Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paryžiaus „nakties imperatorė“ Helene Martini mirė būdama 92 metų

Helene Martini šokėja, tapusi kabareto žvaigžde, dešimtmečius žavėjusi žiūrovus Paryžiuje ir tapusi žinoma kaip „nakties imperatorė“, mirė savo 93 gimtadienio išvakarėse, praneša jos šeima.
Helene Martini
Helene Martini / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Paryžius Mirtis

Paryžiaus Pigalio raudonųjų žibintų rajone esančio legendinio „Folies Bergere“ vadovė, H.Martini buvo sostinės visuomenės pažiba ir kai kurių žymiausių naktinių barų rėmėja.

Lenkijoje gimusi H.Martini į Paryžių atvyko būdama 20 metų, pasibaigus antrajam pasauliniam karui ir praradusi beveik visą savo šeimą, pati vos išvengusi mirties. Karjerą ji pradėjo kaip šokėja „Folies Bergere“, o vėliau valdė keletą Paryžiaus naktinių klubų, iš pradžių kartu su vyru siru, o jam mirus – viena.

„Kai buvo gyvas vyras man žadėjo „Folies Bergere“, tačiau tada jis dar nebuvo parduodamas, – kadaise ji sakė „The New York Times“. – Taigi tik suteikiau sau tai, ką vyras norėjo, kad turėčiau“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Helene Martini
AFP/„Scanpix“ nuotr./Helene Martini

Per savo kabareto atlikėjos karjerą ji džiugino žiūrovus Paryžiaus žinomiausiuose teatruose ir šokių salėse, įskaitant „Les Bouffes Parisien“, „Mogador“ ir „Le Rasputine“.

2012 metais, Paryžiaus kabareto karalienė, aukcione pardavė per 6000 savo dėvėtų kostiumų, nuo kankano suknelių iki lapės kailio pelerinų, bei plunksnomis puoštų skrybėlaičių ir plunksnų šalikų.

„Metas man visą tai paleisti. Dirbau pakankamai ilgai! Juk man beveik 90“, – ji tada sakė AFP, bet pridūrė, kad pasiliko dvi siuvinėtas vengriškas sukneles, dėvėti namuose.

„Folies Bergere“ turbūt geriausiai žinomas kaip vieta kur prasidėjo afroamerikietės Josephine Baker (Žosefinos Beiker) karjera, jai per naktį tapus sensacija kai 1926 metais pasirodė menkai apsirengusi, dėvėdama netikrų bananų sijoną.

„Folies Bergere“ pastatytas 1896 metais, jo muzikos salėje vyko įvairūs renginiai, nuo operečių iki nedaug apsirengusių šokėjų pasirodymų, bet ir aukšto lygio atlikėjų pasirodymai, tokių kaip, Frankas Sinatra, Edith Piaf ir Ella Fitzgerald.

H.Martini „Follies Bergere“ valdė nuo 1974 metų iki 2011 metų, kai jį įsigijo konsorciumas.

Tarsi nepakaktų jos kerinčios karjeros, kartą loterijoje ji laimėjo tris milijonus frankų, ir galėjo sau leisti atsiduoti tokiems pomėgiams kaip suknelių pirkimas ir skaitymas.

Išėjus į pensiją, H.Martini dienas leido savo Pigalio rezidencijoje ir už Paryžiaus esančiuose užmiesčio rūmuose.

H.Martini, kuri, pasak šeimos teisininko mirė šeštadienį po ilgos ligos, bus palaidota šalia vyro, šeimos kape netoli sostinės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius