodamas kalėjime rašytas reperio Tupaco laiškas Madonnai: jame – itin atviros skyrybų detalės

Parduodamas Tupaco meilės laiškas Madonna
„Scanpix“ ir Vida Press nuotr. / Parduodamas Tupaco meilės laiškas Madonna

Likus metams iki tragiškos mirties legendinis reperis Tupacas Shakuras parašė atvirą išsiskyrimo laišką tuometinei širdies draugei, popžvaigždei Madonnai (60), o dabar jautrių detalių kupinas tekstas gali atsidurti kiekvieno rankose. Tiesa, už tai teks sumokėti – pirminė laiško kaina aukcione siekia 88,782 eurus.

Aukcione atsidūrusį išsiskyrimo laišką reperis parašė būdamas kalėjime, į kurį pateko dėl seksualinio priekabiavimo. Trijų puslapių laiške Tupacas atvirai papasakojo apie 18 mėnesių trukusius santykius ir skyrybų priežastį. Teigiama, kad reperis išsiskyrė su Madonna dėl jos „šviesios odos“, pagrįsdamas, jog tai trukdė jo gangsterio statusui.

Laiškas, skirtas „M“, buvo parašytas 1995-ųjų sausio 15-ąją, 9 val. 30 minučių. Įvertinę visą laiško turinį, kuris viešai kol kas nėra prieinamas, aukciono darbuotojai teigė, kad jame jaučiamas tarp žvaigždžių užsimezgęs itin stiprus ryšys.

„Laiške jis rašo apie santykius, kuriuos griovė stiprios socialinės normos, rasių skirtumai, statusas. Pavyzdžiui, jis rašo: „Aš privalau atsiprašyti. Kaip tu ir sakei, aš nebuvau toks žmogus, kokiu galėčiau būti. Ne todėl, kad aš blogas ar tu nebūtum to verta, bet todėl, kad buvimas jaunu juodaodžiu vyru, rodančiu deramą dėmesį vyresniai baltaodei moteriai, galėjo iššaukti didžiulį skandalą“, – skelbia aukciono atstovai.

Vida Press nuotr./Reperis Tupacas Shakuras su Madonna
Vida Press nuotr./Reperis Tupacas Shakuras su Madonna

Tęsdamas skirtingų rasių temą, Tupacas teigė, kad santykiai su juodaodžiu vyru negalėjo pakenkti Madonnos karjerai, tačiau, jo manymu, tai taptų kliuviniu jam. Anot Tupaco, dėl šių santykių jis galėjo sugriauti juo besižavinčių žmonių pagarbą.

Reperis teigė suprantantis, kad šis laiškas ją įskaudinsiantis, tačiau besitikintis supratimo.

„Niekada nenorėjau tavęs įskaudinti“, – rašė jis.

Atvirame laiške reperis taip pat kalba apie baimę numirti, nerimą, kad jam gresia pavojus. Būti saugiai jis taip pat prašė ir Madonnos.

„Prašau, būk saugi, Madonna. Ne visi tokie kilnūs, kaip gali pasirodyti. Yra tokių, kurių širdys kupinos pykčio ir pavydo. Jie nesudvejos norėdami tau pakenkti. Tegu mano 5 kulkos būna to įrodymas“, – rašė reperis, reaguodamas į 1994-aisiais metais įvykusį ginkluotą apiplėšimą, kurio metu Tupacas buvo pašautas 5 kartus.

Nepraėjus nė dvejiems metams Tupaco didžiausia baimė išsipildė – 1996-ųjų rugsėjį jis pašautas savo automobilyje Las Vegase.

Vida Press nuotr./Reperis Tupacas Shakuras su Madonna
Vida Press nuotr./Reperis Tupacas Shakuras su Madonna

Šį asmeninį laišką paviešino ir aukcionui perdavė buvusi atlikėjos meno kūrinių kuratorė Darlene Lutz. Tiesa, pati Madonna ne kartą bandė jį atgauti – 2017 metais atlikėja kreipėsi į teismą, teigdama, kad jos garsenybės statusas „nepanaikina teisės išlaikyti privatumą, įskaitant labai asmeninius daiktus“.

Vis dėlto žvaigždės ieškinį Niujorko teisėjas Geraldoas Lebovitsas atmetė. Jis pabrėžė, kad senaties terminas dėl daiktų jau seniai praėjo, o atlikėjos teisiniai veiksmai prieš laišką į aukcioną atidavusią D.Lutz buvo neteisingi. Meno kūrinių prekiautoja padėjo Madonnai susikrauti nemažą kolekciją iki tol, kol abiejų keliai išsiskyrė.

Vida Press nuotr./Parduodamas Tupaco meilės laiškas Madonna
Vida Press nuotr./Parduodamas Tupaco meilės laiškas Madonna

Dainos „Like a Virgin“ atlikėja teigė, kad nežinojo, jog D.Lutz turėjo jai skirtą T.Shakuro laišką. Žvaigždė apie tai sužinojo tik internetu, kai pamatė, jog brangus daiktas parduodamas aukcione.

Aukcionas dėl laiško internete prasidės liepos 17 dieną. D.Lutz, kuri išgyveno krūties vėžį, dalį paaukotų pinigų teigia perleisianti vėžio gydymui skirtai organizacijai.

Madonna ir Tupacas susipažino 1993-aisiais metais Los Andžele vykusių muzikos apdovanojimų metu, o juos supažindino aktorė Rosie Perez. Po metų įsiliepsnojo poros meilė, kuri, šaltinių teigimu, buvo labai stipri.

Temos: 2 Madonna Skyrybos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

00:43
00:43
00:55

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką